Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Osobní špatnou zkušenost z GRS nemám ale znám několik majitelů kterým na R8 praskla. Bříza má tu výhodu, že se dobře obrábí a hlavně lze ,,Relativně,, dobře probarvit. u relativně je velké R jelikož tak jednoduché to taky není.Když se podíváš na GRS tak ani tam není probarvení dokonalé.
Můžu s čistým svědomím říct, že člověk kterého jsem k nápadu žačít vyrábět lepenice přivedl má po cca roce pokusů dřevo probarvené lépe. Nakoupil lis a další mašinky o kterých já nemám ani páru a zkouší a zkouší. U tvrdého dřeva je probarvení téměř nemožné. Mě na barvě nezáleží a na váze v podstatě také ne, jde mi jenom o maximální výkon terči. Nedokážu to vyjádřit v procentech, ale věřím že na první pokus zvolená kombinace ořech/dub bude zkrátka i kdyby jen o pár procent tužší a o to tu běží.
Na běžné střílení bych se GRS nebál a o prasklé pažbě např. pro system Rem.700 také nevím.

Když dřevo dobře slepíš tak to na 99% nepraskné ve spoji ale zkrátka se roztrhne ta cca 1,5mm tlustá dýha.

M.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Tak lovecká tyčka R8 (zatím ještě pořád v originální pažbě :( ) si zase mákla na kov i mezi odstřelovacími plnokrevníky :D
II. místo na 2.kole Czech Sniper Cupu.
Bohužel něco stávkuje a nejde mi sem vložit foto výsledkovky.

M.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Gratulujeme! :) (Že by i drobný vliv použitého střeliva ?? :D )

BTW koukal jsem, že do těch vrstvených pažeb uživatelé R8 napevno vlepují i to duralové "lůžko" - německy "Kompletierung", což pak trochu komplikuje případnou výměnu pažby
Pufr
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Diky. Mas pravdu, oni to tam vlepuji. U nas je zatim v planu vylit do pazby neco jako bedding pro ,,luzko,, a potom dotahnout srouby tak jako do plastaku. Uvidime jak to bude fungovat. :wink:
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Čouda »

Zdarec, potřeboval bych nějakou normu těch 3 torx šroubků, který drží ze spodu puškohled se šínou.
Pomůže mi s tím někdo ?? A snad taky , jestli se dají někde objednat (jen ty 3 ks :lol: )

Další dotaz se týká těchto speciálních matic na přítlačný moment. Dají se někde samostatně sehnat. Třeba přímo u Blasera a nebo nějakého smluvního zástupce pro ČR?? A neptejte se mě , jak se mě to povídlo.... :oops: :oops:

https://coudda.rajce.idnes.cz/montaz/
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
gawein
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 179
Registrován: stř 03.12.2008, 0:20

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od gawein »

Pokud netrváš nutně na torxech, tak použij klasické inbusy nebo ty se sníženou hlavou. Matice v montáži se dají vyndat( trochu vyšroubovat opačnou stranu s uzamčením a vytlačit je ven) a pilníkem opravit. Pokud to budeš objednávat v Kozapu, tak přeji hodně štěstí.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Tak hlasim maly pokrok v plneni snu o tercovem R8 specialu.
Nova 32" hlaveň v 308win, Bartlein 5R, 1:10.
Proveden zabeh hlavne a rychla zkouska par laboraci na 300m v Ludvikovicich. Pospichal jsem protoze byl patek a v sobotu uz jsem tam chtel puknout prvni zavod . Celou sezonu jsem to tam smrdlal loveckou puskou a tak jsem se moc tesil. Na test jsem mel pripravene prevazne tezke strely, ale pro pripad nouze jsem vzal i levnejsi alternativu - 167 Scenar, ty jsem take nakonec vybral do sobotniho zavodu. Viz. foto soustrel 5 ran v testu na 300m.
Tezke strely zatim psaly pouze cca 0.5 MOA, bude s nimi asi o trochu vice prace nez se 167 Sc.
Loveckou tycku mi bylo líto nechat doma a tak jsem ji take vyvencil a startoval v jedne kategorii dvema R8.
A vypada to ze by to mohlo fungovat: 1. misto tercovou a 3. misto loveckou R8.
Ted jeste dopracovat se k te poradne pazbe ( trochu to vazne takze zatim original professional) :?:
M.
Přílohy
lovforum4.jpg
lovforum4.jpg (57.24 KiB) Zobrazeno 6963 x
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Gratulujeme a gratulujeme (to jakože oběma, co jste byli na bedně) :D

Neříkej mi, že Ti v Isny usadili "tyčku" Bartlein do systému, to by se ta firma musela úplně změnit :D
Pufr
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Díky :wink:
Buď klidnej, firma je na tom stále stejně :lol: . Je to práce puškaře :wink:
M.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Další test R8. Tentokrat 5ran / 100m. Sierra 175 TMK
M.
Přílohy
20181014_182111-800x600.jpg
20181014_182111-800x600.jpg (67.19 KiB) Zobrazeno 6604 x
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

0,18 MOA?
Není to na Tebe nějak moc?? :D :D
Ale třeba se to časem ještě trochu zlepší :)

Pochopil jsem minule, že Tvá hlavní ambice u téhle hlavně je s některou výrazně těžší střelou, ta se ještě "nepoddala" ??
Pufr
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

:D
Na těžkých střelách se pracuje. Mám nástřelky s 208gr ELD-X s rychlostí 835m/s. Tlaky na hraně, ale nic hrozného. Soustřely jsou cca 0.3Moa což by mi stačilo vzhledem k tomu co by mi přinesla výhoda v boji s větrem na větších vzdálenostech. Bohužel se mi často objeví leták. Vinu přikládám kombinaci JÁ + PAŽBA. Zkrátka energie cca 4700 joule už je znát a opakovatelnost stále stejného provedení je o dost složitější a vzniklé chyby jsou výrazněji vydět na terči. Ostatně stejný průběh soustřelů mým i na jiných střelách se stupající rychlostí. Bohužel jsem zatím musel improvizovat s pažbou. Použili jsme obyčejný Professional a okrouhali ho na kost ho pro usazení mega kontury hlavně. To co z něj zbylo si těžko představíš. Bláto pažby ze základních modelů Rem 700 jsou proti tomu jao AICS šasí. Prostě je to celé měkké a nedokáže tě to podržet při sebemenší chybičce.
Jestli se časem povede i fortelná pažba mělo by to být o moc lepší.
M.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od lovec »

Pekné, gratulujem. :wink: S poriadnou pažbou to už bude seriózny F-TR nástroj. :mrgreen:
Škoda, že si nebol vo Vsetíne na F-Classe.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Díky. :wink:
Bohužel na Vsetín nebylo čím. Snad na další akci už budu připravený a tak nějak se to všechno sejde. Určite bych rád vyrazil už jen pro podporu klukům co se pustili do organizace. Tak aby je to nadšení nepustilo. To by byla škoda.
M.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od zispo »

No už se na to těší až Cobaj přijede aby se to trochu rozvířilo. I když Cobaj má dobře rozjetej i RELOADER CUP. Tak uvidíme jak to dobojuje. Chce to aby se tato soutěž rozšířila o další střelce. Jinak se musím přiznat abych nebyl úplně od tématu tak jsem se stal majitelem Blasera taky. :D
Odpovědět