Zapsání zbraně v "NeCIPové" ráži do EZP

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Jiskra »

Pánové ,jen malé upozornění. Kalibry , které nejsou v C.I.P. vám naše zkušebna zbraní sice vezme a udělá i tlakovou zkoušku,ale nevyrazí na hlaveň lva a cip N , jen Z a číslo protokolu tlakové zkoušky. Nevadí to , pokud s tím majitel nepotřebuje vycestovat mimo ČR. Ovšem pokud s takovou to hlavní(zbraní) chcete mimo ČR (závody,lovy) , nezapíše vám policie tuto zbraň (hlaveň) do EZP . Takže kdo chce jezdit ven , vybírejte co je v cip.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od gawein »

"Z" je platná zkušební značka na jejímž základě vám policie danou zbraň zaregistruje a vystaví průkaz zbraně. Poté je možno požádat o její zapsání do evropského ZP. Není důvod pro odmítnutí. Se zbraní můžete cestovat, druhou otázkou je zda se budete moci zúčastnit závodu či lovu. Vzhledem k tomu, že většinou jedete na nějaké pozvání lze toto domluvit individuálně. V zahraničí se většinou nějakou zkušebnou a zvláště na lovu nikdo nezabývá. Jiskro pokud Tobě odmítla PČR zapsat takovouto zbraň, tak máš smůlu na krajový výklad zákona.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Jiskra »

Asi se pleteš . Je to poměrně nové nařízení. Ověřeno v Brně i v Olomouci. Průkaz zbraně samozřejmě udělají a zbraň (hlaveň) zaregistrují. Ale zápis do EZP bez CIP už neeee. Ještě loni no problém. Co je v zahraničí , to nikoho nezajímá,jak píšeš.
Zkus si to zjistit. Pokud by to bylo jinak,jedině dobře. Kamarád chce 6 Creedmoor na závody v zahraničí.
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od gawein »

Já jsem si to pro jistotu ověřil a ano zapíšou. Pokud u Vás nechtějí tak uveď důvod k zápisu vycestování do země která není členem CIP.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Jiskra »

Ověřil kde? Už jsi něco takhle řešil v poslední době,nebo je to teorie ,,mělo by to být"?
Neříkej , že je v tom takový bordel,že někde to jde a někde opravdu ne?
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od gawein »

Ověřil přímo u zdroje. To nevylučuje, že Vaše krajské ředitelství nepostupuje jinak. Zákon je jeden a výkladů může být více. EZP potřebuješ i pro cesty mimo EU a mimo CIP země, pak takováto restrikce je zjevně diskriminační.
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: kalibr 6,5 a všechno okolo

Příspěvek od Jiskra »

No u zdroje je mi prd platné, i když chápu,jak to myslíš. Budu to muset po svátcích ověřit na Policejním prezidiu , protože ohánět se u nás na oddělení zbr. a střeliva , že jeden člen fóra říkal , že na to mám nárok , nemá tak nějak žádný význam.
Jedině černé na bílém nadřízeného orgánu může sjednat pořádek. Můj zdroj tvrdil,že to nejde,když mi před tím volal kamarád z Brna , že mu nezapíšou 6mm Dasher do EZP,protože nemá CIP,ale jen Z xxxx. Šmitec,žádné diskuze.
Takže to zatím není nic jistého a byl bych pořád opatrný při výběru ráže. Ono se třeba může stát,že to bude mít opačný průběh a za nějaký čas přitvrdí i jinde,kde to zatím benevolencí šlo . Ale nechci spekulovat.
U nás dělají pořádek a mě osobně z 18 průkazů zbraně , 12 ks měnili za nové,kvůli doplnění,nebo upřesnění údajů.
Co stačilo dřív,dnes nestačí :? Ale to je jiná story.
Nicméně Ti děkuji za ,,návod jak na ně". Zkusím to vybojovat.
Díky. J
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Zapsání zbraně v "NeCIPové" ráži do EZP

Příspěvek od pufr »

V tuhle chvíli nedokážu ověřit/spolehlivě přispět.
C.I.P. je samostatná organizace - není přímou součástí struktur EU (třeba Polsko snad dosud - z určitého pohledu "moudře," není členem), takže "schválení" zbraně k provozu podle CIP nemusí být nutně podmínkou k použití zbraně na území jiného státu - byť členského státu EU.

Skutečnost, že výklad i aplikace práva správními orgány se v tuzemsku "okres od okresu" liší je léty ověřená skutečnost, takže těžko říct.
Zajímavé by bylo znát odůvodnění - pokud zapsání zbraně do EZP odmítli někde rozhodnutím (to ale většinou tato služba taky nedělá). Nebo zjistit, která právní norma se měla tímto způsobem změnit ...
Pufr
Odpovědět