Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Vše o kulovnicích a malorážkách
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Stavět přesnou kulovnici nebo koupit hotovou?

Příspěvek od purdey »

Dobrý den všem. Protože současná produkce nesplňuje moje představy, měl bych zájem o custom stavbu zbraně. Moje představa je asi taková: systém z CZ 550, hlaveň Kuna, spoušťák jewell, ale pažba dřevěná dle vlastní představy, ev. bedding. A teď otázka: víte o někom kdo toto je schopen sestavit v top kvalitě?
Za všechny odpovědi dík.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od cobaj »

No pokud by jsi chtel postavit neco v top kvalite, mel by jsi predevsim zacit s kvalitnimi komponenty. To s ceho chces stavet ty ma minimalne dve slabiny (zaver, hlaven). Pazba je otazkou volby zhotovitele. Spoustak splnuje tvoje pozadavky na kvalitu.
M.
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od purdey »

A co by ty slabiny mělo nahradit? Jinak musím dodat, že nechci žádnou terčovou speciálku. Chci pořádně postavenou, dobře sladěnou pracovní loveckou zbraň, která bude 90% ran střílet do 150m, ale aby byla schopná přesně střílet i na 300 a přitom měla vzhled klasické lovecké kulovnice. Dobrá kombinace co? 😀
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od cobaj »

V kombinaci lov a terc do 300m s relativne klasickym vzhledem zbrane nevidim zadny problem.
Pisnu ti do SZ tel. a kdyz budes mit zajem probereme to. Dopisovani je na dlouho.
M.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od palkopal »

Hlaveň Kuna jako slabina, proč? Ptám se, bo s ní střílím, tak v čem jsem udělal chybu a co mne čeká.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Na tema kvality teto hlavnoviny tu uz bylo napsano mnoho. Nechci tu znovu rovasnit planou debatu. Nema to zadny smysl. Osobne bych sobe jako zakaznikovi i panu Kunovi strasne moc pral aby jeho hlavnovina byla ba stejne urovni jako Krieger, Bartlein, Brux, atd. Bohuzel tomu tak neni a tezko rict jestli nekdy bude. A pritom by mozna stacilo vzit si priklad prave z vyse jmenovanych a nevymyslet slepe ulicky.
M.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od palkopal »

Ty máš hlaveň od Kuny?
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Sz
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

To je sama SZ :D
A uz to jede nanovo :D
Purdey, rekni si co od toho cekas, jakou presnost, kolik do toho chces vrazit? Kolik ran rocne atd. Co optika, kolik do toho chces vrazit? Dle meho zbytecne tema, na ktere je tu spousta odpovedi.
Je to jako s auty, jezdime snad vsichni v BMW 7 do Lidlu na nakupy :D I s CZ se da strilet a jde hlavne o to, to v prve rade umet. Je to o prioritach a nasledne o penezich.
http://www.sportdefence.cz/souteze/04v.html
Za Shivy mi prislo, ze tu pomalu doporucoval pro hromadove lovce matrice Redding match S Competition, mozna se pletu, ale prislo mi to tak. Vzdy se resi, nebo by se mel resit pomer cena/vykon, kvalita. Pro sportovce, co tim ziji je jiste priorita to nelepsi, nejdrazsi, protoze chteji ten nejlepsi vykon.
Purdey, tady puskar stavi na zaverech CZ, ktere ma primo z CZ (pise to na strankach), takze nemusis ani shanet na bazar huntingu vystrilenou pusku. Hlaven dle vyberu a dle domluvy, Kuna, Lothar. Pokud si sezenes zaver neni problem se asi primo domluvit s puškařem Kunou. Na strankach to ma, takze to asi dela.
https://www.facebook.com/prozbrane.cz/
http://www.prozbrane.cz/
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od palkopal »

Můj shit 7x64:
Závěr ZKK 600, spoušť bez napínáčku, laděná, lapovaná, hlaveň Kuna, lapovaná, pažba 550 lux zkrácená, trochu jsem pohrál s usazením, volná hlaveň, komplet s lištou a Photonem 5 kg. Krom výroby a montáže hlavně vše sám.
Ve Světnově odzkoušeno s Vlašimským šrotem Nosler 175 gr na 200 m do 5 cm (s jinou optikou), v honitně lov nejdál 187 m, liška, Photon. Úspěšnost lovu 92%, v noci přece jen nějaká ta liška utekla, ve dne zatím nic.
Od hlavně nečekám 8 tisíc stále perfektních výstřelů, ale v mých osmapadesáti a do 50 výstřelů za rok mě asi přežije bez výrazného opotřebení.
Přílohy
IMG_20190220_064447 II.jpg
IMG_20190220_064447 II.jpg (39.23 KiB) Zobrazeno 6641 x
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od lovec »

purdey píše: pon 04.3.2019, 17:00 Dobrý den všem. Protože současná produkce nesplňuje moje představy, měl bych zájem o custom stavbu zbraně. Moje představa je asi taková: systém z CZ 550, hlaveň Kuna, spoušťák jewell, ale pažba dřevěná dle vlastní představy, ev. bedding. A teď otázka: víte o někom kdo toto je schopen sestavit v top kvalitě?
Za všechny odpovědi dík.
Treba si skutočne ujasniť priority a rozpočet. Na jednej strane ti nestačí súčasná produkcia - tipujem, že len na území ČR sa dajú kúpiť stovky rôznych modelov guľovníc - a na strane druhej chceš stavať na závere CZ550. Volá sa sa to "protimluv". :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Hlavni otazka zni, drzel Purdey pusku se zaverem CZ550 v ruce? Ma s jeho provozovanim nejake zkusenosti? Tady si musi rici kazdy sam co mu vyhovuje, co se mu libi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
purdey
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: pát 31.8.2007, 16:24

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od purdey »

lovec píše: úte 05.3.2019, 15:02
purdey píše: pon 04.3.2019, 17:00 Dobrý den všem. Protože současná produkce nesplňuje moje představy, měl bych zájem o custom stavbu zbraně. Moje představa je asi taková: systém z CZ 550, hlaveň Kuna, spoušťák jewell, ale pažba dřevěná dle vlastní představy, ev. bedding. A teď otázka: víte o někom kdo toto je schopen sestavit v top kvalitě?
Za všechny odpovědi dík.
Treba si skutočne ujasniť priority a rozpočet. Na jednej strane ti nestačí súčasná produkcia - tipujem, že len na území ČR sa dajú kúpiť stovky rôznych modelov guľovníc - a na strane druhej chceš stavať na závere CZ550. Volá sa sa to "protimluv". :wink:
No já si jako protimluv nepřipadám, to že mi nestačí současná produkce, není ani tak otázkou peněz, jako spíš filozofií dnešních zbraní, tím myslím plast kam se podíváš, skládačka jak puzzle a ceny neodpovídající muzice. I když musím přiznat, že S202 mě málem zviklal.

No a svojí představu už jsem taky napsal ....” nechci žádnou terčovou speciálku. Chci pořádně postavenou, dobře sladěnou pracovní loveckou zbraň, která bude 90% ran střílet do 150-200m, ale aby byla schopná přesně střílet i na 300-350m a přitom měla vzhled klasické lovecké kulovnice” ......z toho vyplývá roční nástřel ca.200 ran(pouze lovecké účely), přesnost by na uvedenou max. vzdálenost měla být dostačující k lovu lišek. mám koupený lis, takže chci začít přebíjet. Jinak doporučte klidně jiný závěrový systém.....já jen, že jsem někde četl, že se na 550 dá dobře stavět, na tom nebazíruju. A chci pořádnej spoušťák. Jinak cena zbraně jako takové, to je to co si netroufnu odhadnout....je možné se dostat do 50tis.....né nekamenujte mne.....tak max. 70? Optiku ještě nevím, na všem mám Swaro, uvažuju i Schmidt Bender. A už nevím co víc napsat.
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od palkopal »

Mě to stálo do 25 tis. + optika. Nejdražší byla hlaveň.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Stavba kulovnice

Příspěvek od poli »

Někde četl, dá stavět, k lovu lišek,....
Mě to přijde jako troll.
Neuvedl si takové nepodstatné požadavky, jako je hmotnost, délka hlavně a dle toho celé pušky, kontura hlavně, mířidla nebo bez a to nejméně podstatné, preferovaná ráže. A požadovaná přesnost se udává v MOA, ne v liškách.
A abych nebyl mimo téma, doporučuji raději závěr Remington 700, Howa 1500, Tikka. Ze starší domácí produkce určitě ZG nebo ZKK, ale jsou tu větší znalci našich závěrů.
Odpovědět