Testy

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

Díky moc za vysly?enou prosbu!
Pokud vybíráž čumítko, může? zkusit vlastní test. Vytáhni ho odpoledne ven a koukni proti slunci (abys ho neviděl v objektivu) na tmav?í plochu lesa-domů a u některých to uvidíš jako v mlze. Projeví se kvalita antireflx. a ony odrazy v tubusu, ztratí se kontrast a barvy. Koukal jsem nedávno po Leupoldu x56, ale Nenašel jsem nic s bodem (křížkem) Jen v té nejdra??í řadě (60tis.), jinak to mají bez osvitu. Soudruzi v americe asi zapoměli na slepější öjro-lovce. :) Nejlíp mi vyšel Zeiss 3-12x56 classic, který je cca za 33kilo tvrdé kačky, pak Schmidt Bender 2,5-10x56 classic (který se už prý nedělá a je místo něj dra??í zenith). Dá se prý sehnat v polsku na netu za hodně dobré ceny. Docter neznám, ale bude určitě dra??í min o 30Kč za každý průhled a návštěvu v lesní ordinaci. Mám srovnání meopta a můj zeiss-lík a večer je rozdíl právě v kontrastu, kdy vidím ještě kontrasty listí, lesa, louky, ale meopta už má jen ?edé ohraničené plochy a to ?telovátko je taky paráda. Dám to na min a neru?í mě ani celá svítící osnova, zatímco Meopt. otravuje a oslňuje. Ale pokud se rád sluní?, je to OK. 8) takže pokud ti nevadí chleba s máslem a mlékem v neděli a Po-So suchý s mlékem, jdi do Zeisse pane. ;)
Lovu zdar, A.lishák.
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

což o to, chleba s máslem mi nevadí, chcěl bych nějakou tu ?pičkovou značku, jen je mi víc sympatičtější spíš Swarovski nebo Kahles. Mám totiž možnost koupit puškohled v Rakousku nově a se slevou a tyhle značky, protože jsou domácí budou asi rychleji k sehnání. Taky mám k nim osobní sympatie, protože jednak je vidim u rakouskejch hostů a navíc mám doma spektiv Swarovski. Zeissovi se samozřejmě taky nebráním.
Swarovski je prej dělanej hodně na kontrast, Kahles má kontrast trochu ni??í, ale nebude to nic dramatického. U Zeisse a Bendera se mi nelíbí osnova v první průmětné, zvět?uje se kříž, v praxi to ale zase taky nějak extra vadit nebude.
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

zeiss

Příspěvek od US OPTICS »

for Greenhorn : nejprve přijmi uznale díky za překlad. Zeiss má i puškohledy se záměrnou v druhé polovině a to Variapoint a právě 6-24x56 (72) a zmíněné dva mají osnovu i s osv. bodem. Fakt musím souhlasit s Alinem, že puškohled je to ?pičkový. Nejlepší by asi bylo, kdy by jsi měl tu možnost a všechny zmínné značky mohl vyzkoušet ve stejnou chvíli za stejných podmínek a pak by sis určitě vybral. Tak š»astnou ruku při vybírání.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

?

Příspěvek od tibi1 »

Skoro na konci stranky asi v poslednej 1/6tine je nejaka reklamacka zeissu 6-24x56T na specialke SWS2000 338 LM (nastrelene terce) nejak mu to nedrzalo nastrely tak tam s chladnou hlavou pre istotu potom nudzovo nahodil nejaky nadhankovy S&B a krasne mu to preukazalo kvalitu a presnost SWS. Takze aj take moze byt...mam pred zeissom respekt ale musim podotknut ze to je uz druhy pripad o rovnakom problemepri tejto znacke Mam info od Carcusa z tohto fora o jeho znamom co siel do pakistanu na nejake dive kozy s 30-378weathMag a 2x mu to na tomto zeissovi utrhlo pri nastrelovani kriz..tak vraj po druhej reklamacke ho predal a kupil nightfoce...vraj(len sprostredkovane) cirost skla bola o poznanie horsia ale klikanie a celkova mechanika drzala ako zidovska viera.....


http://www.lima-wiederladetechnik.de/Zielfernrohr.html
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy puškohledů

Příspěvek od Choochoo007 »

Testy tektických puškohledů:
http://opticsthoughts.com/?page_id=630

High End Tactical Scopes: East vs West
http://opticsthoughts.com/?page_id=120

High End Tactical Scopes: Part II
http://opticsthoughts.com/?page_id=129

Part III
http://opticsthoughts.com/?page_id=145
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne stř 18.2.2015, 8:06, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Četl jsem. Právě ten S&B 3-27x56 na 11. pozici a taky Zeiss 6-24x56 na 18. místě byly překvapením :?
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Presne jak rikas trochu prekvapeni, ikdyz u tech taktickych to u toho Zeisse je zkousnutelny, oproti tomu taktickemu S-B. Zeiss ma oproti Hensoldt preci jen jine urceni, cenu a asi i vybavu.
Naposledy upravil(a) Choochoo007 dne pon 16.2.2015, 14:09, celkem upraveno 1 x.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Testy

Příspěvek od dalas »

Když si ale přečteš, co vadilo, je to pořadí lehce zavádějící. Např. u Zeisse je velmi vyčítáno, že má klikání po 1/4 MOA a osnovu v mil dot. Asi to byl buď bastard, nebo "zmodernizovaný" model, ale já mám MilDot s klikáním 5mm/100m. Dále je špatně SFP a dobře FFP. Na mě ale dělá dojem, že se dnes všichni pídí právě po SFP. Z toho mi plyne, že závěry nelze zobecnit.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Jiank prave me zase prijde, ze se dnes po spouste let, kdy v USA prevazovalo SFP, zacina spise vse takticke ubirat smerem FFP nebo vyber. Tady me prave zarazi SFP u Meopty ZD6-24x56. Chapal bych vyber, ale pouze SFP je dnes asi uz s krizkem po funuse.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Testy

Příspěvek od dalas »

No právě. Ještě nedávno Meopta preferovala FFP. V posledních letech doplnila řady o SFP. FFP je dobrá z důvodů nemožnosti cestování záměrného bodu se zvětšením, ale pro LR využívat dálkoměrné stupnice? Trochu nespolehlivá berlička. No a pokud je záměrný obrazec jemný při velkém zvětšení, bude při malém neviditelný. Tohle kritérium bych z testu zrovna vyhodil, protože FFPxSFP je individuální záležitost.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Celý test puškohledů do 1.500€ z DWJ (tabulka visí ve vláknu Meopta
http://pufr1.sweb.cz/Pu%C5%A1kohledy%20 ... 2_2015.pdf
Pufr
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Testy

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas> souhlas. Mám SFP i FFP, obojí má něco, ale jak říkáš, při LR se bez dálkoměru neobejdeš, a pro loveckou praxi je podle mého názoru dobře udělaná SFP, kdy zámerný bod při změně zvětšení necestuje (natolik, aby to šlo zaznamenat) lepší. Neboť jak říkáš, FFP pokud je osnova dobře čitelná na malé zvětšení, tak při max. zvětšení např. lišku na 150 nebo 200 a více metrů za tou osnovou hledáš.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Testy

Příspěvek od Jiskra »

První rovinu využijí maximálně vojáci v boji. A to ze dvou důvodů. Měření vzdálenosti. Ale to pouze při obavách z detekce laseru z dálkoměru (tudíž vyjíměčně,jinak je dálkoměr nenahraditelný) a druhá věc je předsazení na pohyblivý cíl. Nemusí přemýšlet u jakého zvětšení jim sedí osnova (mildot,MTR,MLR atd.). Mám skoro všechny své puškohledy ve druhé rovině a nemám problém střílet daleko a přesně.
Já nebudu měnit. A za Meoptu už vůbec ne.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Testy

Příspěvek od pufr »

Hodne zalezi na zamerne osnove, posledni dva mesice celkem casto koukam skrz starsi Diavari 2,5-10x50 se "ctyrkou" osnovou s oddelenou malou teckou ve stredu ve FFP a da se i ta liska pri 10x zvetseni na cca 300 m (+ tento Zeiss ma osnovu ve FFP a svitici znacku v SFP)
U dnesnich zoomu ma FFP samosebou problem, ale i tam se objevi vychytavky, ktere reflektuji v principu jine vyuziti zamerovace pri zvetseni 2,5x a jine pri 20+ a umozni docela komfortni rychle zamireni tou divne svitici "rozplaclou mouchou" pri minimalnim zvetseni a pouziti sofistikovane LR osnovy u maxima. Takze jsem asi jeste v této veci "nevyhraneny" :)
Pufr
Odpovědět