Blaser-kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Vlkodlak
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: čtv 22.1.2009, 20:17

Blaser-kulovnice

Příspěvek od Vlkodlak »

žádost o zhodnocení kulovnic Blaser od Míry z Rakovníka.
Fery
Zkušený diskutér
Příspěvky: 977
Registrován: pát 22.9.2006, 21:16
Bydliště: Kolínsko

Příspěvek od Fery »

Jsi úplně mimo téma. :lol: Toto je o munici.
CZ550-3006 Sprg,ZZK601-223 Rem, ZK 99 6,5x57R, BS 9,3x74R/9,3x74R
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Tak si myslím, že když se k těm Blaserům, které jsem nakousl v jiném tématu vyjádřím sem, tak nic nezkazím.
Napsal jsem, že Blaser je klump a za tím si docela stojím. Tedy aspoň ty dva modely, které jsem měl v ruce. Blaser má, jak někdo psal, dobrý marketing, kvalitní materiály, dobré dílenské zpracování, občas i líbivý desing (i když ty kulečníkové koule na závěrech se mi nelíbí). Jenže...
Známý si koupil Blasera, takového toho s přímotažným závěrem, dal za něj peníze nekřesťanský a frajeřil, jakou má flintičku. I já jsem se s ní pomazlil, vystřelil si... No, mne nenadchla. Střílel s tím asi dva roky (a to ne nějak super aktivně) a závěr přestal přebíjet a zasekával se. Došla mu trpělivost, zbraň prodal a koupil od Blaseru nějaký kulobrok, tuším BBF 97. Moc pěkná zbraň, o tom žádná. Akorát že po nějaké chvíli (ne moc dlouhé) mu u té jednospouště přestalo fungovat přepínání kule/brok a střelil srnu 4,5mm brokem, díky bohu asi na 30 metrů. Já si prostě o Blaseru nic dobrého myslet nemohu, ale třeba měl ten kluk jen smůlu, kdo ví...
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

Time promiň, nechci se s tebou hádat a vlastně ani diskutovat o Blaseru, ale teď si nemůžu pomoct :roll:. Jak jsem psal v jiné diskuzi, nejsem zastáncem Blaseru, ale psát dojmy ze 2!! kusů, které jsi měl v ruce a 1!!, o kterém víš, že s ním měl majitel problémy, že je to drahý krám, který se pořád!! s..re mi přijde jako demagogie nejvyššího rázu. Ta ještě vynikne, když ve stejném příspěvku prohlásíš, že znáš dost (kolik je podle tebe dost, 2?3?1000?) lidí, kteří s čízou nikdy neměli problém a tvůj táta má s 550 X set ran a vše ok, a proto je CZ úplně ok. Nenech se vysmát :wink:. Až bude CZ stejně nespolehlivý krám, jako je ten Blaser, tak si budou moct soudruzi v Brodě gratulovat.

PS: Byl bych taky nerad, kdybys nabyl dojmu, že trpím nějakou averzí vůči čezetám. Vůbec ne. Averzí naopak velmi trpím vůči jednání, jaké naše zbrojovka praktikuje vůči svým klientům. A pak taky vůči velmi demagogickým prohlášením, které jsi v diskuzi o 557 předvedl.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

PPS: A stát si za tím, že je Blaser klump si samozřejmě můžeš, ale sorry, 3 kusy je na takové prohlášení trošku směšný počet, který tvému tvrzení na validitě příliš nepřidá.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

Já Timovi docela rozumím. Pokud se dostal do kontaktu se 3 Blasery a všechny měly problémy a naopak se nesetkal s jediným bezproblémovým, nedivím se, že soudítak, jak soudí. Na 3 problémový by u zbraně takového věhlasu musel znát minimálně 100 zcela bezproblémových. Uznává ale, že to může být vzácná shoda náhod.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Petr1970 »

z týhle logiky je štrasser (dražší blaser) největší šmejd - všichni známe akorát jeden kus a ten vyzubařil mladýho hraběte:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Petr1k »

jedna paní povídala....


trochu z toho cejtim závist :)
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

:lol: :lol: :lol:
Ondro, nejdříve si neodpustím malou poznámku. Nejen zde, ale i na jiných internetových fórech a diskuzích začalo být velmi moderní nadužívání slova demagogie, většinou bohužel ve špatném kontextu. Demagogie je záměrné lhaní nebo neříkání "úplné pravdy" sloužící k získání přízně větší skupiny lidí, vlivu, politické moci.... Tudíž je naprosto zřejmé, že v souvislosti s poruchovostí jedněch a spolehlivostí jiných flint a debatě o nich je slovo demagogie naprosto mimo mísu, pokud ovšem nejsem zaměstnancem České Zbrojovky - a to nejsem. Aneb jak řekl H.L. Mencken - Demagog je ten, který říká věci, o nichž ví, že nejsou pravda - a to těm, o nichž ví, že jsou hloupí... Takže pozor, někdy chce člověk vypadat chytře a používá cizí slova, ale nakonec tím sám sebe uráží :mrgreen:

Ano, myslím si, že psát poznatek i z takto malého počtu kusů lze, protože procentuální možnost, že to byla jen obrovská náhoda se limitně blíží nule. Ale uznávám (viz. příspěvek výše), že to ta náhoda opravdu mohla být. Nicméně já bych si Blaser prostě nekoupil - nebyl bych schopný mu věřit...
Naproti tomu znám s čézetou... No, tisíc sice ne ,ale čtyřicet lidí určitě. Je pravda, že žádný z nich nemá ČZ 557, ale mne trochu namíchlo, jak se tam začala naše zbrojovka pomlouvat kvůli nepovedenému modelu toť vše...

Petr1k - Ano, jedna paní povídala... O tom přece internetová fóra jsou, že jeden povídá a dalšímu to může pomoci, na tom nic špatného nevidím. A závist? To né... Závistivý nejsem. A ani tak chudý, abych si Blaser nemohl koupit :wink:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Petr1k »

2 Tim: kdyby každý měl hodnotit cokoliv na základě zkušenosti jako máš ty s Blaserem tak jsou tebou zmiňované fóra "zaneřáděná" a hlavně "znehodnocována" a ztrácejí svůj účel.

každý ať si bere relevantnost podobných příspěvků jak chce, ale je to škoda pro všechny ať registrované nebo návštěvníky.

m.j. Blaseru se nezastávám :)
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Lesomil »

Zdravím Time :)
asi vím, odkud jsi čerpal podklady pro vysvětlení "demagogie"...
(Wikipedie)
Demagogie (z řeckého δημος, démos = „lid“ + αγωγος agógos = „vůdce“) je v moderní době působivé a klamné řečnické vystupování, využívané k získání vlivu, politické podpory a moci. Místo věcného zdůvodňování působí hlavně na předsudky a emoce posluchačů, k čemuž slouží polopravdy, překroucené argumenty, logické klamy, falešné sliby, vyvolávání strachu a podobně.
Demagog je původně politický vůdce, který se opírá o podporu lidu proti aristokracii. V Athénách to byl pro Perikla ještě čestný titul, ale už Thúkydidés (+ asi 399 př. n. l.) užívá o Kleónovi toto označení pejorativně, v současném významu demagogického politika.
„ Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci. “
— H. L. Mencken

Ale já bych se zde trochu Ondry "zastal".... Jak jsem pochopil já Vaši diskuzi, tak Ondra se zastává Blaseru jako výrobku renomované firmy, která ve světě získala jisté postavení. On neříká, že taková firma nemůže do prodeje dodat vadný, poruchový či jinak špatný výrobek. Ale je to o počtu jednotlivých kusů z celkového množství... A pokud nedisponujeme nám dobře známou "statistikou", těžko hlásat o kompletní nespolehlivosti výrobku ...
Já sám vlastním Sauer 303, a jak známo, do prodeje se před časem dostala série výrobků s vadným úderníkem.... Aféra, která se probírala i zde. Možná je dosud na stránkách státního úřadu pro zkoušení zbraní vyvěšeno "varování" Firma sama podnikla kroky, a věc je pokud vím vyřešena. Ale dal bych si sakra pozor, abych označil Sauera 303 nějak hanlivě.... Jsem s ním velice spokojen.
Ty jsi se setkal (nebo doslechl) jen s minimálním množstvím diskutovaných zbraní a je Tvým svatým právem, prohlásit, že jim nevěříš a že by sis toto nekoupil. Ale nezlob se na mne, jen na základě takovéto zkušenosti odsoudit a zatratit výrobek jako takový bych jako demagogii považoval... (viz Tebou použité materiály) :wink:
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Ondra »

No Time, nevěřil bych, že budeme na loveckemforu.info řešit sémantiku řeckých slovíček (oni to admini taky jistě brzy utnou, ostatně sem to taky nepatří), ale když už si to nakousl. Když se podíváš do některých trošičku spolehlivějších validnějších zdrojů, než je Wikipedie, tak se taky dozvíš, že demagogie je zejména "využívání zkreslených a zjednodušených argumentů". A to je přesně tenhle případ. Ze dvou kusů, se kterými ses "pomazlil" a jednoho rozbitého chceš tady odsuzovat celou produkci úspěšné firmy? Využíváš zkreslené a zjednodušené argumenty-jsi demagog. Tu kulovnici neznáš, tak tady nedělej vlny :wink:
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Tim »

Máš pravdu lesomile, z wikipedie jsem čerpal jméno toho pána. Již jsem to četl kdysi a utkvělo mi to v paměti - krom toho jména, to jsem si opravdu nepamatoval. Ale nic to nemění na tom, že demagog používá demagogii ve svůj prospěch (typickým demagogem byl třeba Hitler), proto bych s používáním tohoto slova byl v těchto případech opatrný :wink:
Blaser samozřejmě má ve světě dobré jméno. Nicméně po této zkušenosti si myslím, že spíše kvalitní reklamou a cenou (vysvětlím později) než samotnými výrobky. Ale říkám, je to jen můj názor a prezentuji ho proto, že nikomu nepřeji, aby si takovou zkušenost také draze zaplatil. Mýlit se samozřejmě můžu, jsem taky jen člověk.
S tou cenou se to má následovně. Když reklama masíruje lidem do hlavy stále to, že toto sice stojí hromadu peněz, ale je to nejlepší na světě, bude tomu dost lidí věřit a půjde si to (pokud na to má) koupit. Odprostím se teď od mé zkušenosti a dejme tomu, že ta flinta bude 40 let fungovat perfektně. To ale bude lecjaká za třetinové peníze povětšinou také, jenže Blaser bude "logicky" lepší, protože stál majland :wink: Příklad ze života. Jakýsi Jarda (velké zvíře ve světě rybařiny) má nedaleko rybářské potřeby. Někde sehnal za mrzký peníz sumcařské pruty a také je za mrzký peníz (v řádu stokorun) prodával. Jenže prodal sotva třetinu. Inu naložil pruty a dovezl je přes půl republiky do jiné prodejny, kde na ně dal cenovku lehce přes dva tisíce penízků.
A hle, pruty mizely. Protože spousta lidí má pocit, že dražší automaticky znamená lepší, i když to nemusí být pravda. Toť můj názor... Tak a teď do mne :lol: :lol:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od dalas »

Aby v tom Tim nezůstal sám, :D otočím otázku, v čem je Blaser tak výjimečný a jakou zkušenost jste s touto výjimečností učinili?
Tim popsal své pocity. Nedělal žádné objektivní hodnocení výroby Blaseru takže každý pochopí, že je to jeho názor. Vylučme zprávy z doslechu. Timovi se dostaly do ruky dva Blasery, které řekněme měly nějakou mouchu. Dostal se Ti Time do ruky taky nějaký Blaser, který byl zcela bez problémů? Samozřejmě, že ten vzorek je statisticky bezvýznamný. Je velice malý pro řešení ustálených pravděpodobností, ale z hlediska Markovových procesů to může vypadat jinak.
Montuji se do této diskuze hlavně proto, že ve vlákně o puškohledech Meopta jsou mnohdy vyřčeny stejné soudy, jaké vyřkl Tim, bez ohledu na pozitivní zkušenosti.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Blaser-kulovnice

Příspěvek od Leon »

Dalas to nemá cenu :wink: tohle je výsledek kvalitního reklamy :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Odpovědět