TIKKA T3

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
zetko
Nový návštěvník
Příspěvky: 23
Registrován: úte 22.9.2009, 17:40

Re: TIKKA T3

Příspěvek od zetko »

Zdravím kolegy, při procházení internetu jsem si všiml, že na Slovensku prodávají Tikky cca o 10-12% levněji, než u nás. Myslíte, že i český prodejce může slevit 10% z doporučené ceny a ještě na tom něco vydělat, aby se mu to vyplatilo prodat.....
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od pufr »

No, podobně i třeba dalekohledy Fujinon i jiné, některé značkové montáže ... atd.
Prostě můžeme "chalanom závidieť", že se někteří jejich obchodníci umí lépe "otáčet" :D :) :!:
Pufr
z-boy
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: sob 05.1.2019, 21:13
Bydliště: Hulín

Re: TIKKA T3

Příspěvek od z-boy »

Zetko, já si toho všiml cca před měsícem že ty ceny sou celkem jinčí třeba i u saka proto pojedu příští měsíc k našim východním sousedům objednat sako a7 roughtech range. Chtěl sem původně tikku varmint ale když bych pak kupoval nějakou jinčí pažbu páč se mi ta origo nelíbí tak sem se rozhodl pro sako. Rači sako že slovenska než tikku z čr a to podotýkám že do přerova zo mám 15km na slovensko do krámu cca 80km.
Gazela 58, Glock 43x, Rakousko 16/70, IŽ16,SAKO A7 Roughtech Range 308win. - ZD 6-24x56, Ruger American rifle 308win. - Vortex Crossfire ll 3-9x50 V-brite + pard NV008 plus
rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od rolee »

Aký je rozdiel medzi Varmintom a Super varmintom, okrem nastavitelnej lícnice?
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: TIKKA T3

Příspěvek od poli »

rolee
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: pát 29.3.2013, 9:07

Re: TIKKA T3

Příspěvek od rolee »

V Tikke .300 win mag 1/11 stúpanie. Požíva niekto 200 -210gr strely?
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Balu »

Zdravím, mám v plánu nechat na ticce v 308 zkrátit hlaveň- o kolik max centimetrů by jste doporucili? nechal bych klidně 45 cm ale bojim se ze pak nebudu spokojen s ucinkem.. Krmím to Lapua mega 12gramu. Nemá nekdo zkusenost s 3O8 v takhle kratkem laufu? Dal bych chtel nechat dat predni poutko na remen na lauf, mozna az na ustí a nekde sehnat oranžovou botku, věděl by někdo kde ji sehnat? Flinta by mela byt univerzal na vse.. že ja nesehnal 9,3 :twisted:
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: TIKKA T3

Příspěvek od tonny »

Mám loveckou pistoli T/C Encore v 308win s hlavní dlouhou 15" a jen se sníží rychlost. U toho zakrácení se může změnit kmit hlavně a u origo nábojů bude navíc velký výšleh vlivem nespáleného prachu. Poutko s řemenem na hlavni u ústí bude další činitel ovlivňující přesnost.
Problém s přesností nemám, i tak si laboruji náboje sám (rychlejší prach pod těžší střely).
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: TIKKA T3

Příspěvek od rimar77 »

Potřebuju poradit. Poslední dobou nemohu po výstřelu a přebití zajistit. Musím vyndat závěr procvaknout pojistku a pak zase zajistit jde. Kamarád mi vyčistil závěr chvilku to fungovalo ale pár ran a zase to nejde.
pultik
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 150
Registrován: ned 11.10.2009, 19:42
Bydliště: Královehradecko

Re: TIKKA T3

Příspěvek od pultik »

Ověř jestli je závěr opravdu dovřený. Mělo by stačit přitlačit na kliku ve směru zavírání a zkusit pojistku. Pokud to pomůže máš bordel někde v systému zamykání.
Milik607
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 146
Registrován: čtv 16.6.2016, 10:57

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Milik607 »

Máte zde někdo tikku v nerezu? Dá se to brát jako téměř bezúdržbová kulovnice pro každodenní nošení ven? Dělá ještě někdo kulovnice v nerezu mimo tikky?
Blaser R8 professional 9.3x62+ 308win
Atn X-site 4K 5-20x
Broková kozlice Baikal MP 27 EM
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Citron »

Ano, kulovnice v nerezu dělají i jiní výrobci.
Nerez není bezúdržbový, to ani omylem, jen toho vydrží se špatnou údržbou podstatně více. U uhlíkové oceli je ten defekt - koroze vidět hned, protože jde od povrchu plošně, u nerezu to tak být nemusí, tam existuje mezimolekulová koroze, ale to je na delší povídání a také na velkou polemiku o její rychlosti a nebezpečnosti.
Ještě trochu mimo téma...měl jsem teď v ruce ZKK, přes 30 let staré, které majitel čistil jen po výstřelu, jinak ne. Rezavý vývrt, částečná absence polí, mírná koroze drážek. Přes to to střílí do 2 MOA.
A zkuste, pane kolego, (a teď si možná jdu pro BAN), použít konečně vlastní hlavu a k tomu google, protože už tu Vaši novou levnou kulovnici místo R8čky řešíme neuvěřitelně dlouho, to už se nedá číst. Pořád to samé dokola, "milion" vláken rozvrtaných a to už několik měsíců.

Ps: omlouvám se adminům, až bude "jistota" že si to přečetl, tak to, prosím, smažte.
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
vava
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 275
Registrován: stř 21.12.2011, 12:09

Re: TIKKA T3

Příspěvek od vava »

Zdravím, nevíte někdo kde by se dal v okolí Prahy sehnat vyhazovač na Tikku T3? Našel jsem sadu náhradních dílů u Brownellsu, ale požadují osobní převzetí v Kroměříži ....

Díky za každou radu
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: TIKKA T3

Příspěvek od xHonza »

Brownells pozaduje osobni prevzeti pouze u hlavnich casti zbrane. Vyhazovac poslou bez problemu v obalce.
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Pauli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 147
Registrován: stř 15.7.2020, 9:54
Bydliště: Vysočina

Re: TIKKA T3

Příspěvek od Pauli »

Mohl by mi prosím některý z majitelů Tikky ve verzi varmint s délkou hlavně 600mm změřit průměr hlavně na ustí??
Odpovědět