Weatherby

Vše o kulovnicích a malorážkách
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Weatherby

Příspěvek od pufr »

Taky jsem kdysi provozoval kulovnici (ZKK 600 v 30-06) u které bylo potřeba se k pěknému rozptylu "prostřílet". Při lovecké střelbě byla nepříjemná extrémní odchylka studené rány (tehdy se ještě nepřebíjelo a změna vlastnictví kulové zbraně byla se soudruhy na dlouhé lokte, tak jsem s tím nějakou dobu musel "žít" :D
Pak mám čerstvě "v občasném dlohodobém léčení" kamarádovu CZ550 v 300WM. Tam se zase rozptyl s ohřevem hlavně "otevírá" - zjištěno a "bezradně" ověřeno předemnou nezávisle dvěma puškaři. Zatím jsme zvládli maličkosti - uvolnit zádlab okolo hlavně, srovnat ústí čelní frézou ... následuje bedding a trpělivě čekáme na VVN560 :)
Ve vláknu Weatherby asi OT ale snad trochu k probíranému problému
Pufr
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Weatherby

Příspěvek od Abr »

Zdar. Už jsem tu dlouho nebyl, ale náhodou jsem narazil na tohle tema. Nedávno jsem ladil známému W.Acumark v 7mm WTB Magnum. Flinta ma nerez hlaven, kanelaci, brzdu. Pazba Bel Carson černá mramor. První věc co jsme dělaly byla spoušť, org.hruza. Vhodny set byl z US cca.za týden 130$ doma a zmenou několika součástek měla pravidelných 6.5oz. Vysledek byla laborace střela TTSX 150grain 1035m/s sub moa 3x 4rany vse do 25mm, ale nejsem tak dobrý střelec magnumu, abych mohl vyloučit moje chyby. Puskohled byl dle mého odhadu vysypany (valdada) uvidíme až dame Swaru Z6. Je fakt, ze pomalejší a rychlejší laborace mely až 2.2moa.. Ty VLD bývají hodně haklive na usazení a musíš mít fakt dobre zkušenosti s prebijenim. Kolik mas ovalitu střely na hodinkách při hotovém náboji. Dokáže to pekne rozvazovat hlaven nepravidelně:-) Já prodal flintu s laboraci, prach střely, proste komplet, jen ne matrici a dotyčný vystrilel cca 200naboji, než mi přivezl hotovy náboj. Pry to kropi jak brokovnice. Matrice mu usazovala +-0.009" v ovalite!! Byl to Wilson s micrometrem BR :-) Jinak VLD mám rad na LR, dobra kulička.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Weatherby

Příspěvek od dalas »

Já mám v podstatě krabicovej Accumark. Jediný co jsem na něm provedl, je dotažení šroubů pažby dle instrukcí výrobce a poladění spuoště. Dal jsem měkčí pružinu a spoušť chodí teď docela dobře. 100% mínusem je hmotnost bicího ústrojí. Montáž je na kamenech leupold, zabroušeny, podlepeny, dotaženy. Montáž nízká Optilock a Zeiss VD 6-24x 56. Nábojnice krčkuji buď na Lee Collet nebo na Redding Competition.
Střelu usazuji na Redding Competition, ale souosost jsem neměřil. Hodinky mám, tak jen udělat prizmu.
Je to celý zajímavý. Zbraň je vyrobena skutečně docela precizně. Když ale čtu na netu různá fóra, někteří vychvalují a že by nic jinýho nechtěli, jiní se toho zbavili a už nikdy více. Kde je zakopanej pes, bůch ví.
Je mi jasný, že to není žádná terčová zbraň, ale i jako lovecká flinta by subMOA na 100m mohla umět. :evil:
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Weatherby

Příspěvek od Abr »

Flinta určitě nebude špatná a sub moa by určitě střílet měla. Já to merim hodinkama od Soukupa co vyrábí RCBS na 0.0005"a nechá se s tím měřit úplně vše. Rem.nabojnice moc nepoužívám, vsazim vždy na jistotu a volím vždy nejvíc konsistentni. Lapua 300win už vyradila z produkce, tak bych šel do Normy(dodavatel Detex) Mas docela slusny set a puskohled musel stát pěknou kačku. Prach dávám do magnumu N-5kovou radu od Viht.. podle váhy střely. Na těžší střelu vychází nejlépe N-560 a dostaneš se na větší výkony než tovární náboje. Zapalka Fed - 215magnum. Bushing vždy o 0.003" menší než ma hotovy náboj v krcku s konkretni střelou, kterou pravě laboruji. Matrice co uvadis by měli byt v poho. Ty terče co posilas je u VLD normální, nemáš správně usazenou střelu (to co pravě té flinte chutná). S VLD začínám se střelou otisklou do vyvrtu, musí ti drážky udělat pravidelne čtyři otlaky na střele, kosticky 1x1mm. Dobrý pomocník je čisticí rouno na zince na nádobí. Matrici nastavim na délku usazení větší než je komora a pak postupne ubírám, než usazuje tak, aby šel náboj z usazenou střelou dobře zavřít, na střele zůstaly otlaky a náboj se zavřením závěru nezkratil. (Střela se nezatlacila) Zinkou pokazde zkoušce prelestis střelu, abys videl znovu otlaky na dalším pokuse . Prosím dělat vždy s prázdnou nabojnici bez prachu a zapalky z bezpečnostních důvodu !!! Jde o serizeni matrice.
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Weatherby

Příspěvek od Abr »

Ještě jsem zapoměl poznamenat, ze touto metodou alespoň zjistíš jak je u teto zbrane rovna komora s vyvrtem podle velikosti otlaku.. Pokud nebude dobrý soustrel se střelou do vyvrtu, posunu střelu od vyvrtu na 0.015"-0.020" skok. Neznamená, ze když je komora kriva ( tři otlaky znatelne a jeden méně) nebude zbraň střílet exelentne. Mas tohle ju ?? http://www.weatherby.com/product/rifles/markv/accumark http://abr44.rajce.idnes.cz/Acumark/ 7mmWtb Magnum
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Weatherby

Příspěvek od dalas »

Abr: Díky za typy. Je to přesně ta na odkazu, no a takový soustřel bych bral. Původně jsem dělal 180 gr. SST na rifling, ale nic moc. No tuším bude to dlouhá cesta. Ty máš 7 RM ve čtyřdrážce? Já mám šestidrážku. No ale na principu to nic nemění.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Abr
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: úte 06.4.2010, 2:26

Re: Weatherby

Příspěvek od Abr »

To nebyla moje zbraň, já pomáhal najít laboraci a vhodne komponenty. Barnes TTSX není tak haklivá střela na usazeni a ideální rozběh střely do komory je kolem 2.5mm. To jestli je hlaven 4-6 drazka nevím. Zacal jsem testování v cip délce.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby

Příspěvek od Petr1970 »

jak jsou na tom Wby se spoustema? vim ze to napinacek nema, je to neco slusnyho samo o sobe nebo se to rovnou musi brousit-pilovat-menit pruzinu nebo je to ztrata energie a je lepsi tam hodit neco "timmey"?

rozmyslim v posledni fazi weatherby nebo howa a vicemene to ted asi visi na ty spousti, kdyz zelezo je jedna firma:-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: Weatherby

Příspěvek od sided »

Vanguard má z krabice asi 1,8 kila. Po nějaké základní údržbě 700g, bodovka, asi by to šlo i níž ale nemám důvod do toho šahat.
Taky jsem vybíral mezi Wby X Howa a vzal jsem Wby protože jsem si tam vybral lepší komplet železo/pažba. U Howy by to šlo zkompletovat taky ale tady to bylo hotový.

ještě edit: pokud bych spoušt měnil tak rozhodně ne Timney, moc by sis nepomoh.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3396
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Weatherby

Příspěvek od dalas »

U Weatherby se dá seřizovat délka chodu spouště a tvrdost. V originále je tam na můj vkus dost silná pružina a celý systém je dělaný tak, že nejde regulovat tvrdost spouště až do nuly (kvůli bezpečnosti). Na netu se dají najít sady měkčích pružin, které spoušť zjemní (jak pro weatherby tak pro howa). Já jsem nahradil origo pružinu stejnou, jen s menším průměrem drátu zn. co dům dal. Po zásahu je spoušť jemná a bodová. Pokud by jsi dával pružinu jako já, pozor na to, aby jsi to nepřehnal a zbraň nespouštěla samovolně. Je třeba to vyzkoušet simulací pádu na pažbu.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Gringo13
Nový návštěvník
Příspěvky: 27
Registrován: pát 31.7.2009, 20:36

Re: Weatherby

Příspěvek od Gringo13 »

dalas píše:U Weatherby se dá seřizovat délka chodu spouště a tvrdost. V originále je tam na můj vkus dost silná pružina a celý systém je dělaný tak, že nejde regulovat tvrdost spouště až do nuly (kvůli bezpečnosti). Na netu se dají najít sady měkčích pružin, které spoušť zjemní (jak pro weatherby tak pro howa). Já jsem nahradil origo pružinu stejnou, jen s menším průměrem drátu zn. co dům dal. Po zásahu je spoušť jemná a bodová. Pokud by jsi dával pružinu jako já, pozor na to, aby jsi to nepřehnal a zbraň nespouštěla samovolně. Je třeba to vyzkoušet simulací pádu na pažbu.
Len opatrne pri simulácii pádu na pažbu, lebo niekedy pažba môže veľmi ľahko prasknúť.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Weatherby

Příspěvek od kojot »

Gringo13 píše:
Len opatrne pri simulácii pádu na pažbu, lebo niekedy pažba môže veľmi ľahko prasknúť.
Pochybuji, že by při nárazovém testu někdo mlátil pažbou o dlažbu. Já to provádím po sundání pažby a naladění spouště gumovou paličkou, kterou řádně poklepu zezadu na pouzdro závěru, pak posléze i z boku. Samozřejmě se sundanou optikou, protože té ten test taky moc nesvědčí.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Weatherby

Příspěvek od suhl »

Pokud máte někdo zkušenosti s touto zbraní - Weatherby Vanguard, podělte se, prosím, o ni. Zvažuji koupi zbraně v 300WM a narazil jsem na tuto kulovnici. Děkuji.
Ještě doplním odkaz: http://bestpatron.shop5.cz/cz-detail-35 ... nty=106866
http://www.weatherby.com/product/rifles ... _synthetic
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Weatherby

Příspěvek od Petr1970 »

už jsem psal pm, ale jen krátký postřeh... ta pažba co tam je je fakt špatná - gumovej odlitek s hranama.... to na vzduchovce je lepší....
zase za ty peníze se asi bere že to každej vymění - aneb "jen železo":-)
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Weatherby

Příspěvek od suhl »

Presne tak, prisla by na to thumbolt sita na miru. Diky za sz a reakci.
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
Odpovědět