Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Vše o kulovnicích a malorážkách
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Rogam »

To josse
josse píše: A to že ti co na to nemají vykrikuji že by si to poskladali sami levneji ken s úsměvem přejdou... nikdo vam nebrání.
Koukám další, co řeší v debatě o zbrani finanční stránku jiných, proč..... :shock: Jak to s tím souvisí, když se tu odehrává debata, zda je ta cena za vylepšenou CZ550 přiměřená nebo ne. Nicméně, samozřejmě vítané jsou v debatách zejména osobní zkušenosti, a to asi tady s tímto vylepšeným modelem II nemáme nikdo.
Podle mého je ta cena v současnosti úlet, ale každého věc, pokud má někdo slabost pro české flinty. Je snad jasné, že to je pokus zacílit na jinou cílovou skupinu zákazníku, než mají dosud, tak jim můžeme držet palce, za čas rád zapátrám po cizích fórech, jak to kdo hodnotí. Samozřejmě, že mi dělá "dobře", když mi v Africe na farmách ukazují staré ZKK a velmi pochvalně o ní mluví. Při dotazu, zda si mají koupit i novou CZ se raději (po zkušenostech např. osobní s CZ550 9,3x62) odpovědi vyhnu. Nedokážu si představit to někomu doporučit, bohužel :( Rovněž si nedokážu ani představit, že si někdo z těch farmářů tam koupí "pracovní" flintu za cca 7,5t USD (protože co jsem měl možnost poznat, tak naše staré ZKK jsou tam vnímané jako spolehlivé, nicméně pracovní zbraně). Ač mám rád "africké zbraně" (sám mám i ZKK 602 458WM), tak to si raději opravdu za ty peníze udělám v trezoru místo na klasiku Rigby .416 Rigby. :D
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od josse »

Rogam . To byla reakce na příspěvek nade mnou o tom ze si dotyčný koupí olitane zkk a necha si to postavit za zlomek ceny...

Fary. Standard prkno s politurou. To mě upřímně rozesmálo. To standardní prkno je v ceně celé 557. Co stoji drevo se stačí podivat třeba sem:
https://www.turkishwalnut.net/carbine.html
A sehnat ho v kulovnicovych přířezech je legrace. Prvni várka se škrábala po celém turecku.
fradus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 111
Registrován: úte 21.6.2016, 20:53

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od fradus »

Pánové, josse má na starost marketing a cenovou relaci této zbraně a vy mu do toho hážete vidle. To opravdu není od vás pěkné. Co když si toho někdo všimne. :lol:
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od pufr »

Tak to je - značka ideál - pokud mluvíme přímo s kapitánem, který ví, nejen co by jako výrobce chtěli, ale i jak se produktu daří :!:
Pufr
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Michal_123 »

Zastanu se trochu CZUB, i když kromě malorážek dávno vyrobených žádnou dlouhou u nich vyrobenou záměrně nepoužívám. Ta safari puška vystavovaná na IWA byla naprosto medová a nádherná, jak zpracováním dřeva tak železa, i ten brynýr byl neuvěřitelný. Ta cena (vzhledem k tomu, co stojí tak zpracované zbraně tam vystavovaní) nebyla přemrštěná, řekl bych. Problém cítím v tom, že standard kvalita CZUB je podivná a za cenu této pušky můžete mít tři kulovnice SAKO nebo pět kulovnic Tikka. Ve standardní, velmi kvalitní sériové kvalitě a s garantovaným rozptylem.
Já bych si to nekoupil, ale rád jsem viděl pěkně zpracovanou zbraň od domácího výrobce.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Reno »

Každá firma získá na trhu jméno, dané zejména úrovní její standardní (většinové) produkce. Vzhledem k tomu, co aktuálně CZUB v této oblasti předvádí, se s touto kulovnicí dostala do podobné imaginární situace, jako kdyby např. automobilka Dacia začala vyrábět nějaký nový typ SUV a nastavila jeho prodejní cenu na úroveň Mercedesu třídy G. Teoreticky sice nic nebrání tomu, aby SUV na této úrovni kvality opravdu vyráběli, ale...
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od kojot »

No v podstatě se to dovíš za pár let, zda to byl trhák, nebo propadák. Evidentně se ale za ty peníze prodávají a poptávka je........
Několikrát jsem se přesvědčil, že ve zbrojovce umí udělat velmi solidní kvér (lesklý brynýr, holz classe 5-6, dopasované a zaleštěné části, zkrátka máslíčko). Chce to jen prohnat to custom shopem. Pak dostaneš do ruky velmi solidně zpracovanou zbraň s návdavkem 2-3 tisíce.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Rogam »

Tak už je to v nabídce eGun za 8.560,00 EUR http://www.egun.de/market/item.php?id=7507696 to chci vidět tu řadu zájemců za tyto peníze......., jinak samozřejmě vypadá pěkně, to zase jo
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od lovec »

Tá dutá gulička na závere vyzerá chudobne.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od bon »

Nabízí ráži 458 Lott a na nástřelném listu je ráže 375 H&H. Asi udělali soudruzi z NDR někde chybu.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Georg.H »

Für nicht CZ Kenner ist folgendes gut zu wissen:

CZ fertigt hauptzächlich Rüstungsgüter für Polizei und Behörden Weltweit da CZ im Rüstungswesen nur das Besten und die hochwertigsten Stahlsorten verarbeitet ist die Stahlqualität diese Magnum Systeme extrem Hochwertig ! Die Kenner wissen was wir meinen.


:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
kounek
Zkušený diskutér
Příspěvky: 534
Registrován: ned 11.7.2010, 17:47

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od kounek »

Kenner wissen. To mě taky dostalo :lol:

Měl jsem 550 safari classic v 375hh. Z krabice to byla flinta na zlost. Po několika úpravách zručného puškaře to byla normální flinta. Za přijatelnou cenu i přes peníze vynaložené na dodělání toho, co bylo ve fabrice odfláknuto.

Ale tu cenovou politiku druhé verze mi mozek nebere. Zajímal by mě názor někoho, kdo by tuto novou verzi objektivně zhodnotil, ne jen marketingová slátanina nebo kecy někoho kdo se jí chce zbavit...
Mauser M12MAX 308w; Blaser 750/88 5,6x52r/9,3x74r; Brno 502 243/12,Brno Stopper 458WM, CZ457
Dříve:CZ550Safari 375hh; CZ527; BO803.8; CZ550 9,3x62; IZH94; PPK K1 308w; Rössler Titan6 308w; Merkel Suhl 220E 9,3x74R/9,3x74R; ZKK600 30-06
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od josse »

Jak to rict... celkem podstatná je za nazvem ta římská dvojka.

Jedničky byly normalni 550 magnum. Normální ráže se dělaly v czub ostatni předělával puškař v usa ale z hotových zbrani! Tomu odpovidala i kvalita a cena.

Na dvojkách dělá puškař od začátku. Z czub odejdou polotovary (s podstatnými přídavky) a vše doděláva puškař. Zpět se vrací až kompletní zbraň. Veškeré broušeni, lešťeni, licovani...



Samostatnou kapitolou jsou pažby na které je jen materiál za cenu jedničkove safarky... podobně povrchovky, jen lešení a dlc povlak.

Cena odpovídá materiálům, prací a běžným maržim...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Choochoo007 »

Vypada to dobre. Poctiva konstrukce a dobre spasovana ouška, chod bude pravdepodobne velmi pekny u pusky, kterou spasuje puskar v zamori.
Jinak jak na nadtrelnem listu tak na pusce je .375 HaH Magnum, takze soudruzi chybu asi nikde neudelali. Prodejce prodava jinou razi a ma jine fotky, coz muze byt problem vzhlefem ke kresbe dreva pusky kterou nema nafocenou. Za ty penize by v inzeratu mel mit asi kousek co prodava.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Kulovnice SAFARI CLASSICS II

Příspěvek od Rogam »

Ano, opravdu má ten prodejce chybu v tom textu tj., že to je .458 Lott a i jiné S/N. Přičemž v nadpisu má správně "CZ 550 Safari Classics II 375 H&H !!! Safari Büchse der Extraklasse", fotky jsou .375 HH (lze to z jedné fotky vyčíst - poslední řada před foto s nástřelem, včetně S/N, které souhlasí s nástřelem). Vypadá na fotkách pěkně, ale to mě nepřesvědčilo...., ze zkušeností z posledních produkcí "CZ" a za tyto peníze ani omylem. Jak jsem již psal, to bych raději šáhnul v této cenové relaci po nové Rigby, pokud bych potřeboval takovouto zbraň. Každopádně výrobci držím palce, ať si najdou své kupce, ale vloni jsem to ukazoval pár známým v Africe a klepali si na čelo. :?
Odpovědět