Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
cejlon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 199
Registrován: pon 02.10.2006, 9:54
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Rossler Titan 6

Příspěvek od cejlon »

Ahoj,jsem tady nový....tak se vítám a hned se potřebuji zeptat na váš názor na tuto flintu?Docela se mi zamlouvá a mám pocit,že nabízí daleko více,než Uherský Brod za stejnou cenu. ráže by byla 6,5x65? Dík :wink:
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Myslim, ze tyhle zbrane jsou na tom s kvalitou podobne jako TIKKA. Rozhodne lepsi volba nez nase CZUB.

Cena je vsak o cca 1/3 vyssi (nez CZUB). Je to otazka priorit. Zda jen cena, ci i kvalita.

Raze 6,5x55SE je pro nase podminky jeste dostacujici. Ikdyz rozhodne bych byt tebou zvolil nejakou laboraci od zahranicniho vyrobce naboju. S&B je silne poddimenzovane. A je to skoda. "Tahle patrona" se svym vykonem dokaze dost priblizit 308Win. Kdyz se umi ovsem udelat :wink:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

V skrini mam TITAN 6 v kal. .30-06Sprg. Poluje s tym moj otec,zatial spokojnost.Hladky chod zaveru,prijemna spust-da sa kupit aj s napinacikom-tichy chod poistky.Dobra volba v tej cenovej hladine.U nas stoji prevedenie standart okolo 21-23 000,-SK podla toho v akom obchode.
SINCITYMAN
Nový návštěvník
Příspěvky: 30
Registrován: pon 25.9.2006, 18:07

Příspěvek od SINCITYMAN »

Tahle flinta by mne zajímala jako odstřelovačka,ale ještě jsem ji neviděl in natura...
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Titan 6

Příspěvek od Mosin »

To Lovec: Nazdar. mohl bys mi prosím tě poslat nějaké odkazy na prodejce na Slovensku, kteří tuto zbraň prodávají (obvzlá?tě za tu cenu). Zajímala by mě v ráži 8x68S.
A co jinak říkátu na kombinaci této zbraně s touto ráží?
Dík moc M.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Trosku lahka flinta na 8x68S,ale hrubsia gumova botka to spravi.
Predajne: Artemis Komarno,tel.: +421 357713239
Zbrane,strelivo Trnava,te.: +421 335541502

web stranky podla vsetkeho nemaju.
Josef Ondráček
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: úte 31.10.2006, 21:13

Příspěvek od Josef Ondráček »

A? je to v jakékoliv ráži, tak asi lépe než kupovat CZ 550. nebudeš časem aspoň naštvanej.

Jinak 8x68S je dobré dělo, kamarád s tím loví na ©umavě jeleny, na 250 metrů, náboj RWS. Jenom flintu má jinou, Blaser 93 s magnaportem.
Pechy
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: ned 17.12.2006, 15:30
Bydliště: Česká Třebová

Příspěvek od Pechy »

I když jsem byl již téměř rozhodnut, že si koupím jako zbraň spec. na naháňky klasiku Brno 98, za 5 min 12 jsem si to ale rozmyslel, s tím, že si radši cca. 5tis. připlatím a mám za to o hodně lepšího"titána" v 9,3x62... Docela se mi na něm líbí ta výměna hlavní-máte s výměnami někdo zkušenosti-docela mě zajímá, jestli opravdu po výměně ráže je nastřelení shodné jako to původní...
Nejkrásnější rána je ta, kterou si dokážeme odpustit...
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

To asi tezko.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Pechy píše:Docela se mi na něm líbí ta výměna hlavní-máte s výměnami někdo zkušenosti-docela mě zajímá, jestli opravdu po výměně ráže je nastřelení shodné jako to původní...
Tomuto celkom nerozumiem,technicky to nie je mozne.Ak si to myslel tak,ze ked das dole hlaven 9,3x62 a nahodis inu (napr.308W) a bude ti sediet nastrel tak nie.Ak vratis naspat 9,3x62 s tou istou optikou tak ano.Aby to sedelo tak ako si pisal,potrebujes dve optiky,kazda nastrelena pre "svoju" hlaven.S kvalitnou montazou to fungovat bude.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Nazdar pánové. Jen menší zkušenost k této zbrani. Věřte tomu, nebo ne, ale objevil se u této zbraně menší technický zádrhel. Podotýkám, že ji nechci nijak hanit, ale je to fakt a po telefonátu s Řehákem to Řehák potvrdil, že už to slyšel z více stran. Problém jest následující. když pujdete se zbraní v zimě, kdy bude mrznout, může se vám stát, že tato zbraň zamrzne. A to následujícím způsobem. Vůbec nepůjde manipulovat se závěrem. Dotyčný musel dokoncejet s nabitou flinotu (náboj v komoře) dom až do obýváku, kde to musel nahřívat nad radiátorem, aby to povolilo. Podotýkám, že to nebylo způsobeno vodou. S největší pravděpodobností to bylo způsobeno rozdílnou teplotní rozta?ností,kdy kov oběpjal závěr a nechtěl jej pustit. Máte s tím také tuto zkušenost??
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
WetDog4
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 218
Registrován: ned 07.1.2007, 0:35

Příspěvek od WetDog4 »

S tím co píšeš Mosine jsem strašil kamaráda, který to v září koupil, ale mrznout pořádně má tuhle zimu poprvé až zítra ráno, tak uvidíme :lol: :lol:
Martin
milan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 03.10.2006, 14:22

Příspěvek od milan »

Zdá se mi, že se tu často vyskytuje názor že brodské zbraně jsou špatné. :shock:
Je třeba si uvědomit, že je to sériovka a za malý peníz. Pokud si člověk dá tu práci a vybere si flintu z více kusů, když je třeba tak ji doma doladí, tak jsou brodské flinty velice spolehlivé a na standardní lov plně vyhovující. To že se ojediněle stalo, že chybně zafungovala pojistka nemůže být presentováno jako chyba zajiž?ovacího systému.
U mě budí vždy největší údiv postup diskutujícího, kdy uvažuje o flintě div ne profi odstřelovačce a s optikou uvažuje tak do 20 000,- maximálně :!: a montáž :?: ani nemluvit. S rážemi je to obdobné, řekl bych že nad 6mm s kvalitní střelou :!: na zdejší podmínky vyhovuje vše. Obecně vidím problém v tom, že většina myslivců (úmyslně nepí?i lovců, protože je vídám na střelnicích častěji než myslivce) toho mimo revír mnoho neodstřílí, o pravidelném trénování střelby a náviků nemůže být ani řeč. Já mám časově dost náročné zaměstnání, proto se mi daří ročně odstřílet tak kolem 5000 ks malorážky, tak 500-600 kule (loni to byla bída asi jen 200 ks kule).
takže jestli mohu tři rady:
věřit flintě s dobrou optikou, používat kvalitní střelivo a TRÉNOVAT-TRÉNOVAT a trénovat.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Příspěvek od lovec »

Mosin píše: Máte s tím také tuto zkušenost??
Pri -10°C sa to nestalo,v ten den z nej padlo asi 6 ran.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

No ono těžko říct. Ten známý s ní byl na čekané. Vůbec nestřílel. Skutečně tam nebyla voda. No ono je možné, že měl zbraň u které bylo vyrobeno pouzdro závěru s dolní tolerancí a naopak závěr s horní. Tím pádem by pak minimální změna rozta?nosti mohla mít za následek případné zaklesnutí. Jest fakté, že pokud je pouzdro a závěr z úplně odli?ného materiálu, tak ta teplotní rozta?nost bude rozdílná. Jinak je to však flinta skvělá (názor toho známého). Nechci tedy nikoho od ní odradit.
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Odpovědět