Rossler Titan 6

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od harrycallahan »

edit: zásobník jsem nenašel, ale koupil od známého, který měl dva
2.edit: našel :-) mám dva
pole a lesy Vysočiny
Pepele
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 17.6.2012, 10:39

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Pepele »

Chtěl bych se zeptat zdali jste se někdo setkal s tímto problémem a když tak jak jste ho řešili. Jedná se o to když jsem na naháňce přebijel v rychlosti tak jsem vytrhnul závěr ze zbraně. Jedná se o kulovnici s levym závěrem v ráži 8X57JS. Tak kdyžtak poradte jak se zbavit tohoto problému.
Uživatelský avatar
Jan Franěk
Častý návštěvník
Příspěvky: 69
Registrován: stř 30.11.2011, 17:18

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Jan Franěk »

To je sranda nebo fakt? To kdyby se mi s kulovnicí stalo, tak pokud je v záruce, tak okamžitě letí na reklamaci a kdyby už bylo po záruce tak letí z domu a klidě bych ji hodil do nejbližší příkopy (ale je to pouze můj náhled na věc). To snad ani není možné. Vyrvat závěr z kulovnice při přebíjení, ale už jsem jednou slyšel, že se to u Rossleru stalo. Horší by ale bylo, kdyby se to stalo při střelbě, jako třeba u kulovnic Strasser, Blaser.
"7mm stačí, když 64 tlačí!"
Lankasterka Gustav Tichý - Moravská Ostrava 1919, 20/65
Mauser 98 double square, 9,3x62
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Ondra »

pepele: Můžeš mi to, prosím, vyfotit? Závěr a pouzdro. To mě zajímá. :shock:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
fori
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 105
Registrován: úte 14.2.2012, 14:19

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od fori »

Včera mi přišla březnová Myslivost a tak jsem četl o novém Rosslerovi 16. Mimo jiné chválil autor mechanická mířidla, která jsou prý výborná, stejně jako na Titanu 6. Hned jsem si vzpoměl na svůj Goiser.
A teď abych se dostal k jádru věci.
Pouzdro závěru má pouze díry a montáž se do nich šroubuje. Do této chvíle jsou mířidla bezvadná, cíl se v nich hledá dobře a díky ergonomii celé kulovnice je cíl s mířidly srovnátý téměř při nahození do ramene. Jako doporučená montáž je Weavre lišta a tady nstává problém. Lišta je šroubovaná napevno a pro vyšší odolnost ji puškaři doporučují ještě přilepit. V tuto chvíli je pouzdro závěru s montáží o několik milimetrů vyšší a zakrývá tak výhled na mířidla. Abych dobře na mířidla viděl, musím na ně koukat trochu zhora a tudíž se i zásah posouvá nahoru. U ZKK, které jsem měl před tím, toto vče dopadlo, protože rybina na montáž byla vyfrézovaná přímo v pouzdře závěru. U Rosslera by přitom stačolo, kdyby s montáží počítali a mířidla udělali na liště, která by byla o něco vyšší. Myslím, že obdobné to bude i u nového Titana 16
Jak jste na tom u svých kulovnic vy?
Herkul
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 149
Registrován: pát 02.11.2007, 8:45

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od Herkul »

To Fori: Střílím přes puškohled - mířidla mě vůůbec nezajímají :-). Navíc pokud chci jen něco na naháňky (bez puškohledu) koupím jakékoliv kopito, které "trefuje" (na to nepotřebuji kulovnici za 20 a více).
Titan 16 jsem viděl a popravdě jsem netušil, že je to tittan 16. Ale říkal jsem si, kde se tady vzal ten krám... Nevím jestli to bylo tím obič. dřevem, či závěrem ale nevzal jsem to do ruk (já se to dověděl až za tři dny, že to byl novej rossler od kámoše... Uvidíme letos na výstavách to okounu pořádně.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od rimar77 »

fori a prostředek lišty jak jsou ty zubky je plnej a nebo tam je v těch zoubkách výřez?? protože kdyby byl plnej není problém profézovat ze zhora takové podélné korýtko prostředkem zoubků abys na mířidla viděl. mám to tak na automatu, montáž normálně funguje a mířidla jsou vidět nádherně teda né že bych to potřeboval protože je nepoužívám :lol:
Uživatelský avatar
harrycallahan
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 17.11.2011, 13:33

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od harrycallahan »

Mám TITAN 6 a montáž EAW, miřidla jsem musel nechat zvyšovat
pole a lesy Vysočiny
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od krkam2 »

Je někde podrobně popsán postup výměny hlavně u Titana 6? Je možné vymezit závěrovou vůli, nebo je dáno výrobou?(hlaveň versus závěr) Při uzamčené nabité zbrani má celý závěr vůli cca 1mm pohyb vpřed - vzad. Do dnes hlaveň nikdy nepovolována, neměněna. Děkuji
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od lovec »

Videl som toto na youtube: http://www.youtube.com/watch?v=mqhVDzmkQCs

(chlap to sice nemal celkom v ruke, ale udelujem body za snahu)
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od dalas »

to krkam2: Neměl jsem Roslera v ruce, ale závěrová vůle 1mm u nabité zbraně je děs. Může to být způsobeno více důvody. CIP stanoví max rozměry náboje, takže může to být nadměrnou tolerancí v nábojnici. Pokud to ale dělá s více druhy střeliva, můžeme tento důvod vyloučit. Další může být nedovření závěru. tady trochu plavu, protože by to bylo potřeba vidět. Jde o to, že se zbraň zamkne jen částečnou plochou ozubů. Pokud by toto umožňovala konstrukce zbraně, bylo by to silně na pováženou a proto bych tuto možnost s největší pravděpodobností také vyloučil. Třetí a nejpravděpodobnější možnost jsou utopené tolerance uzamykacího mechanizmu nebo nábojové komory. S hlavní nic nenaděláš. Jedinou možnost vidím v nové hlavě závěru (předpokládám, že je výměnná), která bude dodána s přesahem na ozubech a puškařem dolícována.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od lovec »

Vidis,....ja som si len precital prvu vetu.
Rossler zamyka do hlavne, nie do puzdra zaveru. Taka vola je nemyslitelna. Aj si z toho strielal? Lebo to je o zivot.
Okamzite bud reklamovat, alebo na opravu.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od pufr »

Jak vypadají vystřelené nábojnice, takto nadměrná vůle by měla být na vystřelené nábojnici měřitelná - viditelná, nábojnice by neměla jít například vložit do jiné zbraně shodné ráže atd.
Pufr
krkam2
Nový návštěvník
Příspěvky: 28
Registrován: pon 21.3.2011, 11:50

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od krkam2 »

děkuji za reakce, je po problému, sundal jsem kamarádovi pažbu a byly povolený oba šrouby na objimce hlavně, chodilo to jako celek i s hlavní.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Rossler Titan 6

Příspěvek od lovec »

Mal si tam dat pre istotu Loctite na zaistenie sroubov.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Odpovědět