Bergara B14

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Bergara B14

Příspěvek od zispo »

Dostala se mě doruky táto kulovnice. Ze začátku vypadala obyčejně spíše průměr. To co mě vážně mile překvapilo je zpracování a přesnost dolicování teto zbraně. Stavěl jsem na tuto zbraň náboj. Musím přiznat, že chod závěru a jeho uzamčení daleko za sebou nechává zbraně jako Haenel a ČZ. Závěr je dvou ozubovi a oba ozuby zamykají stejný. Spoušť je plně stavitelna jak chod tak i odpor. Hlaveň Bergera se stoupáním 1:12. Měl jsem ji v ráži 308 win s nabojem co jsem postavil chodila pod pul MOA. Dobre zpracování pažby i pro menšího člověka. Dobre a rychle přilícení. Za mě určitě velice kvalitní lovecký zbraň.
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 285
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: Bergara B14

Příspěvek od Citron »

Já stále hledal jednušku za rozumnou cenu, Baikla jsem měl, už ji znovu nechci, měl jsem na chvíli doma i Effectta v celopažbě a za ty peníze to bylo hodně, hodně drahý. Bergara měla dobrou pověst ve Státech, hlavně co se halvní týká.
Chtěl jsem BA14, nemusí to být zlá zbraň, nemám to na parádu ale jako pracovní na den, jako doplněk ke kulobroku, chtěl jsem to na menší zvěř v 6,5x57R. Jenže na severu Čech to k osahání a prohlédnutí není, zkoušel jsem to u nás v obchodě, tam když mi ji poptával, tak na něj všichni koukali, musel by pro ni jet do Brna sám, ochota dodat mu ji na krám mizerná. Dotaz na dovozce...řekli mi dojeď si do Prahy, nebo do Brna. Reklama v časopise velkolepá, kde na to kouknout a osahat není, ochota dodat zbraň minimální i na přímou objednávku, což mě mrzí. Pro mě zklamání z dodavatele, až se k ní dostanu, rád se podívám...
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
Odpovědět