Automaty v myslivecké praxi

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Zbrojovák »

Á konečně i nějaký uživatel! Takže máš italskou Bredu?
Tak se trochu rozepiš a pokud možno nahoď foto. Co ghost ring? Jak to funguje na pohyblivý cíl? Spoušť a mířidla origo nebo úpravy? Pojistka hlučná? Máš tam optiku?

K té hmotnosti: moje kozlice s meo.6x42 má 4,6kg :wink: takže to asi nebude překážka
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od lovec »

Lesomil, lotr, fary - len v skratke k S303 a Browningu - co by asi tak mohlo byt pri tychto flintach problem, hm? To hlavne, kvoli comu sa kupuju - samonabijaci cyklus (okrem toho mal S303 v prvych seriach problem s udernikom, bezpecnostna zvolavacia akcia). Ked ti kver za slusnu sumu pokazi jednu-dve polovacky, ktore nestoja par korun, tak mas dve moznosti. Bud sa s tym budes zabavat, reklamovat, nosit po puskaroch, ladit a ja neviemco....alebo to posles do sveta a kupis si nieco spolahlive. Dnes je uz takmer legendarna novinarska polovacka pri uvadzani S303 na trh, kde sa z desiatich S303 dva kusy pokazili takym sposobom, ze museli byt zamenene za nove (problem s cyklom, samozrejme. Ak ani par vybranych kusov nebolo vtedy schopnych spolahlivo fungovat, je to znak, ze to asi este ma rezervy. Sauer to aj tak poslal na trh a reakcia napr. nemeckeho trhu bola velmi vlazna). Z mojej strany vsetko, kazdy ma moznost volby, len prezentujem urcite skusenosti z praxe.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Carnivore »

Mám originál Springfield armory (výrobek v originál krabici), nicméně všichni vědí, že to Springové skládají z pouzder ADI australia a závěru Breda, zbytek je z vlastních zásob.

Ghost ring mám na 7 zbraních a jsem s tím maximálně spokojen stran rychlosti, přenesení atd, zejména v IPSC, na zvěř jsem toho z těchto pušek moc nenastřílel, neb jen jedna je v "dospělné ráži".

Oproti originálnímu stavu mám jen vyměněné nadpažbí za weaver rail. Jinak spoušťák přeleštěný, pojistku jsem na naháňce nepoužíval (nabito a v ruce nebo u stromu), je hlučnější (asi jako na cz550). Optiku jsem na tom měl jen chvilku, jednalo se o optiku typu "scout" tedy určenou k montáži na nadpažbí. Moc mi to nevyhovovalo, jsem schopen střílet stejně přesně i přes ghost ring, je oproti L1A1 nebo M14 či M4 takový jemnější.

Mám k tomu jak standardní GI pažbu, tak i plastovou, v plastové to ale někdy dělalo neplechu (vyhazování posledního plného náboje spolu s klipem, takže plastové pažbení stojí v koutě.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lotr »

4 lovec: vidím, že máš k S303 osobní zášť, je to Tvůj názor a já ho respektuji. O problémech první série a svolávací akci samozřejmě vím, v čem ale konkrétně spočívá problém nabíjecího cyklu? S lesomilem jsme z jeho konkrétní zbraně nějakou tu patronu už vystřelili, žádná závada zatím nenastala, o žádnou naháňku jsme zatím nepřišli (a že jsme jich stihli už docela dost). Flinta střílí přesně, přebíjí, vyhazuje, napínání bicího mechanismu funguje bezchybně, při troše tréninku se dá i bezhlučně natáhnout/vypustit, pažba ačkoliv jsme rozdílných postav nám "sedne" o naháňkových mířidlech nemluvě. Pravda, je trošku dražší, ale nekupuju si to jako hračku, se kterou si postřílím a za dvě sezony prodám, protože mi nic nedá. Takže otázka logicky zní: co je na tom nabíjecím cyklu sakra špatně? Jestliže první série měla mouchy a Sauer & Sohn je vychytal, je nějaký další objektivní důvod si tuhle zbraň nekoupit?
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lesomil »

Lovec :) ,
zdravím Tě a děkuji, že ses ozval. Přesto si nemyslím, žes odpověděl na všechny mé otázky. Co se týče varování Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva k problému s úderníky u Saueru 303, pak toto je vadnou montáží z výroby již od květen 2009 a vyvěšeno to je na stránkách zkušebny již pár let... Předpokládám, že je tato závada již dávno odstraněna a navíc byla uvedena čísla jednotlivých zbraní u nichž k této chybě došlo. Když jsem si S-303 kupoval, tento seznam jsem si prošel.... Reagoval bych asi otázkou.... pokud máš vadnou autobaterii, koupíš jiné auto? Tebou zmiňovanou "novinnárskou polovačku" jsem bohužel ani neviděl, ani jsem o ní neslyšel... Tím ji nezpochybňuji...! Nevím tedy o co tam šlo, tos neuvedl tak, abych to pochopil... Ono problém s cyklem je tak neurčitý pojem....... Takže když pominu pár let starou závadu na údernících, o které jsem věděl a přesto si S-303 koupil, neřekl jsi mi vlastně nic... Domníval jsem se, že mi sdělíš konkrétní (jmenovitě uvedené) závady opakující se na v současné době používaných S-303. Obvzláště pokud byly důvodem hromadného zbavování se těchto zbraní. Výměna úderníku za úderník o 0.3 mm kratší pro mne takovou závadou není. Odkazuješ se na zkušenosti z praxe.... ty výše uvedené?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od lovec »

Hosi, jednoduchsie to uz napisat nejde - zavada v nabijacom cykle jednoducho znamena, ze sa to zasekava (nepoda naboj, privre vystrelenu hilznu vo vyhadzovacom okne, naboj sa vzprieci v zasobniku, zaver nedorazi naboj do komory, nedovrie sa - bez ohladu na strelivo). Ja viem, ze majitel funkcneho kusu to bude tazko prijimat, lenze co narobis. Ludom, ktorym sa to sekalo pri kazdom zasobniku budes zase zbytocne dookola vykladat, aka je ta tvoja super. Ani oni si to nekupovali s vyhladom na dve polovacky, takisto ich ta zbran nestala par korun (nehovoriac o pokazenych polovackach, co su dalsie peniaze zbytocne do luftu). Nefungovalo to, tak sa toho zbavili. Uprimne, ty by si si taku gulovnicu nechal? Asi tazko,vsak.
K S303 nechovam ziadnu nenavist, to je len tvoja dedukcia. Pre mna je to len samonabijacka so zlymi referenciami, nic viac, nic menej (inak cital som jedno vtipne nemecke pomenovanie S303 - ".... hervorragender Geradezug-Einzellrepetierer" - vynikajuca priamotazna jednoranova opakovacka, trosku zlomyselne, avsak nanestastie obcas pravdive). Rovnako ako by som si nekupil napr. Rem 7400 z dovodu vseobecne znamej mensej spolahlivosti, tak to plati aj pre toto.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lotr »

Tak jsme přeci jen došli k závěru :) První nepovedená série z novinárske polovačky udělala S303 špatné jméno, Sauer a syn v další sérii vychytali mouchy a flinta se vesele prodává dál, i když se špatnými referencemi, zbytek je věcí názoru a vkusu každého z nás. My co máme zájem si koupíme novou z poslední série, těch podezřele levných z první série se vyvarujeme. Díky za názor a obecné informace.
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Leon »

lotr lesomil kolik jste toho vystříleli munice jestli to není tajné ?
CZ 550 american 308win.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lesomil »

Lovec :) , tak tohle už je konkrétní odpověď. Mohu Tě ubezpečit, že mně se se Sauerem 303 dosud nic takového nestalo. Podávání nábojů ze zásobníku bez chyby, krásný chod spouště, spolehlibvé vyhazování vystřelených nábojů z komory. Jen snad třikrát mi vracející se závěr zachytil vyhazovanou vystřelenou nábojnici.
Leon :) ,
zdravím Tě! Zcela jistě to tajné není Když jsem si Sauer 303 koupil, psal jsem o tom zde na fóru..... od té doby jsem vystřílel tak stovku nábojů ( přesně na kus Ti to nepovím...) Něco z toho Sell Bell (většina) a něco RWS ID ...., většinou na terč. Vím, že to není mnoho, ale protože se mi nikdy (krom zmíněného) závada nevyskytla, byl jsem zvědav na konkretní uváděné problémy. Někomu možná vadí "pojistka" na hřbetu krku pažby, ale já jsem z ní nadšenej.. ona to ani není pojistka a je takřka nehlučná...
Pokud "problém", pak snad ta sauerácká integrovaná lišta na pouzdru závěru, na kterou nedáš nic jiného než zase jejich věci...
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od fary »

Je zajímavé, jak jsou majitelé Barů skoupí na podělení se informací o nefunkčnosti svých zbraní. Dříve, než jsem si jej pořídil, jsem usilovně sháněl kde se dalo nějaké negativní zkušenosti majitelů této zbraně (pochopitelně včetně netu), ale až do dnešních dnů jsem neobjevil nic. Naopak. Až nyní....Veškeré recenze hovořily jasně, jesltiže je v něčem Bar vyjímečný, je to spolehlivost. Takhle jsem to chápal a dodnes nemám nejmenší důvod tomu nevěřit. Je vidět, že Browning má marketing pod kontrolou, když se mu úspěšně daří tutlat před veřejností, že již léta (tuším, že těch zmetků už vyrobil před 2-3mi lety milion kusů) vyrábí nenabíjecí samonabíjecí kulovnici.To se Sauerům nepoštěstilo.
Možná to vypadá, a ono to tak pravděpodobně i trochu je, že každý hájí to své, ale nekopu tu jen za Browning. A koneckonců Lovec má v problému také naprosto jasno, Argo a fertig. Závěr nechť si udělá každý sám.
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od fary »

A ještě pro úplnost, z mého jsem vystřílel převážně na střelnici okolo dvou set ran, střelivo SB, Winchester BST, Hirt. NP, Sako HH, nezaznamenal jsem dosud ani náznak nějakého problému nabíjejícího cyklu. A ve svém okolí jsem o žádném neslyšel. 200 ran není v celku nic, to chápu, nicméně kdyby to byla taková šupina, něco už naznačit měla.
A ještě pro větší úplnost vlastním Long Trac v 30-06.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Lesomil »

fary :D
Ani já nejsem zaslepený.... Mám Sauer 303 a zatím jsem moc spokojen. Pokud mne někdy vypeče, tak to přiznám a budu hledat jinde. Nejsem odpůrce Browningu, některé modely se mi taky líbí. Měl jsem jeden v ruce v prodejně, a kdyby byl v r. 8x57JS šel bych tehdy do něj... (jak píšeš, negativních a hlavně konkrétních referencí je málo...) Ostatní možnosti znám jen z obrázků a to není k ničemu.
CBFranta
Častý návštěvník
Příspěvky: 80
Registrován: sob 19.6.2010, 6:45

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od CBFranta »

Mám BARa long v .308W. Vystřeleno cca 80 nábojů SB a Lapua Mega bez závady. Používám jako universální kulovnici.Velmi příjemná střelba, bez zpětného rázu.Nyní si uvědomuji, že vůbec nevnímám při střelbě spoušť.Na 50 metrů vystřeluje 8-mičky v soustřelu.Osobně střílím do 150metrů. Na moji loveckou střelbu nemá chybu.
Carnivore
Nový návštěvník
Příspěvky: 35
Registrován: stř 08.2.2012, 22:19

Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od Carnivore »

Mam BAR v 7mmRemMag (koupil jsem ho za dobrou cenu, tehle razi jsem nikdy moc nefandil) a k memu prekvapeni maximalni spokojenost, spolehlivost, elegance a uzivatelsky prijemne ovladani. Tu zbran jsem prakticky koupil "na hrani" s tim, ze si z ni parkrat vystrelim, pohraju si a poslu ji dal. Nicmene po prvnich par loveckych akcich jsem se nadchnul a i kdyz je BAR docela tezka flinta, tak si jej asi necham.
johanes1
Častý návštěvník
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 15.4.2010, 23:08

Re: Automaty v myslivecké praxi

Příspěvek od johanes1 »

Když jsme se s kamarádem před dvěma lety chystali do Afriky (antilopy), museli jsme se samozřejmě na tu slavnou výpravu vyzbrojit. Ani chvilku jsme neváhali nad volbou ráže, protože tak obrovska zvirata preci nemůže spolehlivě skolit nic jiného než 300 WM (praxe ukázala, že by nám bohatě stačila 7x57!). No a aby nám ty "nebezpečný cizokrajný potvory" náhodou neublížili, pro jistotu jsme pořídili samonabíjecí kulovnice. Já Benelli Argo a kamarád S 303. Pár měsísů před odjezdem jsme se vrhli na poctivý trénink na střelnici. Vybalíme z krabic, poprvé zasedneme do střeleckých stavů, první rána z kamarádovi S303 a seknutý závěr, druhý pokus to samé... Dodneška vidím ten jeho obličej, kdy jsem si nebyl jistý, jestli se dá do breku nebo to rozštípe :lol: Nakonec se zjistilo, že problém se opakuje pouze u jednoho střeliva (myslím, že to bylo PMP). Argo to baštilo normálně, ale stejně to pro jistotu skončilo všechno v papíru. Od té doby jsem seknutý závěr ani u jedné flinty neviděl a Afriku to odsloužilo k plné spokojenosti bez závad. Co jsem ale kámošovi upřímně záviděl byl chod spouště u S303. V tomhle parametru bylo Argo pozadu.
Odpovědět