Nastřelování kulovnic, co a jak

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 7.62x39

Příspěvek od Choochoo007 »

To by zpusobovalo spise plovouci zasahy do stran.
Mozna, kdyby se montaz vpredu prizvedla tak, ze by po dotazeni vzadu nesedela na kamenu vpredu a byla tam vule, tak by to mohlo zpusobovat tvuj problem.
Kdyz to mas takto v hromade tak bych zmeril kolmou vzdalenost od tubusu po predni kamen montaze a to same vzadu, jestli je montaz stejne vysoka (kamen-tubus). Pak bych sundal puskohled i s oky a namontoval jednodilnou listu na pusku. Podival se na to, kde je problem, proc je predni cast montaze i po dotazeni volna co tomu vadi. Bez fotek se da tezko najit problem.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: 7.62x39

Příspěvek od lanus »

Rainier Wolfcastle - Keď sa nedá montáž v predu dotiahnuť znamená, že je príliš široká , alebo je problém s funkčnou dĺžkou závitu na upínacej skrutke . Takže ju jednoducho vráť predajcovi na výmenu a novú hneď v predajni náležite vyskúšaj !!! :wink: :roll:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: 7.62x39

Příspěvek od Choochoo007 »

Tou reklamaci to urcite skonci a mozna tim i vyresi problem s vyskovym nastrelenim :wink:
Asi nejaky patecni kus, co se nepovedl na vsech mistech.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Myslivec52 »

Pánové, prosím o radu, dostal jsem ocelovou montáž Weaver Snipper se sklonem 20 MOA myslíte, že se s Meoptou a Ykonem proklikám na nastavení ONV 160m. Nejsem v tomto znalý, tak se omlouvám za možná hloupý dotaz.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od pufr »

No, máš reálnou šanci, že se ti třeba jeden z těch přístrojů na 100 nebo 160 m nepodaří "nastřelit".
Pufr
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Šumavák »

dalas píše:...u výkonných ráží a lehkých zbraní stoupá silně požadavek na přesné držení. Jde o to, že se ta zbraň při výstřelu posune dozadu než střela opustí hlaveň a každá reakční síla s vektorem mimo osu hlavně způsobí odchylku od záměrné. Jsou dvě možnosti jak to řešit. 1) eliminovat posun zbraně zvýšením její hmotnosti (vlastní hmotnost zbraně nebo přičtením hmotnosti části těla, tak, že vznikne soustava zbraň tělo) 2) nechat zákluz zákluzem a unifikovat reakční síly (typický příklad benchrest, kdy kontakt střelce se zbraní je omezen pouze na lehké spuštění). Těžko ale radit, konkrétní techniku. Na to musí každý přijít sám.
Děkuji za podnětné rady, zejména ten obrázek terče s posunem zásahů u rozdílně držené a podepřené zbraně. Můj problém s výškovým kolísáním zásahů je vyřešen, opravdu jej způsobovala rozdílná síla držení zbraně a to, jak byla puška podepřená. U kulových ráží nižšího a středního výkonu se mi něco takového projevovalo z hlediska loveckého použití v zanedbatelné míře, ale u kombinace lehká zbraň + výkonná ráže to dokázalo udělat výškový rozdíl blížící se hodnotám 10 cm na 100 m. Po nastřelení zbraně bez zadního pytlíku s pískem a s konzistentním volnějším držením, je vše naprosto v pořádku.
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Nemohu nastřelit, resp. doklikat puškohled na moji CZUB 550, mám podobnou montáž: http://www.czub.cz/cz/eu-eshop/dlouhe-z ... -pr-1.html , zadní kroužek je na otočném čepu. Chybí mi cca 14cm na 100m (jsem pod). Puškohled je stará meopta 3-90x40. Někde se to tady řešilo, ale nemůžu to najít. Potřebuji úpravu cca 0,5mm. Co je lepší vypodložit zadek, pokud víte kde sehnat takovou podložku poraďte (vnitřní 14mm, vnější 18mm, tl. 0,5 mm), anebo ubrat těch 0,5mm pod předním kroužkem? U obojího samozřejmě zalapovat.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od kojot »

Měl jsem podobný problém s kroužky Kozap, když jsem přecházel z palcového tubusu na třicítku. Meostar mi nešel nastřelit jako Tobě. Změřil jsem výšky kroužků a hle. Nechal jsem to odfrézovat a je pokoj. Osobně bych kvůli dilatacím nic nikde nepodkládal a srovnal bych výšky kroužků.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 477
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Nastřelování kulovnic, co a jak

Příspěvek od bon »

2 Petr Kaděrka: lepší je odfrézovat (pokud máš tu možnost) a bacha na souosost kroužků. Tahle montáž je určena na puškohled bez stranové korekce a pro tvůj účel je zbytečně "komplikovaná".
Odpovědět