HARRINGTON RICHARDSON

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od tornádo »

mě by zajímala Buffalo Classic v 45-70,nemáte to někdo nebo aspoň info z druhé ruky? děkuju :wink:
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

Zdravím, pokusím se trochu oživit toto téma. Taky se zajímám o tuto jednušku. Pročítal jsem různá zahraniční fóra a tam si vede celkem slušně ( v rámci cenové relace ). Včera jsem jí měl v ruce a zpracování nebylo tak strašné. Jako pracovní zbraň, na dohledávky a flinta do leče se zdá být optimální. Chtěl bych se zeptat majitelů této kulovnice na postřehy, názory a zkušenosti. Jedná se mi o ráži 45-70. Spolehlivost závěru a výdrž v této ráži? Vše hrálo pro až do dneška, když mi nejmenovaný prodejce řekl, že s ní pomalu končí. Prý právě kvůli zpracování. Budu rád za každý příspěvek.
Uživatelský avatar
BR-RADKO
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 21.11.2006, 9:53
Bydliště: str. Slovensko

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od BR-RADKO »

Vlastním H&R Handi-Rifle Youth .45-70 Govt. Kupoval som ju 10/2011. Na svoj prvý úspech nemusela dlho čakať. Je to veľmi šikovná pracovná puštička do pohonu, meria 96 cm, váži len 3,1 kg aj napriek pomerne masívnej pažbe a hrubostennej hlavni (56cm). Podľa mňa je to taká drahšia americká Ižka :wink:
Hrubé opracovanie, tvrdá spúšť . . . tá cena by mohla byť nižšia, aby sa ten pomer aspoň vyrovnal ruským Ižkám.
Záver vydrží podľa toho aké strelivo budeš používať, či bude mať E0 2000 J alebo 4900 J
IZ-18 .308 Winchester
H&R Handi Rifle .45-70 Government
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

Moc děkuju za odpověď. Přesně tak chtěl bych jí jako pracovní flintu, ale taky musí něco vydržet. Pořád si nejsem ůplně jistej výdrží závěru v této ráži. Na druhou stranu tuto ráži pasují puškaři na Ižky a prý bez problémů. O ostatní části strach nemám, tam se snad nemá co pokazit. Ještě nějaké zkušenosti ?...
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michalos »

Tak pokud nelže tato tabulka : http://zbrane.webz.cz/16/tlaky.pdf tak je 45-70 Gov šetrnější na závěr např. než obě moje osmičky (JRS, JS) a to není kdoví jaká prda...tak nevím ... jinak tento puškař to dává právě do těch ižek jak kulové tak z brokové jednušky to postaví, dokonce tam má fotky jak v této ráži předělal i mosina... chvíli jsem přemýšlel že bych si nechal udělal kulový svazek na sportinga...ale pak mě to přešlo, jinak pokud s tím nebudeš střílet dál jak 80 metrů tak ti stačí když do toho budeš ládovat fabrické federaly nebo remigton...a ty jsou prý o dost příjemnější než nadupaný Leverevolution od Hornady
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

Díky. Koukal jsem a myslím, že to nebude problém´.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

...tak je doma. Ráže 45-70. Jak je psáno. Hrubší opracování (ale nic neřešitelného). Spoušť si myslím je celkem slušná a dá se zvyknout. Při mých 65kg jsem se obával většího zpětného rázu, ale je to opravdu pohodlné střílení (federal). Přesnost nemohu zatím soudit. Zatím jen pár zkušebních výstřelů, ale trefoval jsem. Myslím ideální pracovní flinta do lesa.
Uživatelský avatar
tornádo
Troll
Příspěvky: 217
Registrován: stř 02.12.2009, 11:30

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od tornádo »

michale,kterou máš? handi nebo buffalo? dobré by bylo i foto :)
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

Zdravím, že takhle rychle vyzkouším HR v praxi jsem nečekal. Dnes ráno našoulané sele cca 30 m. Zvrhlo se a po krátkém odkazovánín bylo po všem. Jednuška dobře pásla do ramene,natažení intuitivní a spoušť bez problému (a to jsem zvyklý na napínáček).Myslím, že jsem udělal dobře :-) Foto si myslím, že je zbytečné. To samé co je na stránkách výrobce je v reálu.
Naposledy upravil(a) michal dne ned 12.2.2012, 20:02, celkem upraveno 1 x.
michal
Častý návštěvník
Příspěvky: 70
Registrován: čtv 28.9.2006, 10:28

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od michal »

...jo mám Handi
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

kulovnice H+R

Příspěvek od monrouch »

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit.
Chtěl bych koupit kulovnici Harrington Richardson Handi-Rifle 308 W a to u Klapky Pardubice.Neznáte někdo tuto zbraň solidnost dotyčného pána?
Jakou tam dát montáž na optiku.
Děkuji za rady.
vlákno přesunuto a promazáno dalas
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: kulovnice H+R

Příspěvek od miki14 »

Zdravim,mám ji v té samé ráži, teprve krátce a to v provedení Thumbole zatím jen liška a terč ale jsem mile překvapen.Spoušť je trochu tvrdší ale dá se(nacpal jsem tam TetraGun ,procvakal a pohoda).Místo tý hliníkový šíny jsem dal ocelovou Warne Maxima 1PC M981 a kroužky od té samé firmy.Chtěl jsem ještě výměnnou hlaveň 45-70 Govt.ale tady je to problém.Mám ještě jednu šínu M981 origo zabalenou tak kdyby byl zájem tak SZ.
monrouch
Nový návštěvník
Příspěvky: 20
Registrován: pon 17.6.2013, 9:42

Re: kulovnice H+R

Příspěvek od monrouch »

Takže ta originální lišta Weaver je špatná?
Chtěl jsem na ni namontovat nějakou běžnou montáž na dalekohled Yukon. A co je to provedení Thumbole ?
miki14
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 31.1.2009, 18:18

Re: kulovnice H+R

Příspěvek od miki14 »

Nevím jestli je špatná ale já dávám všude ocel.Thumbole:http://www.cairocz.cz/zbrane/harrington-richardson
Honza 30 30
Nový návštěvník
Příspěvky: 4
Registrován: stř 10.5.2017, 14:46

Re: HARRINGTON RICHARDSON

Příspěvek od Honza 30 30 »

Tuhle flintu mám v ráži 30-30 winchester a v ráži 308 winchester, obojí dřevěná pažba. Za mě spokojenost. Na 30-30 win mám yukon photon, na 308ičce denní puškohled. Zatím zkušenost od 20ti do 120ti m na selata a lončáky, taky nějaké lišky. Spoušť není nijak super, to už je tak. Ze začátku jsem strhával. Tohle není hogo fogo flinta za 50T.

Hlavně v kombinaci s Yukonem pro mě docela krátká a šikovná záležitost. Protože nemám noční pozorovák, tak pozoruju celou flintou :-). Víc mně vyhovuje do naší spíš lesní honitby 30-30. Malý zpětný ráz, vleze se na posed, není moc těžká, není moc drahá, prasata padají. 308ku spíš na pole.

Dobrá věc je ten vnější kohout. Takový jednočinný revolver na jednu ránu. Bezpečná a jednoduchá záležitost. Pojistky jsem nikdy neměl rád.
Lovu zdar!

PS: Tuším že už ukončili výrobu. V ČR aspoň se už neprodává a cosi bylo i na americkejch fórech. Ale voni toho nakecaj...
Odpovědět