Testy

Lovecké puškohledy a vše o nich. Vaše zkušenosti, rady a dotazy.
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Testy

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

To nemá chybu, a je vidět, že evropské značky - Zeiss a SB jsou lépe hodnoceny než Leupold a NF. To jsem rád, že mám Zeiss ...
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

testy

Příspěvek od US OPTICS »

for Figi : taky jsem rád, že mám Zeisse :lol: :lol: Jinak k těm testům. Někdo si to testování musel zaplatit a moc bych za to nedal, že to byl NIKON, protože když se dívám na transmisi u Nikonu v noci, tak jí má největší. A jen tak mimochodem - Nikon se již nějakou dobu vyrábí v Číně.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Choochoo007 »

Na konci pisou, ze testy delali v dilnach S-B, nebo kde, rekbych ze chteli pochvalit jejich PMII.

prihodi nekdo nejaky dalsi link??? :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

test Swarovski Z6i http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... euheit.pdf

Zeiss
http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... s_0406.pdf

test Swarovski PVI-2 High grid
http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... i_0506.pdf

test puškohledů s 56 mm objektivy, 1.část
http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... h_1905.pdf

test puškohledů s 56 mm objektivy, 2.část
http://www.wildundhund.de/r30/vc_conten ... h_2005.pdf


nějaký další testy jsou na Deutsche Jagd Zeitung http://www.djz.de/447,32/
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

I tady v tom testu Wild und Hund má Nikon vysokou transmisi. Podle mýho názoru to ale není jen o propustnosti světla, ale taky o kontrastu. Navíc rozdíl třeba dvou procent člověk v praxi těžko pozná
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Pěkné

Příspěvek od Alin »

Jen tomu moc nerozumím s mou slovní zásobou. :( Nemohl by někdo poskytnout zjednodu?ený překlad (vysvětlení), alespoň části týkající se Zeisse? Neexistuje někde něco podobného v angl.?
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Já bych to přelo?il, ale mě to blbne a nedovolí mi to napsat dlouhej příspěvěk
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

testy

Příspěvek od US OPTICS »

souhlas s Greenhornem, člověk těžko pozná rozdíl dvou procent např. při pozorování za šera nebo tmy (měsíček). Ono to je spíš o tom, kolik toho ten puškohled snese a po jakou dobu nám bude slou?it. Není pochyb o tom, že Zeiss, Swarovski, Kahles a Schmidt a Bender patří ke světové ?pičce. Poslední zmiňovaný podle testů vede v Transmisi a to hlavně v noci.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
US OPTICS
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: stř 18.4.2007, 18:20

testy

Příspěvek od US OPTICS »

souhlas s Greenhornem, člověk těžko pozná rozdíl dvou procent např. při pozorování za šera nebo tmy (měsíček). Ono to je spíš o tom, kolik toho ten puškohled snese a po jakou dobu nám bude slou?it. Není pochyb o tom, že Zeiss, Swarovski, Kahles a Schmidt a Bender patří ke světové ?pičce. Poslední zmiňovaný podle testů vede v Transmisi a to hlavně v noci.
PRVNÍ RÁNA MUSÍ JÍT vždy TAM KAM MÁ!
Alin
Častý návštěvník
Příspěvky: 59
Registrován: pon 13.8.2007, 13:42

Příspěvek od Alin »

Taky souhlas, že to oko nepozná. Co ale poznáme a dokáže zničit obraz, je rozli?ení optiky, nekontrastní obraz, různé vady jako aberace, vignetace atd., takže pak se mnozí diví, že přes sklo, které je na tom s transmisí stejně jako jiné rozezná perlení na paro?í zatímco jiným vidí sice krásně světlý, ale mázlý obraz. Jo šetřit se nevyplácí. ;)
Sauer 202 Alaska 300WM, Zeiss VD 6-24x56, Leica Geovid 15*56,Nikon D300 a popelníky
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Tak jsem to přelo?il pasá?e o Zeissovi, jak ?ádal Alin. Musel jsem je ale rozdělit do víc příspěvků:
Síla velkého puškohledu z premiové série Victory je v soumraku a v noci. Jemná osvětlená osnova je pomocí otočného regulátoru nalevo plynule řízena. Aktivováno je při vyta?ení regulátoru. Přitom svítí, díky pamě?ové funkci, vždy na poslední zvolené hodnotě. Otáčí-li člověk vlevo je červený bod světlejší a otáčí li vpravo je tmav?í. Poloha záměrné osnovy v první průmětné se postará o velký bod při velkém zvět?ení a usnadňuje míření s bodem nebo bez bodu při špatných světelných podmínkách.
Naposledy upravil(a) Greenhorn dne úte 16.10.2007, 16:28, celkem upraveno 1 x.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Pokračování:
Brilantní optika s vynikající transmisí a zvolené zvět?ení od tří do dvanácti zvýrazňuje kvalitu Victory pro čekanou. S normální osnovou číslo 4 bez denního světelného bodu taktéž vládne při šoulačce. Kompaktní provedení a nízká váha...
Nepříjemné bylo pro všechny testující osoby , že sice prstenec zvět?ení je dobře cítit, ale je špatně popsaný. všechny puškohledy jsou nabízeny také s vnitřní žínou. Kdo klade důraz na dodatečnou způsobilost k naháňkám, mohl využít serii Varipoint. Zde je však nepatrné omezení hodnoty transmise (testovali jsme Varipoint mimo konkurenci) při univerzálním nasazení.
Naposledy upravil(a) Greenhorn dne úte 16.10.2007, 16:30, celkem upraveno 1 x.
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Tabulka
kompenzace dioptrií: běžná, málo drsná, povrch tvrdý, nepříjemný +

prstenec zvět?ení: běžný, povrch drsný, příjemný, čísla špatně viditelná, vystouplá a dobře hmatatelná +

osvětlení- zacházení: snadné, reaguje rychle, možno i v rukavicích, osvětlení nalevo omezuje leváka (nechápu spíš omezuje praváka, podle mě)osvětlení- funkce: červený bod, mechanika pokrývá všechny nuance směrem dolů, bod má vždy ostré kontury +

Hodnocení:
Výkon v noci při zvět?ení 8: ++
Reprodukce barev: ++
Führigkeit (nevim, něco jako pohodlnost, hodnotí se krátkost a lehkost): ++
využití:
noční čekaná: ++
soumrak: ++
šoulačka:+
naháňka:-
dálková střelba ve dne: +
Greenhorn
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: ned 22.10.2006, 12:28
Bydliště: jižní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Greenhorn »

Omluvte, prosím, stylistiku toho překladu. Překládal jsem doslova, na stylistiku jsem neměl čas ani náladu.

Jinak mě docela zaujalo, že Schmidt Bender měl docela dost odlesků v optice (Falschlicht), asi dvakrát víc jak Meopta. Výrobce o problému věděl, zdůvodňoval to chybou ve výpočtech. Pak jim tam poslali jinej kus, ten už byl lepší, přesto na konkurenci ztrácel. Na druhou stranu zase měl největší propustnost světla. Docela mě překvapil propad Docteru právě při měření propustnosti.

Pročetl jsem spoustu testů, přesto pořád nevím, co zvolit.
Odpovědět