Zbrojní oleje & čištění zbraní

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
cr001
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: úte 17.5.2011, 15:55

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od cr001 »

tanak píše:Zvyšky prachu v hlavni zbrane sa s prípravkom Gun Coating nezmiešajú (ako napr. olej) a preto ich možno ľahko z hlavne odstrániť. Po nanesení prípravku nie je potrebný ani tzv. „olejový výstrel“! Po zimnej prestávke sa hlavne nemusia prečistiť, pretože sú suché. Olejom ošetrené hlavne sú náchylné pri prvom výstrele na nadnášanie. Ako ukázali rozsiahle série testov, tento efekt sa pri použití Fluna Gun Coating neprejavuje.
..hezký povídání, ale marketing je marketing - zkusils s tím střílet z nevytřené hlavně ?
Uživatelský avatar
tanak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 128
Registrován: čtv 25.6.2015, 21:30

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od tanak »

cr001 píše:
tanak píše:Zvyšky prachu v hlavni zbrane sa s prípravkom Gun Coating nezmiešajú (ako napr. olej) a preto ich možno ľahko z hlavne odstrániť. Po nanesení prípravku nie je potrebný ani tzv. „olejový výstrel“! Po zimnej prestávke sa hlavne nemusia prečistiť, pretože sú suché. Olejom ošetrené hlavne sú náchylné pri prvom výstrele na nadnášanie. Ako ukázali rozsiahle série testov, tento efekt sa pri použití Fluna Gun Coating neprejavuje.
..hezký povídání, ale marketing je marketing - zkusils s tím střílet z nevytřené hlavně ?
pekne s vytrenou ,nevytreta potom lieta sem tam tak ze namazať pretret do sucha ostava len lesk :)
benelli argo 30 06, ZEISS Duralyt 1,2-5x36 ,Kimber Stainless Ultra Carry 2 Lasery Crimson,minox 10x42, Kahles Helia CSX 2,5-10x50,pulsar n 355
mannlicher goeiser LC II 308.w LEFT HAND, Border ,pajero pinin,jeep compass,Termovízia FLIR SCOUT TK
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: 222 Remington

Příspěvek od Myslivec52 »

přesunuto z viewtopic.php?f=6&t=2081&start=90

Pánové, pořidil jsem si kulovničku 222 rem. a nevím, jak tuto malou ráži čistit. Můžete mě poradit čím a jak ji čistíte.
Předem díky
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: 222 Remington

Příspěvek od dalas »

Úplně stejně jako velkou ráži. Jen se ta čistící souprava musí vlézt do vývrtu :D . O čistění zbraní je toho tady plno.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Myslivec52
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 27.9.2006, 20:57
Bydliště: Morava

Re: 222 Remington

Příspěvek od Myslivec52 »

To je mě celkem jasné, čistím 308W , ale prakticky nevím co do tak malého vývrtu cpát. Čištění na malorážku mám, ale nevím jak uchytit nějaký hadřík nebo čím čistit..
beskydak
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 141
Registrován: stř 02.9.2009, 10:54
Bydliště: Jablunkovský průsmyk

Re: 222 Remington

Příspěvek od beskydak »

Ty koudelníčky na hadřík se moc nevyrábějí, dají se však velice jednoduše vyrobit doma – trvá to pár minut. Z bronzového kartáčku na čištění hlavní vytaháš kleštěmi ty drátky, pak kousek pod vrškem chytíš kleštěmi a druhýma otáčíš proti „závitu“ konec toho nosného drátu. Vznikne ti očko, které je pro malé ráže potřeba trochu sklepnout do podlouhlého tvaru. Šlo by to samozřejmě i z kartáčku nylonového možná i lacetky, ale nezkoušel jsem. Ty mosazné drátky se vytahují luxusně, jen je lepší to dělat tak, aby nějaký drátek nepadnul na podlahu. Hledat a vytahovat ten drátek zabodnutý v noze je očistec :?
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od dalas »

Myslivec52> kup si 1m mosazného svařovacího drátu fí 2,5 - 3mm. Na jedné straně udělej očko, na druhé řízni tak 30mm závitu M2,5 - M3, případně jakýkoliv jiný vzor, který zamezí stažení hadříku z tyče). Na ten závit natoč hadřík, a přes něj pár závitů nitě (aby se to neodmotalo mimo lauf). Tento systém používám jak na 22LR tak i na třícítkový ráže. Dá se to udělat i tak, že si vyrobíš jen šroubovací ukončení na profi vytěrák. Pokud to chceš mít v provedení "luxus" natáhni na něj tenkou bužírku. To se dělá tak, že na jednu stranu bužírky dáš kompresor (stačí i z ledničky) a druhou stranu navlékáš. Vzduch udělá polštář a roztáhne bužírku tak, že jde pohodlně natáhnout klidně i 3m. :D Pak stačí kompresor vypnout a bužírka těsně obemkne drát. Takovéto vytěráky mám rozmístěny po všech lokalitách, kde připadá čistění v úvahu.
Dobrá je i ovládací tyčka na žaluzie. Má tu výhodu, že je imunní vůči čpavku, který je obsažen v odstraňovačích tombaku.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: 222 Remington

Příspěvek od lanus »

beskydak - Nie vždy je najjednoduchšie riešenie aj najlepšie riešenie :wink: . Kartáčky majú štetiny uchytené v oceľovom drôte a ten je na vytvorenie oka podľa mňa nedobrý ,lebo je nešetrný k vývrtu .Preto je lepšie tento drôt komplet aj so štetinami vyhodiť a do vzniknutého otvoru napájkovať oko vytvorené z mosadzného alebo bronzového drôtu . :D
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Bord
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 220
Registrován: úte 16.10.2007, 19:58
Bydliště: Střední povltaví

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Bord »

Dávám na tělo "drát"vytěráku smrštovací bužírku ohřeji nad plamenem nebo horkovzduškou.
8x57JRS,bordík
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Durell »

A neni trbars jednoduchšie kúpiť DEWAY vyterák aj s príslušenstvom - mám ich a v pohode . ten čo používam na 6,5 je vhodný už od kalibru 22 . príslušenstvo viac než široké . ( predáva to p. Martínek )
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Petr1970 »

nebo "kevlar" tipton nebo co je to..
koupil jsem jednu tyč která pasuje na .22, dotaz na prodejce - na .308 se to určitě nezlomí...

takže pak jen nakoupit trny, kartáče... čistím tím .22, 6,5 a .308.. no problem:-)

takže počítám že ty .22x ráže asi půjdou také:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Jak máte upevněnou zbraň při čištění, drobné údržbě, montáže puškohledu apod. Zatím jsem to mastil všelijak na stole. U flinty s nožičkama, na nich. Někde se tu psalo, že v takovém případě třetí ruka chybí...Pokud máte nějaký tip, třeba i na vlastí vychytávku do svěráku, tak se prosím pochlubte. Děkuji
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od lanus »

Na zafixovanie zbrane počas údržby (i na streľbu) sa dá kúpiť toto:http://www.armyshop.biz/podstavec-pro-o ... 73958.html; plne použiteľná je i klasická nastreľovacia stolica napr. :https://www.naboje-prebijeni.cz/nastrel ... ng-rests-1.
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Petr Kaděrka
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 115
Registrován: sob 27.12.2008, 22:29
Bydliště: Bílá

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od Petr Kaděrka »

Děkuji, spíš se mě zajímá co konkrétně používáte a jak jste s pomůckou spokojeni (osobní názor). Už jsem ve věku, kdy dám na zkušenosti druhých... :D
Uživatelský avatar
lanus
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 290
Registrován: pát 27.3.2009, 17:39

Re: Zbrojní oleje & čištění zbraní

Příspěvek od lanus »

Petr Kaděrka - Ja som pred mnohými rokmi (kedy ešte nebola taká masívna ponuka ako teraz)si vyrobil k naprostej spokojnosti jednoduchý stojan sám . :wink:
308 Win.;223 Rem.;22 l.r. .
Odpovědět