Brno Express

Vše o kulovnicích a malorážkách
Královák
Nový návštěvník
Příspěvky: 24
Registrován: stř 17.9.2014, 21:45

Re: Brno Express

Příspěvek od Královák »

Máte někdo nové zkušenosti, jak je to po delší době se soustřelem, zda ho drží nebo se po pár výstřelech rozšteluje?
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Brno Express

Příspěvek od roman200 »

Minulý týden jsem byl na poslední společné akci a náhodou jsem se připletl k řešení problému - co s tím...
Majitel zánovního Brna Expres vyprávěl pro ostatní možná úsměvný, ale dost zajímavý příběh s touto zbraní.
Na jiné společné akci na něj přišla zvěř, vystřelil první ránu a druhou už ne, druhá nešla odpálit. Zbraň zůstala s jedním nábojem v komoře, odjištěná a "tvrdou" spouští (jako při zajištění) a závěr nelze otevřít, ani zbraň znovu zajistit.
Převážet takovou zbraň do opravy nelze, zatím je uložena v majitelově zabezpečené garáži s hlavní opřenou o pytel písku. Jsou asi jen dvě řešení, vykopat třímetrovou díru, zbraň tam velice opatrně uložit, pak co nejrychleji zaházet a zapomenout, kde leží.
Druhé řešení je zavolat do zbrojovky, ať si pro ten krám přijedou a dělají si s ním co chtějí, hlavně vzhledem k tomu, že je zbraň v záruce.
Pokud by nebyla v záruce, tak opatrně sundat pažbu, podepřít bicí ústrojí a celé demontovat (což by měl dělat určitě kvalifikovaný člověk).Jen je škoda, že majitele blíže neznám a nedozvím se jak to dopadlo. Určitě nechci nějak snižovat kvalitu tohoto typu zbraně, ale docela zvláštní příklad toho, co se může stát.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: Brno Express

Příspěvek od vasil »

pokud je to ve skutečnosti, tak jak jsi ten příběh pořídil, tak bych to nechtěl řešit bez nářadí v polních podmínkách. Teˇjsem jednoho expresa ladil a líbí se mi, že už někdo přemýšlel nad štelováním soustřelu a kontra šroubek už není nesmyslný červ imbus 0,9 jako u Comba ale již fortelnější 1,5. Seřídit soustřel zvládne snad každý, stačí pozorně přečíst návod, docílit lze že se díry na 50m potkají. Kus, který jsem měl v ruce, měl hlučnější pojistku. Rozštelování soustřelu (můj osobní názor) má na svědomí přední objímka. Jestli kecám, vyveďte mě z omylu. Hodně hodně hodně se mi líbí subtilnost baskule, miřidla, rejdnost a vlastně i ta jednospoušt. Mě jako levákovi vadí, že je potřeba koupit sobě orientovanou pažbu. Kdyby udělali rovnou variantu pro základní model, tak jak to dělá třeba Fair, tak budou spokojení všichni. Nač si hrát. Potom se mi na úchopových plochách nelíbí ten ratanovej vzor, když s tím někde drbneš, rybinovým dlátem si neuprdeš. Jinak to štelování soustřelu není ctnost, ale snížení výrobních nákladů. Já osobně bych s tím pravidelně chodil na střelnici a hlídal..
Odpovědět