Remington Sendero

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

to vhool :
je nějakej rozdíl mezi senderem a Police ? Kromě toho, že Sendero je v nerezu.
Začíná se mi líbit 7mmRM, to bude asi lepší než 300 WM, ne ?
vhool

Příspěvek od vhool »

tak pokud moje znalosti dovoli tak asi nasledovne:
REM 700 Police - polymerova pazba vyztuzena leteckym hlinikem,zaver a pouzdro zaveru system 700,hlaven 66cm,stoupani 12",4 nebo 6 drazek.navic uz se nevyrabi
REM 700 sendero I/II,pazba carbon,aramid compozit,telo letecky hlinik,bedding z fabriky,zaver stejnej jako police,hlaven 66 nebo 71,2cm nerez,u typu II kanilovana (muzzle 2,1cm),typ I valcova muzzle 2,3cm.stoupani 10" zasadne 6 drazek.

tohle jsem nekde kdysi vycetl:
"Police mela zvysenou peci pri vyrobe oproti standartnim modelum co se tyka vuli a kvality,Sendero je kapitola sama pro sebe.maximalni mozna pece a kontrola kazdeho dilu.model sendero je nejpresnejsi zbran z nabidky Rem."to neni z me hlavy ale hezky se to cte a prej to je pravda :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

jeste co se tyka raze tak mezi 7mmRM a 300WM je samozrejme vykonovy rozdil ale na nasi zver celkem nepodstatny.jenom na muj vkus je 7mm mala dirka :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

300WM je super a když potřebuje?, tak to náladuje? 220grejnovkou. Ta neuhne, drží pohromadě a rychlosti +poškozením zvěřiny jsi na urovni 8x64S. Já jsem míval takový Winchestry do kukuřice na krátko a to 7RM myslím neumí.
vhool

Příspěvek od vhool »

jak rikam 7mm je malo.ty wichestry jsem taky zkousel.220gr.silvertip.je to kladivo ale pres 200m je to takovy trochu nepresny (jsem trochu narocnejsi) :wink:
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1064
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Příspěvek od Josef Kuřitka »

To bylo futro pro práci "nakrátko". Překousalo to ale stonek kukuřice a nikam to neuhlo. Prostě do lesa ke kali?ti, všude tam, kde je porost. Na dosled vysoký.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Remington to stále dělá
http://www.remingtonle.com/rifles/700p.htm

Osobně si myslím, že kalibr 7mm a vše těsně okolo ( 270 W ) je to nejlepší pro současné lovecké potřeby. Střely jsou přiměřeně těžké - optimum na naši zvěř je okolo 10 g, je unich i dobrá odolnost proti bočnímu větru. Jaké soustřely máte s 300 WM ?
vhool

Příspěvek od vhool »

no nic ve zlem figi ale tyhle stranky mi prijdou spis urcene pro organizace zabyvajici se ochranou nebo obranou prava nebo majetku a navic pouze pro usa.rekl bych ze pro nase potreby jsou urceny spis komercni stranky:
http://www.remington.com/
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Jo - a těch 220 grs střílím z osmičky, do 200 je to taky v pohodě ( V0 = 700 m/s)
Nevím proč, je to snad jen pocit, ale myslím si , že 7mmRM musí být na střelbu přesnější - příjemnější.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Ty stránky znám, ale k Senderu je jen délka hlavně 26".No, už abych si z toho střelil.

Kdysi dělali Sendero v 270 W, to bych neváhal ani vteřinu.
vhool

Příspěvek od vhool »

To figi: k te 7mmRM.strelba z toho je urcite prijemnejsi nez z 300WM,o tom zadna.co se tyka presnosti tak u upravenych 7mmRM je to opravdu lepsi ale to ma k seriove flinte opravdu trochu odstup :wink:
k te delce laufu,ja taky netvrdil nikdy ze mam civilni verzi 8) ale jinak pro komercni prodej uz rem nabizi jenom senderoII coz je holej nerez bez ty povrchovy upravy co melo sendero I,lauf je taky tenci (jednicka mela na usti 22mm a dvojka ma 20mm)modell police je k mani podle jejich stranek taky jen pro policejni jednotky )drive byl i pro komercni prodej.tudiz si myslim ze proarms mel tu kliku ze to dovezl jeste kdyz to slo.jinak sendero I nabizi rem pro armadu v oznaceni M24 A,A2,A3. a tyto vsechny modely vychazi z toho myho modelu ale jsou trochu "vytuneny" (trochu dost) a tam jsou laufy od 20" az do 29". :wink:
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1932
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

takže si přece jenom raději něco zbastlit.
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Moc se mi z Remingtonu zamlouvá Remington 700 LTR (Light Tactical Rifle), r.308Win. Více na adrese http://www.aegisteam.cz/index.php?main=testy&id=26
Uživatelský avatar
dušan
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: čtv 15.7.2010, 15:42

Re: Remington Sendero

Příspěvek od dušan »

ahoj,remington-sendero sf ll mají v Plzni u Huberta v 300 RUM kan. hlaven´,optika leupold 3,5/10/56 VX 3L.cena 85000kč.
Uživatelský avatar
roedear
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 418
Registrován: pon 13.10.2008, 14:27

Re: Remington Sendero

Příspěvek od roedear »

mohu jenom zprostředkovat zkušenost jednoho vlastníka 7mm RM - při lovu těžších kusů typu lončák +-50 kg a víc a vysoké, stejně jako při střelbě na větší vzdálenost byl spokojený, ale pro lov srnčí zvěře do cca 60m už tak spokojený nebyl. Popisoval mi zážitek, kdy srnec po zásahu komory vyrazil, vletěl do lesa, přes pět minut byl slyšet lomoz jak srnec pobíhal sem a tam a nakonec srnec zase vyrazil na louku ven.. radši střílel ještě jednou. Na slabší kus a kratší vzdálenost se střela asi zachovala jako celoplášť (dírka tam i ven) a kus prý ani nebarvil. Samozřejmě je to i o vhodné střele, ale boužel netuším, čím tenkrát střílel.
ZKK 600 30-06 Spring. Sierra 11,7g (SBT)
Odpovědět