Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Tak ono to nebude asi jen u ceskeho puskare viz. prispevek 26.2.2019 na posledni strane a finska kulovnice :wink: Jinak je vcelku sympaticke, kolik pece uvedeny puskar venuje materialu.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Sympatické to nepochybně je!
"Hrozná" mi přijde ta situace, kdy fachman, který si skutečně vydělává znalostmi, umem a přímo i prací svých rukou by měl noci trávit zhotovováním metalografických řezů, výbrusů, jejich dokumentací a konzultacemi s právníky, aby uhlídal kvalitu materiálů dodávaných s atesty akreditovaných zkušeben ... :( :?
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Je to smutné to je fakt, ale lepsi to asi nebude, pokud clovek nenajde kvalitniho dodavatele toho co hleda. S Cinanem budou problemy vsude, prekupnici chteji kupovat za levno a prodavat za draho a pokud clovek nedela neco extra, tak se tam ta nekvalita asi ztrati. Podobne si nabehla i Skoda auto, kdyz pri zvysenem odbytu svych aut nestihal dodavatel plechu. Museli koupit jinde a do 4let mely nektere Fabie deravy blatniky a servis to menil v ramci zaruky.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Tak jasně. I z Uherského Brodu člověk slyší: "Kupujeme v Třinci, protože se to vyplatí, ale občas se stane, že vyzmetkujeme celou jednu tavbu." Jenže ve fabrice s tisícovkou zaměstnanců a vlastní slévárnou chodí "hákovat" každý den několik lidí s náplní práce "defektoskopie a metalografie" - trochu kontrast s firmou "jednoho muže".

Nedávno jsem byl v Grand Power ve Slovenské Ľupči a Jaro Kuracina hovoril: "Dnes je ocel ako Europivo, kupujem hocikde, teraz práve v Poľsku." Hlavně pro pistole a Stribogy Jaro vrtá a protlačuje - podobně jako svou "levnější produkci" Petr Kuna :?

Jinak, když už jsme v tomto vláknu s "bastlením" v názvu, celekm mě pobavila šíře nabídky protlačovacích trnů pro drážkování hlavní na Aliexpressu, včetně nástavců a výstružníků pro díru před protlačením (legrační jsou i ty ceny), samozřejmě stejně jako u ocelí - kvalita bude "různá" :)
Na druhou stranu Číňan nedělá nic, co by se neprodávalo ... :?
https://www.aliexpress.com/popular/rifling-button.html
Pufr
PetrKrál
Nový návštěvník
Příspěvky: 3
Registrován: ned 21.4.2019, 19:34

Kulovnice 9,3x62 přestavba

Příspěvek od PetrKrál »

Dobrý den chci se zeptat jestli jde a na kolik by popřípadě asi přišlo vyměnit hlaveň u kulovnice z ráže 30-06 na ráži 9,3x62
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jirka83 »

30-06 má dlouhý závěr stejně jako 9,3x62, takže obecně by to jít mělo. Závisí o jakou zbraň se jedná. Cena bude záviset na volbě komponent a na tom, kdo bude výměnu dělat. Očekával bych cenu od 15 tis. výše (pokud půjde pouze o výměnu)...
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
PetrB
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 17.6.2019, 10:36

Výměna kulové hlavně

Příspěvek od PetrB »

Já jsem od podání žádosti na PĆR odvoz ke zbrojíři a vyzvednutí repasované flinty,tak jsem strávil cca do 60-ti dnů.Zbraň repasována u p.KUNA Hradec králové a jsem spokojen,hlaveň škrábaná,lapovaná a nitridovaná.Veškerou administrativu včetně tormentace a vyraření čísel zabezpečil p.Kuna
Naposledy upravil(a) PetrB dne čtv 10.10.2019, 10:34, celkem upraveno 2 x.
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Prosím vás, potreboval by som pomôcť. Hľadám jednu fotku pazby, teda konkrétne vpredu ukončenie predpazbia v tvare medvedej hlavy. Zdá sa mi, že takú pazbu robil Peter Hofer, ja som ten obrázok odfoteny mal, ale som ho stratil. To predpazbia vyzeralo podobne, ako to na obrazku, len miesto hlavy leoparda tam bola hlava medveďa. Pokiaľ by ste také, ale aj iné ukončenia niektorí z vás našli, prosím pošlite mi odkazy, foto, poprípade vlastne nákresy, návrhy na mail mirekbena.bea74@gmail.com Chcem si dat spraviť jednu zákazkovu pazbu, preto zháňam ten námet. Ďakujem za pomoc
6fa9c849b6a9ddba85282b21562586cb (1).jpg
6fa9c849b6a9ddba85282b21562586cb (1).jpg (31.09 KiB) Zobrazeno 5668 x
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od vasil »

kolego, mě to přijde trochu za hranou. Přeplácaný. Nechtěl bys to třeba takto?
Přílohy
21385369_5.jpg
21385369_5.jpg (28.44 KiB) Zobrazeno 5634 x
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od bonecrusherx55 »

Ďakujem, ale skutočne mi ide len o to ukončenie predpazbia v tvare hlavy medveda.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Neni to uplne leveckej kver, ale zabavu to jiz dalo peknou, tak se podelim o vysledek.
Po letech to vypada, ze se asi rozloucim s razi 7x64 a zacal jsem se vice orientovat na raze se zakladem 308W. Takze prisla nejdrive 243W, pak 308W, pak zase 308W, pak zase 308W, pak zase 308W, jedna ubyla a z jedne je tu najednou 260Rem. Napadlo me poridit neco spise na terc, ale s cilem vyuzit ceskou techniku. Poridit neco tezsiho s tim, ze by se mi libila pazba McMillan McHale s inletem CZ550 v tmave zelene barve. Preci jen je to dostupny zaver, pazba sniper byla, a neseny odpruzeny vyhazovac jsem nechtel, protoze si nabojnici muzu v klidu vyndat z okna a ne ji nekde lovit po zemi. Nakonec po zrale uvaze jestli neni zbytecny luxus davat za pazbu na CZ550 30tis, jsem se rozhodl pro upravy pazby sniper. Pred lety jsem poridil pazbu CZ 550 sniper a upravil ze zasobnikove verze na schranku. Bylo to vcelku jednoduche, ale ted zase probehla uprava zpet. Jiste bylo, ze po techto upravach, musi prijit i nastrik, protoze dolepene casti budou mit jiny vzhled i strukturu.

Takze nova CZ 550 varmint laminated byla na vymenu hlavne a pazba varmint laminated nahrazena pazbou CZ550 sniper a zacalo se doma s upravami :D
Pazba liznuta, srovnana o nejakou desetinu mm po stranach u truhlare a priprava pro lepeni vyztuh. Preci jen pro lauf s konturou Shilen Heavy Bull Barrel to chtelo pazbu trochu vyztuzit. Orech nebyl, buk ano, takze truhlar na hoblovce udelal 4 a 6 mm tluste pasy pro nalepeni dlouhe cca 50cm a zacal jsem lepit.
Starou znamou pazbu jsem tedy trochu zprznil, ale muselo to byt
Takze standard stav cca nize, figiho puska :wink:
http://www.polovnictvo.com/userimages/t ... 41.600.JPG
Nelepili se pasy po stranach a brousilo se. Foto presahujicich pasu nemam, holt jsem nemyslel, ze to budu vubec nekdy prezentovat :-)
Takze az foto nahrubo obrouseny tvar a urizlou botkou, pac original s odskocenim pro strelbu vleze postrada smysl a byla i kratka. Tvrda botka mne naprosto vubec nevyhovovala a stavitelnou jsem stejne pouzival jen do vysky horni casti pazby, takze k nicemu.
https://photos.app.goo.gl/TYRDP3mnUVqpCZje9
https://photos.app.goo.gl/vUN3wqws2bDuG42F8

A ladilo se a brousilo se. Jeste ze jsem pred par mesici prozirave nakoupil ty brusky v Lidlu :lol:
https://photos.app.goo.gl/7FRnvYXzVAMpzMeg6
https://photos.app.goo.gl/Dpkka7Q4inPJcUHC6
https://photos.app.goo.gl/L9q3g9ryEwYhTqY18
https://photos.app.goo.gl/d7z6EuN24HRzd4Xz7

A hotove, striknute na tu chtenou tmave zelenou barvu :D
https://photos.app.goo.gl/Qxc9GGJj7A25sGmo6
https://photos.app.goo.gl/2AqrJZJgpXLe4bd27
https://photos.app.goo.gl/jP4fZ8E8xvhAgqm96
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Warmint »

Podařilo se mi sehnat starou Foxku mod. 2 a už se mi v hlavě motá jak ji zbastlit podle představ :D . Pažbu bych prozatím ponechal pouze přebrousil od šrámů které nasbírala za 34let, obtáhl rybiny a napusil olejem. Veškeré díly znovu nechat načerit, hlaveň od Lothar Walther typu semi-weight 18-19mm na ústí. Nynější hlaveň má délku cca 610mm. Moje plány a představy jsou střelnice a lov do 300m a tak přemýšlím jestli by pro mě mělo význam hlaveň prodloužit na 650mm a tím si přidat pár m/s a nějaký joulík. ,,Běžné,, hlavně Lothar Walther kterými se každý druhý puškař ohání jako něčím echt gold :lol: jsou vyráběny jakým způsobem kováním, protlačováním? Někde jsem tu četl, že se hlavně pro Lothar Walther dělali i v CZUB a to bych opravdu nerad :roll: .
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od pufr »

Lothar Walther se někdy předloni přiznal, že základní kvalitu taky kove za studena, jinak stále tvrdil pouze “spahnloss gezogen” a blíže o tecnologii nehovořil :)
Nejsou to špatné hlavně ale dnes už i v tuzemsku seženeš hlavně na úrovni LW Match select

LW rozhodně v CZ UB nevyrábí
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Choochoo007 »

Warminte, co mas proti CZUB hlavnim? Pokud koupis treba Varminta v 308W, tak strili stejne jako jine varminty na 100m s prebitym strelivem diru do diry. A neni to ironie :wink:
Ta delka je zajimava spise pro nekoho kdo prebiji a pouziva vykonejsi druh naboje nez u foxky, kdy dle meho resi i vyhoreni prachu u sve sestavy naboje a dalku strelby daleko pres 300m. Nevim do ceho tu foxku budes prehlavnovat, ale takhle od boku si troufnu tvrdit, ze s vyhorenim problem u 223Rem nebude a rychlost zrovna u te 223 o tolik nenaroste a na 300m tam nebude zadny rozdil, protoze se ty rozdily s delkou strelby postupne stale snizuji. Je to maly naboj s malym mnozstvim prachu. U takto lehke pusky bych to asi neresil a sel do kratsi 24" hlavne. Bude to vypadat lepe a manipulace bude lepsi, presnost diky tuzsi hlavni mozna take. Resil bych spise stoupani vyvrtu pro strelivo ktere budes chtit strilet, pripadne pro prebijene strelivo. Konturu mas asi vyresenou a pokud ne, tak bych resil i toto.

A kdyz kouknes po netu, daji se najit testy ktere potvrzuji co rikam. U lehkych strel jsi na tom s rychlosti stejne, nekdy lepe, nekdy hure. U tezkych strel na tom budes asi o neco hure, ale je tam rozdil 10m/s, coz neni nic :wink:
https://rifleshooter.com/2015/12/223-re ... -6-inches/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Přestavby zbraní aneb jak si něco zbastlit

Příspěvek od Jiskra »

Pufr ,jak jsi to myslel,že i u nás seženu hlaveň v kvalitě LW Match select? Jako že koupím v obchodě,nebo že někdo tady vyrábí. Můžeš povědět ,kdo u nás vyrábí takové hlavně? Díky za info.J
Odpovědět