Jednoranová kulovnice Pfeifer

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Před cca 10-ti léty jsem viděl na výstavě (Brno nebo Lysá n.L.) zajímavou, krátkou kulovničku. Byla jednoranná a nabíjela se do pažby. Bohužel výrobce si nepamatuji. Můžete mi pomoci s výrobcem a typem? Děkuji.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od pufr »

http://www.pfeifer-waffen.at/


Pokud se pamatuji, první provedení této zbraně mělo podstatně "ošklivější" pažbu - to možná ještě před těmi deseti lety :?
Pufr
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Děkuji, je to ona...:-)
jaroslavn
Častý návštěvník
Příspěvky: 76
Registrován: čtv 15.5.2014, 14:14
Bydliště: jižní Čechy

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od jaroslavn »

Ježiš, to je hnusny.
Mannlicher Luxus 9,3x62, ZKK 600 30-06
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Reno »

Tak jestli se to někomu líbí, je věcí vkusu konkrétního soudruha, že. :D Já osobně bych měl spíše obavy z hlukové zátěže s ústím hlavně takto blízko u hlavy... :shock:
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od gawein »

Co se týče konstrukce tak je ta puška moc hezky udělaná. Design by se dal udělat asi i trochu lepší. Ten puškohled na tenké hlavní taky není moc ideální, ale střílí slušně. Střílel jsem z toho v 338 Federal, a nemůžu říci nic špatného. Bull pup má svoje kouzlo i nevýhody, samozřejmě příznivce a odpůrce. Tahle puška má smysl s dlouhou LR hlavní, nebo naopak s krátkou hlavní a suppressorem (ale ne u nás).
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Vzhledově se mi taky moc nelíbí, ale jak již bylo řečeno...:-). Chybí mi tam pevná mířidla. Myslím, že v kalibru 6,5x57 nebo 7,62x39 by jsme si na sebe zvykli. Sloužila by k celodennímu bloncání po cestách necestách.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Jirik.fx »

Ježiši, na bull pupy jsem zvyklej, asi je praktická, ale vzhledově je to fakt hnus.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od pufr »

Mi se to celkem líbí, kdysi jsem viděl nějaký první model, ze světlého vrstveného dřeva, kde nebyla ta příčka naspodu pistolové rukojeti, jen z pažby vyčnívala úzká "pistolovka", divná tlačítková spoušť ... Tak od té doby mistr Pfeifer ušel kus cesty.
Puška, pokud jde o hmotnost, trochu "klame tělem" - holá zbraň 3,3 až 3,4 kg - není teda třeba do těch hor žádný zázrak
Spíš asi celková délka a s tím i manipulovatelnost - dnes včetně tlumiče hluku výstřelu - vypadá zajímavě ...

https://djz.de/waffen-safety-rifle-waffen-pfeifer-397/
http://www.3guns.eu/www-3guns-eu/9-Novi ... Winchester
Pufr
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Jednoranová kulovnice Pfeifer

Příspěvek od Michal_123 »

V minulých letech se vyskytovala tato kulovnice na stánku v Lysé, tuším že to bylo u firmy Epal. Závěr má puška vzadu u botky a pokud jsem to dobře pochopil, je hlaveň odtud vedená bez kontaktu s pažbou. Puškohled je ovšem v tom případě chycen na volně uložené hlavni a ne na závěru. Tak jsem to alespoň pochopil, když jsem si s puškou hrál a ptal se prodejce.
Přijde mi to dost zvláštní a limitující, protože puškohled kmitá s laufem. Nicméně líbí se mi to moc.
Odpovědět