Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od TS01 »

zdravím pánové,

Měl bych na vás dotaz ohledně porovnání dvou kulovnice. Obě patří do jedné rodiny a to do rodiny sako. Cenový rozdíl mezi nimi je cca 10 000 Kč. Mám zkušenosti s Tikka T3x Tac A1 a naprosta spokojenost.

Vyplatí se investovat 10 000 Kč do sako 85? Je rozdíl pouze kosmetický, případně je rozdíl i technologicky a zejména kvalitativní.

Diky
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Díval jsem se do katalogu německého dovozce a rozdíl je tam v základu cca 800 Éček. To je víc než 10000 Kč. Takže pokud máš někde možnost mít nové Sako, které je jen o deset dražší než Tikka, tak bych já šel do Saka. Poznat to skutečně je ( stačí je položit vedle sebe a vzít do ruky), ale pořád zůstává otázka: "Zda ten rozdíl ty sám potřebuješ, jsi schopný ho poznat, nebo ho jen chceš a zda ti to za ty peníze stojí?"
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od Michal_123 »

Ahoj,

Tikka T3 Hunter je dle mého názoru a letité zkušenosti velmi dobrá volba.
Verze T3x je modernější, s některými dalšími vychytávkami, dost se mi líbí.
Osobně jsem pokukoval po Saku 85 Hunter, nic co by se mi líbilo víc jsem neviděl.
Třípolohová pojistka, kratší chod kliky závěru, pažba... Jestli je Ti jedno že to stojí víc, šel bych do Saka, jak píše Josef.
ALE - opět jak píše Josef - vezmi si obě zbraně do ruky a rozhodni se podle svých preferencí. Protože s tím, co jsem napsal výše by určitě někteří nesouhlasili.

Advocatus diaboli:
Za jedno Sako máš skoro tři Mausery M18.
Tikka už jsou jenom necelé dva Mausery M18, to je o Mausera méně.
A jednoho Mausera mít, nebo nemít, to jsou dohromady dva mausery.
Z výše uvedeného mi výpočtem plyne, že Tikka je zadarmo. :D
TS01
Nový návštěvník
Příspěvky: 19
Registrován: sob 05.1.2019, 11:24

Re: Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od TS01 »

Diky za reakci.
10 tisic neni pro me financni problem ale slo mi o to zda tam je ta hodnota. A pochopil jsem ze ano. Nemam bohuzel moznost obe zbrane porovnat.

Diky
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od pufr »

Nebudu to teď studovat, ale pokud je rozdíl ceny mezi Sako Xy a Tikka T3x jen 10kKč, tak matketing někde zaspal a volil bych jednoznačně Sako
(ale nemůžeš teda rovnocenně porovnávat cenu loveckého Saka a Tikka T3x Tac A1 - bys musel kouknout na ceny Sako TRG ... :) )
Pufr
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Tikka T3x Hunter vs. SAKO 85 Hunter

Příspěvek od gawein »

Pokud mohu srovnávat jako majitel 4 Sako pušek mod 75 (pravda je, že ani jedna není v originálním stavu) a jedné Tikky T3 (taky v neorigo stavu).
Volba mezi T a S je hlavně otázkou vkusu a ergonomie.
V přesnosti bych řekl mají rovnocenné možnosti. Jsou to jedny z nejkvalitnějších sériových pušek na trhu(výrobně i střelecky). V podstatě je jedno jestli máte dva nebo tři ozuby na závěru.

Spoušťák je stejný.

Zásobník. U Saka je jeden z nejlepších zásobníků co se vyrábí. Může fungovati jako schránka a podá velké spektrum ráži odpovídajících pouze délkou. Dvouřadý. Naopak Tikka jednoduchý, jednořadý lehký.

Montáž. Tam má trochu výhodu Tikka s rovnou případně weaver lištou, pokud chcete přehazovat optiku a NV. Je Tikka jednodušší a levnější,s možností nižší montáže.

Pokud mužu doporučit tak u obou zbraní: nerez provedení,spoušťák s napínáčkem,lamino pažba,jednořadý zásobník u Tikky. A budete spokojení.
Odpovědět