Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od losthorizon »

Ano, R8 mám, právě jsem se s ní vrátil z lesa a přesně toto:
Myslivec Milda píše: Už žádné složité, náročné a oděv znečisťující plížení, plazení a přískoky, sledování větru a podobné opruzy. Proč taky, že.
mě s ní neskutečně baví!

Než bych dělal toto:
Myslivec Milda píše:Když stačí přilícit, zamířit, stisknout tlačítko na chytrém puškohledu a střelba na cca.800m+ a dál bude radostná, přesná a účinná.
tak raději budu sbírat známky.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Durell »

Mildo gratulujem, text hodný TELE SHOPu .
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Gratulace! Ale až to někde vyzkoušíš do papíru (na 300 či více metrů - neb blíže je to této "kombinace" nedůstojné), rádi si přečteme Tvůj nezaujatý, kritický posudek :)
V DWJ 1/2018 si redaktoři trochu naříkali na nadhodnocené balistické koeficienty (zejména u NOSLER střel), nemožnost převzít úsťové rychlosti a další data od výrobců střeliva ..., že prostě Swaro dS + Blaser R8 je báječný nástroj, ale je ho třeba "obsloužit" jako každou jinou Long Range střelbu - jen ta hlava - jak vtipně říkáš - může být línější :)
Pufr
Jiskra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 375
Registrován: stř 10.3.2010, 9:11

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jiskra »

Nemám nic proti Blaseru,nemám nic proti Swaro,ale ta naivita je bezbřehá. Na 800m+ můžeš lovit bez zkušeností tak možná slona. Ten je dost velký a třeba by to vyšlo.Asi ostatní jezdí trénovat a závodit v LR , protože jsou hloupí a neschopní.
Stačí vlastně koupit relativně levného Blasera v 338 LM ,chytrej puškohled ,chytrej telefon a mám vyhráno. Střelec už může být ne-chytrej. Na vše ostatní sere pes. :lol: To se poddá , 338 LM to vyřeší tím velkým BUUUUUUM. :roll:
Ale jinak gratuluji .
fary
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 134
Registrován: pon 24.1.2011, 18:54

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od fary »

jjj
Naposledy upravil(a) fary dne pon 29.1.2018, 9:53, celkem upraveno 1 x.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

První pozitivní věc je, že ta sestava je opravdu pěkná a majitel z ní má radost. Druhou pozitivní věcí je, že už to teoreticky perfektně funguje (jisté předpoklady jsou), i když nevím, v čem je ta brzda speciální. Už méně pozitivní je, že jde o relativně lehkou zbraň. Úsťovka sice zmenší zpětný ráz (tenhle typ není zrovna vysoce účinný, ale budiž) ovlivní kmity hlavně (s větším efektem ve fázi a s menším v amplitudě). Nicméně, než ta střela opustí hlaveň, bude se zbraň chovat přibližně jako bez úsťovky. Takže v kombinaci s váhou sestavy a první fází zpětného rázu budou střelecké nároky i na tuto jistě kvalitní zbraň relativně vysoké. Každá nekonzistentnost v držení bude mít významný vliv na výsledek.
Mildo, dej A4 na 500 a pak poreferuj. (férově, ať to dopadá jakkoliv). Mě trvalo 8 let, než jsem se dostal s Weatherby pod 0,5MOA. Rozhodující je vyladění náboje a hlavně takový způsob držení, který zajišťuje co nejlepší kontrolu nad zpětným rázem. Možná jsem ale jen mizerný střelec. Jestli je ten dálkoměr integrovaný, nebo ne je celkem jedno (snad jen, že ten dálkoměr nezapomeneš doma :D ) Jinak přeji hodně radosti s touto zbraní.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

dalas píše:První pozitivní věc je, že ta sestava je opravdu pěkná a majitel z ní má radost. Jinak přeji hodně radosti s touto zbraní.
To je velice individuální. Mně osobně to přijde neuvěřitelně hnusné :cry:
Ale s tím ostatním souhlas. Střelba na takovou dálku, to fakt je mnohem víc o střelci než o tom, čím je stříleno....
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

To hodnocení jsem myslel zejména ve vztahu Mildy ke zbrani. Jinak je to samozřejmě individuální věc.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
george.barley
Častý návštěvník
Příspěvky: 78
Registrován: stř 30.7.2008, 18:05

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od george.barley »

Sestava to nadherna, ale z vlastni zkusenosti vlastnika 338LM se Swaro Z6i si troufam tvrdit,ze Milda nevi o cem mluvi.... :D
hynekL
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: úte 01.3.2016, 21:24

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od hynekL »

Ahoj, mam dotaz. Koupil jsem si novou kuličku kliky závěru a chtěl bych se zeptat, kdo z vás ma zkušenost s výměnou, protože tu originální nemohu povolit. Dik za postřehy a rady.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Malá vložka - jak také muže střílet R8
R8 Proff. Succ. 308win, hlaven 58cm, 17mm kanelace, Harris bipod, vzadu fusekle.
Nastrel pred soutezi na 15x
Vzdalenost 300m. Jedna rana vlevo potom korekce a 4 rany.
Predchazely nastrely na 100 a 200m (10 ran) bez cekani na zchladnuti hlavne.

M.
Přílohy
IMG_20180316_135755_8~01.jpg
IMG_20180316_135755_8~01.jpg (117.91 KiB) Zobrazeno 6903 x
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od pufr »

Ještě musíš napsat, že to postnul borec, co má nábojnice z jedné série nejen ze všech stran nastejno ostrouhané, rozvážené, vyžíhané atd. ale i podle počtu použití, vystřelení atd. atd. rozsortované ... A, že si z toho nic moc výsledku trošku zklamaný, když to ale bylo v dešti, si to tak nebereš :) :D
Gratuluji!
Pufr
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od cobaj »

Díky, už se pracuje na projektu s kterým by se snad dalo takhle napukat i v závodě. Přeci jenom je to něco jiného než jen tak pro radost na treninku dát pár ran. Myslím že pro match je hlavní slabina mimo mě ta pažba, na lov super, ale přeci jenom není tam ta tuhost a stačí se do toho jenom trochu jinak položit a už si to hledá svoji cestu :lol:
Takže první krok nová pažba z pořádné na zakázku zhotovené lepenice - žádná bříza od GRS

M.
Jirik.fx
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 201
Registrován: ned 04.3.2018, 15:19

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Jirik.fx »

Protože jsem si Blasera objednal, bez toho, že bych ho držel v ruce, tak jsem si přečetl celé tohle vlákno. Můj závěr je, že jsem udělal dobře. Přesvědčily mě příspěvky od Cobaj, protože vím, že dal pušce takové střelivo a zacházení co si zasloužila a ona střílí jak má, respektive tak, jako asi málo která lovecká flinta.
Blaser R8 v .375 H&H, .300 WM, .308 win a 6mm XC, Blaser K95 v 6,5x57R a .30R Blaser, Sako Finlight II v .375 Raptor, Savage Ultralite v 6,5 CM, Swarovski z8i 2-16x50, Swarovski z8i 3,5-28x50. ATN Mars 4 .....
běžkař
Častý návštěvník
Příspěvky: 96
Registrován: čtv 21.1.2010, 21:14

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od běžkař »

Cobaj, máš špatnou zkušenost s pažbama GRS? Do budoucna bych si chtěl něco poskládat pravě v kombinaci pažby od GRS. Se dřevem dělám dost často a vím, že pokud něco slepím, tak je to tuhé, aji kdybych to dělal teoreticky ze smrku. Máš pocit, že je ta bříza málo tuhá nebo proč bys ji nebral a necháváš si lepit něco jiného. Btw., z čeho si necháš lepit ty?
Díky za odpověď.
Odpovědět