kulovnice pro Milik607

Vše o kulovnicích a malorážkách
Zamčeno
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné kulovnice - dobrý začátek?

Příspěvek od Milik607 »

No taky hodně zajímavé. Ještě mě teda kamarád uvrtava do Browning baru s tím hřbetním napínáním tak já nevím.....je to těžké.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Levné kulovnice - dobrý začátek?

Příspěvek od Michal_123 »

Milik: Už si hlavně něco vyber, nebo přebereš :D
Uživatelský avatar
Michal_123
Zkušený diskutér
Příspěvky: 918
Registrován: úte 26.11.2013, 20:16

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Michal_123 »

Další info z použití Benelli Argo.
Spoušť je poněkud tvrdší než jsem zvyklý a nedá se s ní nic moc dělat, holt samonabíječka.
Není to rozhodně žádná tragédie, ale na ostatních loveckých kulovnicích mám na laděných spouštích pár set gramů, takže si zvykám.

Rozhodně proti normálním, neladěným spouštím na běžných zbraních je tato skvělá již ze škatule.
Spoušť je dost plynulá a čitelná, nastříkal jsem jí ještě sprej SchleTek 2v1 a to se projeví naplno až časem, takže bude ještě lepší.
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Levné kulovnice - dobrý začátek?

Příspěvek od lanus »

Milik607 - https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q ... iJYE5crtx9 . Keď budeš meniť názory takýmto tempom tak ani You Tube ti nebude čoskoro stíhať zabezpečovať videá .
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Levné kulovnice - dobrý začátek?

Příspěvek od Milik607 »

No je to pravda. Nejlepší by bylo mít zase několik flint ale já bych nejradši jednu na kterou si člověk pořádně zvykne . Nevíte jakou má ten Browning spoušť? Dá se stelovat? Předpokládám že je to bez napínáčku ne?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Milik607 »

Pánové chtěl bych se zeptat. Kamarád mi stále rozmlouvá ať jdu do automatu a přemýšlím o tom. Jak se chová ten Browning bar? Chtěl bych s hřbetním napínáním a asi v plastu. Jaká je spoušť? Je stelovatelna? Má to napínacek? Dekuji
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Browning BAR

Příspěvek od Milik607 »

Dobrý den. Pravděpodobně vyměním svůj zánovní blaser r8 prof. success za samonabíjecí kulovnici. Přemýšlím konkrétně o Browning baru mk3. Pořád mi to vrtá hlavou. Chtěl bych se zeptat, jakou doporučujete verzi. S Hand cockingem nebo klasickou pojistkou na boku lučíku? Je ta pojistka dobře umístněná, a funguje dobře nebo s tím člověk trošku zápasí? Předpokládám že každý jako univerzální ráži do této kulovnice doporučuje pro šoulačky,naháňky a čekanou 30-06 že? Jaká je na té pušce spoušť? Dá se nějak štelovat nebo je daná z výroby? Je pouzdro závěru z oceli nebo hliníku či slitiny? Děkuji všem
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od pufr »

Jak říkají američtí střelci: " napínáček je pro hendikepované střelce" :)
Normální střelec se díky pravidelnému tréningu naučí střílet s dobrou, čitelnou spouští a pak dosahuje lepších výsledků a zejména lepších loveckých výsledků - představa, že bych "dle Miklíka" měl před ranou napínat bicí pružinu hřbetním napínáním a pak "štechrovat" a následně teprve položit střílející - silnou ruku na pistolovou rukojeť a spoušť ... to bych asi neulovil ani polovinu zvěře :?
Nemám přímo zkušenost z Bar MkIII (produced in Japan - reálně prý Taiwan - assembled in Portugal ... :) ) ale spoušť bývá u BARu "dobrá". Co jsem se bavil u Browningu na IWA, rozhodně neinzerují své současné samonabíječky jako nějaké zbraně pro konzistentní "sub MOA" střelbu ... :?
Pufr
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Milik607 »

Asi jak píšete, něco na tom bude. Nevím jaké přesností to dosahuje do vzdálenosti cca 300m maximálně. Já myslel že když to má hřbetní napínání že už to nemá pojistku.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Browning BAR

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Rozhodně bych se R8 nezbavoval. Tam je k přebití potřeba lidská síla.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od lovec »

Predtým než začneš znovu myslieť by nebolo od veci potrápiť Google. Bude to efektívnejšie pre všetkých, než do rôznych tém klásť opakujúce sa infantilné otázky. :wink:
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Milik607 »

Pánové dnes jsem se byl podívat na ty browning bary a měli tam nahankovej v té oranžovo černé barvě a pak sedivej. Ten nahankovej v pohodě ale ten druhejeli v regálu natazenej a když jsem to zkoušel tak to napínání nemělo vůbec žádný odpor. Už se to někomu stalo že by to bylo zničené? Z čeho je ta puška vyrobena? Dá se od toho očekávat dlouhodobá funkčnost nebo ne?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: Browning BAR

Příspěvek od Milik607 »

Je to hodně složité, jsou situace kdy je asi lepší opakovačka byť typu blaser R8 a někdy zase samonabíjecí . Pravděpodobně půjdu do té samonabíjecí kulovnice. Už jen s ohledem na cenu příslušenství jako jsou montáže atd. Rozhoduji se mezi ráži a mezi délkou hlavně 47cm a 51cm. Ta 47 je výborná na manipulaci na kazatelně a třeba v tlaku. Ale jaká bude rozdílná přesnost mi řeknou snad jen majitele baru zde mezi vámi. Předpokládám že 30-06 bude asi nejuniverzálnější ráže na lov v našich podmínkách. I když mám třeba 9.3 kterou v tom tak dělají ale zase bych musel asi pořídit něco s menší ráži.
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Browning BAR

Příspěvek od pufr »

Milik607 píše: úte 31.12.2019, 9:43 Jaká bude rozdílná přesnost mi řeknou snad jen majitele BAR zde mezi vámi.
Tak alespoň něco, co asi nevygooglíš :)
Když jsem někdy předloni obíhal na IWA stánek Browning, našel jsem nakonec člověka zodpovědného za tento produkt a tlumočil mu dotaz na rozptyl zásahů u nových provedení zbraně - několik uživatelů zaznamenalo po jedné či dvou sezonách mírné zvětšení již tak celkem velkého rozptylu tak, že i s kvalitními "značkovými" náboji přesahoval list A5/100m. Odpověď byla: "Ano, s některými náboji to tak může být, BAR MkIII není žádná zbraň pro přesnou střelbu, je to zbraň koncipovaná pro naháňky a pro ty je přesnost zbraně naprosto vyhovující ...".

Starosti o rozdíl mezi přesností 47 a 51 cm hlavně bych v tomto případě, kdy základ bude v průměru někde na úrovni cca 1,5 - 2 MOA a po uvolnění uložení hlavně v duralovém pouzdru se může ještě zvětšit ponechal "koňovi"

Pověst samonabíječek s vynikajícím rozptylem doprovázela první provedení BAR s hlavní šroubovanou do ocelového pouzdra závěru
Pufr
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Browning BAR

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Je to nějaké nekonečné trápení. Nevím, co je za nejčastější příslušenství na lov kulovnici, ale předpokládám montáž, případně zásobník. Nevím, kolik jich- příslušenství kupuješ za život, ale asi nebudeš kupovat dvě nebo tři za měsíc a to po celý rok. Takže si koupíš jednu montáž třeba na sklo, jednu na NV a jednu na kolimátor. Bara asi na nohách mít asi nebudeš. Řemen jeden. Pokud řešíš o cca pár tisíc na víc za montáže na Blasera, případně druhý zásobník, tak je divné , že se nebojíš jít do celkem drahých pušek. Navíc na fóru naznačuješ , že Blasera už máš a flintu vždycky prodáš se ztrátou. Tu si přepočti k ceně Baru. Hodit do tlaku s kulovnicí je obecně pičovina, pokud není někde spec situace, třeba na kraji flanky, kde je vysoká a ten člověk to musí mít dobře srovnaný. Na to zatím nevypadáš, promiň. Nikdo neví, co vymyslí progresivisté z EU, ale semiauto bych doma nechtěl - je jedno , zda v broku nebo kuli. Blaser opakuje za využití lidské síly a opakuje se sním poměrně rychle. Bar z nikoho lepšího střelce na naháňce neudělal, ale představa, že si na to dám termo, tlumič (až to povolí) a vysypu do balíku černé magacín kulí, je lákavá, ale do dvou, třech let budou vysoké stavy černé ve většině honiteb minulostí. I když ostatní spárkatá se dá takto mazat taky.


PS. Blaser má v hlavni 58cm celkovou délku 103cm, Bar v 47 cca stejně!!!!!
Zamčeno