Remington 783

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
dilatator
Nový návštěvník
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 19.10.2017, 7:03

Remington 783

Příspěvek od dilatator »

Dobrý den,
máte někdo zkušenosti s touto kulovnicí ???
"Primární" kulovnici mám jinou, tuto zvažuji ve .308 s pevně namontovaným nočním viděním na lov černé.
Jen doplním že se jedná o lesní honitbu 900 -1000 m.n.m. kde lovíme převážně na vnadištích na cca 50 metrů.

Děkuji
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Remington 783

Příspěvek od pufr »

Vypadá to, že náboj 450 Bushmaster se nám zabydlel v malých, levných opakovačkách s válcovým otočným závěrem - je to prostě "náboj dělník" :)
(a leveraction pušek na 45-70 a podobné náboje je už zřejmě dostatek :?
nebo že by Remingtonu ty Marlinky fakt tak tragicky nešly ?? :lol: :roll: )

https://www.remington.com/rifles/bolt-a ... avy-barrel

Na kompaktní zbraň nezvykle těžká hlaveň (16,5", u ústí 21 mm s celkem neobvyklým závitem 11/16x24) má asi trochu pomoct s "živějším" zpětným rázem opakovačky v 450BM :?

Rem_783_Synth_HBT_FDE_DetMag_right.jpg
Rem_783_Synth_HBT_FDE_DetMag_right.jpg (13.37 KiB) Zobrazeno 3789 x


Dilatatore - i po pár letech to vypadá, že zkušenost stále žádná :( - byť produkt zjevně žije a v některých částech světa se mu evidentně daří :)
Pufr
Marcus.das
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: pon 28.1.2013, 9:15
Bydliště: Okres Nový Jičín

Re: Remington 783

Příspěvek od Marcus.das »

Tak to pro moje podmínky zní jako splněný sen, jen aby to sem ještě Cairo dovezlo :(
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Remington 783

Příspěvek od xHonza »

Ok, tak se přiznám :) Mám Rem 783 v 308, kupoval jsem ji jako donor pro stavbu jedné blbustky. Celkové hodnocení musím říct i díky ceně velmi kladne. Je to hodně inspirované flintami od Savage a Tikkou, hlaveň je uchycena matici, pouzdro závěru je hezky uzavřené. Polymerová pažba je měkká, na běžnou loveckou střelbu je ok, ale pokud to někdo zkusí na střelnici s dvounožkou, tak už se to předpažbí nepěkne kroutí. Pažba má integrovaná (poměrně ohavná) poutka vystriknuta z polymeru, ale funguji. Jako plus musím zmínit že má Pillar bedding a celkem solidní měkkou botku, takže ani plnotučné ráže jako 7mm ten mag s tím zřejmě nebudou problém. Minus je plastový triggerguard, který dokáže prasknout pro dotahování sroubu. Nicméně je na něj hliníkový aftermarket of PCG (s možností AICS), takže se to dá vyresit. Koho ta pazba vyloženě odpuzuje, tak se tam dá dát klasika od Boyds, nebo chassis of MDT co Oryx. Spoušť je klon accutrigger a je natolik slusny, že ani není k dispozici žádný aftermarket, coz je podle mne důkaz ze je pro 95%uzivatelu dostatečná (a zbytek si tohle nejspíš nikdy nekoupi). Přesnost je překvapivě dobrá, submoa s prebijenkami nebo slušným match střelivem je s jistotou možné i bez ladění. Zásobníky jsou plechové s plastovou botkou, aftermarket existuje. Celkové je to takové dukaz že CNC masinami nemusi ani levná flinta být průšvih. P.s. píšu bez diakritiky a ta co je jsou automatické úpravy, takže pokud tam zůstanou nějaké pitomosti, tak prosím o shovívavost...
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: Remington 783

Příspěvek od xHonza »

tak uz k tomu dela Timney i aftermarket spoust

https://timneytriggers.com/remington-783/
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Odpovědět