Novinka - Blaser R8

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od onder »

Díky za odkazy bohužel to je jen klasická rozborka zbraně po které v té pažbě zůstane ten základ na kterým se to spojí a ten právě potřebuju vyndat s pažby.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Lesomil »

onder,
neznám řeči, proto nevím, zda není něco v textu.... Např. u manuálu na S303 se dočte člověk dost... Pokud tam není co šroubovat... je to možná lepené.... :wink: Třeba výrobce nepočítal s výměnou pažby, a nebo to na všech prodávaných pažbách už má instalované předem... Nemá v ČR Blaser svůj servis jako např má Arms.cz v Humpolci, kde opraví a zajistí ledasco...? Třeba bys i tam dostal radu po telefonu, či na email... Jestli má Arms.cz v prodeji Blaser, tak to budou znát...
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od onder »

Kdyby to bylo nalisované tak nebude ten segment v přední části pažby přišroubenej.Dnes jsem obvolal pár prodejců nškteří nevěděli a ti co jo tak neřeknou kvůli kšeftu.Jeden mi slíbíl mms s tech. popisem a vyprdl se na mě.Nechci se do toho pouštět dokud to přesně nevím.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Ondra »

onder: Je to jen návrh, ale není jednodušší pořídit originál dřevo od Blaseru než to nechat vyrábět? Minimálně jeden kus se teď v jednom mysliveckém bazar-portálu prodává.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
onder
Nový návštěvník
Příspěvky: 43
Registrován: úte 02.4.2013, 15:09

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od onder »

Máš pradu včera sem to prodal to dřevo prodává můj švagr.Teď řeším dilema jestli r8 lux nebo sauer 303.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Ondra »

onder: Jo prodals to nakonec v kompletu, jo? :D Taky řešení, skoro bych řekl nejlepší. Máš alespoň krásnou možnost vybírat komplet novou zbraň. K R8 a S303 ti asi moc neporadím, ani jedna není právě můj šálek kávy, každopádně na tomto fóru jsou praktici, kteří obě používají. Přeju šťastnou ruku při výběru :wink:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Ravanelli
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pát 13.1.2012, 9:37

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Ravanelli »

Dá sa na R8 PH dať jagdmach hlaveň kanilovaná s 22mm.
R8 Safari je tiež 22mm a zaujimalo ma či sa dajú hlavne meniť.
Aj opačne. Či sa dá na Professional Succes s jagdmacht hlavňov dať Safari kaliber (ráž).?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od lovec »

Samozrejme, preco by sa nedalo. Treba uz len spravny zasobnik a zavornik.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Rempo
Nový návštěvník
Příspěvky: 11
Registrován: pon 07.5.2012, 7:50

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Rempo »

Boci píše:Rozhodně nejsem fanouškem firmy Blaser,ale v rámci objektivity musím říct,že to s tou funkční nespolehlivostí R93 nebude tak zlý.Jeden kamarád ji má čtyři roky v ráži 300Win.Vystřeleno 800 - 1000 ran. Jenom prasat přes 100 ročně,loni 142.Nasazení v terénu takřka denně.NIKDY ta zbraň nebyla vyčištěna,nevlastní ani vytěrák.První dva roky jsem s nadějí čekal,kdy začne šlapat na kliku,aby to otevřel,a zatím nic.Z 80% použitá munice SellBell Barnes a EXergy,zbytek směska RWS,Geco,Norma,Federal.Přesto bych si ji určitě nekoupil,protože když z toho střílím vybavějí se mě ty obrázky rozbitejch hlav.
Tak nad touto vetou "nikdy nečistená" sa mi točí hlava.. Tomu fakt veríš? 1000 rán bez čistenia.? Ja som svoju R8 "zasekol" po -90-100 ranách a zapečenom prachu v nábojovke.. A to bola moja chyba. 2 dni po sebe som strielal a nejako som sa moc ponáhľal a zabudol prebehnúť. Takže never tomu, že keď máš Blaser tak nepotrebuješ ani čistiť... Blaser nieje zázrak, len lepší štandart. Podotýkam používal som terčové strelivo Norma a Nosler. Záver išliel otvoriť až brutálnejším spôsobom :-)))
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Boci1 »

To není o víře,taková je skutečnost.Kdybych to měl z doslechu tak to sem ani nepíšu.Takhle se chová ke všem zbraním,optikám,autu a nedělá rozdílu.Optiky mu občas brácha vyčistí.Pro mě Blaser rozhodně není posvátná kráva,spíš naopak,alespoň co se týče opakovaček.
TT33
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 419
Registrován: sob 21.7.2007, 17:31

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od TT33 »

Také mám známého, který čistí kulovnici Blaser až po sezoně, loví denně, počty za sezónu jsou ve stovkách kusů, jedná se o pracovní nástroj, bez pouzdra na korbě auta, stále s nábojem v komoře a jinou zbraň by už nechtěl. Co vím, tak jediný problém nastal, když nečištěná kulovnice zmokla, byla měsíc uložena v trezoru..., po měsíci lovil úspěšně jelena, ale dále už nešlo pohnout závěrem... nábojnice zoxidovala v komoře laufu :lol:
Boci1
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 160
Registrován: pon 12.12.2011, 17:49

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Boci1 »

Kdyby tam nebylo to čištění po sezoně,tak bych řek,že je to jeden a ten samej :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Leon »

asi dobrej idiot takovýho jsem taky potkal hrozně se divil že jsem ho vyhodil z auta
CZ 550 american 308win.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od cobaj »

Už vidím za pár let inzerát na pušku po takovém dobytku. ,,zrcadlový vývrt, střílí přesně,, A asi bude chybět ,,čištěna (rozleštěn bordel) jednou před prodejem.
Bylo by fajn hodit sem jejich jména, když už se s tím chlubí vám. Budoucí potencionální zákazník bude mít šanci nenaletět.
Vývrt nemá šanci.
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Novinka - Blaser R8

Příspěvek od Ondra »

Copak vývrt, ten vem čert. Lauf se dá v nejhorším snadno dokoupit. Ale "vozit to na korbě auta"? To bych měl asi bobky...
Jinak zmoklou a nečištěnou kulovnici uložit na měsíc do trezoru? Nevím, no :? . Štve mě pár flíčků na klice závěru na mojí kose. Tohle by mělo být nemyslitelný.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Odpovědět