TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Durell »

simminno píše:Přesně takový fotky sem myslel kdybych chtěl fotky jak vypadá bez mířidel taky si to možná najdu na netu ne? Jestli by to druhý příště nebylo lepší.

bolo. :?: :)
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Re: TIKKA T3

Příspěvek od klouda »

Tak zatím jsem s Tikkou spokojenej. Co mi jediné podstatně vadí je, že u kombinace jedné firmy Tikka T3 a Sako Hammerhead v 7x64 moc nešlape. Přesnost dobrá, ale při každém nabíjení se o hranu komory střela dost zásadně omačká (moc dlouhá střela..).
No, tak zkusíme Vulkany ;) V osmičce jsem byl spokojen, tak uvidíme co tady...
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Hirc »

teda nevím kde-kdo hledal, ale na webovkách Tikky, jsou bez mířidel všechny flinty s vyjímkou battue

http://www.tikka.fi/t3models.php?hunter

to by mohlo stačit, ne? :wink:
simminno
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07.1.2013, 18:47
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od simminno »

Přesně takový fotky sem našel. Ale jak sem psal tak mě zajímaly detaily (asi sem uchylnej na díry) :D
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Hirc »

Ale jak sem psal tak mě zajímaly detaily (asi sem uchylnej na díry) :D
na tom něco bude :lol:

přikládám obrázek, lepší nemám
dvě vepředu, jedna vzadu, ten rozmazaný půlkruh vespod je objektiv Meostaru R1 x56
T3_sundana_miridla.JPG
T3_sundana_miridla.JPG (62.07 KiB) Zobrazeno 10041 x
simminno
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 07.1.2013, 18:47
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od simminno »

Geniální dík moc!
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Jiskra »

Pokud někdo sháníte Tikku , tak dovozce teď naskladnil dost velké množství pušek v různých rážích. I varminty,supervarminty.
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Vaschek »

Jiskra píše:Pokud někdo sháníte Tikku , tak dovozce teď naskladnil dost velké množství pušek v různých rážích. I varminty,supervarminty.
Diky za upozorneni :D , vypada to ze se na me stesti usmalo a zbyde i na mne jedna LH.....ja su take stastne :D
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Vaschek »

zdravim ,
mam otazku na majitele techto zbrani,je mozne zkratit polymerovou pazbu?Nikde se mi o tomto nepodarilo cokoliv najit.Diky.V
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 533
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Ahoj teoreticky to mozne je, botka je chycena uvnitr do takovych sloupku ktere jdou paralelne s osou hlavne. Muj odhad ale je ze to nebude mozne o vic nez tak 1 nebo 1,5 cm a urcite bych to sveril puskari. Jendak aby to urizl rovne, jednak je v plastu osazeni do ktereho zapadaji okraje podlozky botky (to bude dobre dremelkou vyrousit v plastu znovu a zaroven bue muset upravit i celou botku) a nejspis se budou muset zkratit, nebo pouzit kratsi srouby na uchyceni samotne botky. Celkove prace jak na kostele :lol:
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3

Příspěvek od lanus »

Vaschek - Tikka má dlžku pažby (od botky po spúšť) len 355 mm čo je o 10 mm menej ako robí pažby napr. ČZ /UB;(takže podľa mňa nie je dôvod na skracovanie). Flinta je koncipovaná tak,že sa dĺžka pažby môže podľa potreby predlžovať dištančnými vložkami . Ak by sa plastová pažba ktorá je vo vnútri dutá skrátila rezom došlo by k otvoreniu dutiny a tým by nebolo do čoho naskrutkovať botku . Továrenská gumová botka má 22 mm (vo vnútri má ťiež dutinu ) takže je tu možnosť ju nahradiť botkou menšej hrúbky . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Vaschek »

Panove ja Vam dekuji za postrehy.V utery si to jedu vyzkouset.(mam 170 kdyz se dobre vyspim :D ) tak snad mi to nebude dlouhy.
Mam zamluveneho Varminta ale je moznost i Huntera.Varmint je ale to co chci.....moc :)
Vaschek
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: sob 13.11.2010, 22:14

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Vaschek »

konecne je doma :D ,Tikka Varmint 308W LH , v utery by mela dorazit montaz Optilock od nasich slovenskych bratru a hura na strelnici.
Sam60
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: stř 12.6.2013, 6:35

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Sam60 »

lanus píše:Vaschek - Tikka má dlžku pažby (od botky po spúšť) len 355 mm čo je o 10 mm menej ako robí pažby napr. ČZ /UB;(takže podľa mňa nie je dôvod na skracovanie). Flinta je koncipovaná tak,že sa dĺžka pažby môže podľa potreby predlžovať dištančnými vložkami . Ak by sa plastová pažba ktorá je vo vnútri dutá skrátila rezom došlo by k otvoreniu dutiny a tým by nebolo do čoho naskrutkovať botku . Továrenská gumová botka má 22 mm (vo vnútri má ťiež dutinu ) takže je tu možnosť ju nahradiť botkou menšej hrúbky . :wink:
Kde se dají tyto distanční vložky sehnat? Já si musel pažbu prodloužit o 5cm. Nevypadá špatně ale origo by bylo lepší.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: TIKKA T3 Lite

Příspěvek od lanus »

Sam60 - Keďže sa jedná o originálny doplnok treba osloviť dovozcu a nechať objednať .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět