Browning X-Bolt White Gold

Vše o kulovnicích a malorážkách
Pavel20
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 17.4.2008, 10:03
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Pavel20 »

Zdravím,
má někdo zkušenost s tou zbraní nebo s nečím podobným(A-bolt, Eurobolt)?
Díky


"Obrázek"

http://www.browning.com/products/catalo ... ntent=null
oryx3O8
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 10.1.2010, 11:02

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od oryx3O8 »

Vlastním X-Bolt hunter win 308 čo by ťa konkrétne zaujímalo ?
Pavel20
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 17.4.2008, 10:03
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Pavel20 »

zajímá mě například: celkové zpracovaní, nedostatky, užitečné či neužitečné věci na této zbrani(chod závěru, dvoupolohová pojistka, pažba, hmotnost...). Zkušenost s nákupem zbraně a montáže, výběr montáže. A kde jsi jí objednal. Díky ;)
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Hirc »

Pavel20 píše:zajímá mě například: celkové zpracovaní, nedostatky, užitečné či neužitečné věci na této zbrani(chod závěru, dvoupolohová pojistka, pažba, hmotnost...). Zkušenost s nákupem zbraně a montáže, výběr montáže. A kde jsi jí objednal. Díky ;)

ahoj, v Myslivosti vyšla onehdy tato recenze
http://www.myslivost.cz/Casopis-Myslivo ... -Bolt.aspx
Pavel20
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 17.4.2008, 10:03
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Pavel20 »

Ahoj, myslím že to co píšou v myslivosti není recenze, ale čistá reklama. Ta "recenze" sice ukáže velkový popis zbraně, ale praktické zkušenosti nám neřekne. Jestli tedy někdo můžete, napiště něco z praxe, viz víše
oryx3O8
Nový návštěvník
Příspěvky: 8
Registrován: ned 10.1.2010, 11:02

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od oryx3O8 »

Takže som si prečítal tu recenziu a pravdu pevediac nemám dojem , že je to platená reklama vcelku by som súhlasil s tým čo tam bolo napísané kľudne to ber ako fakty a nie nejaké výmysli. Prešlo mi rukami veľa zbraní a vyberal som nakoniec medzi Tikka a Browningom na Tikku trebalo čakať osem mesiacov a možno aj dlhšie to na základe osobného rozhovoru zo zástupcom výhradného dovozcu pre SR a ČR firmy DETEX Praha. Takže k x boltu. Osobne som ju nevážil ale je ľahučká ani nevieš že ju nosíš celý deň kupíš si široký remeň a je to v pohode. To tlačítko na kľuke je fakt super vec ako je popísané v recenzii. Skončíš poľovačku prídeš k autu a pri zaistenej zbraní bez toho aby si manipuloval z poistkou stlačíš tlačítko na kľuke a vyberieš náboj z komory. Je to výhodné najmä v noci. Určite bezpečnejšie ako tie trojpolohové ako sa píše v recenzii. Celkové spracovanie bez pripomienok vyrobené v japonsku firmou MIROKU takže zrejme povestná japonská kvalita mám ju od novembra 2009 takže čas ukáže čo a ako. Pažba výborné spracovanie nikde sa nedotýka z hlavňou takže žiadné zvláštne vybrácie pri kmitaní hlavne pri streľbe ako pri IŽ 18 a pod. Jediná výhrada k pažbe je trochu kratšia pištoľová rukoväť ak máš výrazne veľku ruku budeš mať malíček pod rukoväťou. Ja osobne to poriešim u pažbára tak že mi vyrobí predlženie pažbičky s anatomickou oporou na malíček vo farbe pažby aj drevo prispôsobi takže to bude na nerozoznanie od orginálu bude to stať okolo 15 €. Ale zoberieš ju do ruky a uvidíš či ti sedí či nie. Mne sadla super. Nakoľko som ju kupoval ešte v roku 2009 mali ju v predajni v stojane takže som ju mal hneď v ten deň. Teraz sú vraj problémy s dodávkami lebo je po nich veľky dopyt. Neviem to posúdiť . Montáž som na ňu dal Leupold QR cena 200 € plus puškohľad tiež Leupold 3,5-10x50 german 4. Montáž si pozri na stranke leupoldu sklada sa z predného a zadného kameňa každy je pripevnený štyrmi skrutkami s torxovou hlavou takže 8 skrutiek. Puškohľad som volil kvoli kompaktnosti a hlavne odolnosti nakoľko veľa chodím aj v náročných terenoch aby vydržala nejaký ten pád a ťukanec bez toho aby som nemusel stále prestreľovať. Streľba je veľmi príjemná a prekvapil ma minimálny spätný ráz pri 308 . Jednak botka je super meká a perovanie plní svoju funciu ako má a americká pažba aj keď sa možno nezdá tvarovo pekná a veľmi jednoduchá ma pri streľbe výhodu že os pažby je rovnobežbá z osou hlavne čiže spetný ráz sa prenáša priamo do pleca a znižuje podstatne zdvih hlavne po výstrele tým aj rozptyl. Pocit pri streľbe by som porovnal k 6,5x55SE ale to je len môj subjektívny názor . Sústrel pri nastreľovaní puškohľadu sedem striel na 100 metrov a všetky sa dotýkali navzájom . Strelivo vlastné prebíjané strela 165 gr. SST Hornady. Montáž je samozrejme bez podhľadu takže som odstránil ako mušku tak aj hledí a to jednoducho su priskrutkované dvoma skrutkami ako muška tak aj nadhaňková lišta len na to treba použiť kvalitný skrutkovač a poriadnu silu lebo su poriadne dotiahnuté. do otvorov som použil skrutky ktoré su pri novej zbraní na mieste kde sa bude montovať puškohľad ako ochrana závitu takže ich budeš mať 8 sú to bezhlavičkové červíky takže po demontáži puška vyzerá ako verzia american bez mechanických mieridiel. Neviem čo by som ti ešte napísal . Ozaj k spúšti je ozaj blesková žiadný voľný chod nakoľko som bol 20 rokov zvyknutý na napinačik ešte som si ju trochu zjemnil štelovacou skrutkou . Ale je to každého zvyk ako si to nastaví . Takže čo nakoniec choď do predajne a skus si ju do ruky. Možno ti sadne možno nie. Mne sadla super a to som mal v ruke sauer 202 , roosler ,čž, manlicher a tato mi zapasovala najviac. Ak som ti trošku pomohol tak OK ak budem vedieť tak odpoviem len sa pýtaj v pohode.
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Nemá někdo nějaké nové zkušenosti s X-Boltem. Zda to nemá nějaké byť drobné nedostatky co se objeví při běžném užívání?
Nebo naopak spokojení majitelé. Podělte se prosím o zkušenosti.
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Nikdo nemá nebo neměl X-Bolta? Zvažuji jeho koupi a rozhoduji se mezi Tikkou T3 a Browningem. Na Tikku jsem tady našel informací dost ale o browningu se dávají dohromady hůř.
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr1k »

mám X-Bolta .308 v levém provedení, naprostá spokojenost.
Ten čudl navíc je komfortní pro vybíjení a nabíjení když je zbraň zajištěna.

Porovnávat s Tikou nemohu páč jí neznám
Dotazy rád zodpovím :wink:
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Petr1k- Přesně to samé si chci pořídit :wink: Předtím jsem měl Rossler Titan6 LH a ten občas zazlobil hlavně při rychlém opakování se vzpříčila patrona při nedotažení závěru uplně dozadu. A jak funguje ta jejich gumová botka s těmi lamelami? Je znát že by to tolik nezvedalo hlaveň? A jak je odolný proti rzi? Rosslera stačilo nechat chvíli bez patřičné péče a už bylo vidět rez.
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Ještě by mne zajímalo jestli při použití střel s tupou špičkou (naše SP 11,7g,nebo Lapua mega) není ostřižená špička o náběhovou hranu, jak to některý zbraně dělají? Předem díky za informace.
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr1k »

botka: prohnutější než normál, více měkká, neklouže. Možná když bude pažba na někoho dlouhá, špatně se rychle usadí na místo. Dobře tlumí a drží na místě. Zvednutí .308 nezaznamenávám.
Rez: nemám ani náznak
Přebití: při nabíjení neznám problém, nezadrhne a nezapříčí se. Ale často netupluju.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Petr Hošek
Nový návštěvník
Příspěvky: 26
Registrován: úte 11.11.2008, 6:16
Bydliště: Křivoklátské lesy

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr Hošek »

Děkuju za informace. Zatím jsem získal vesměs pozitivní reakce a chválu na tuhle zbraň, takže je asi rozhodnuto. Jakou montáž by jste doporučily? Mám doma ještě kroužky Leupold QR na weaver lištu po Rossleru, tak snad pujdou použít i na Browning. Každopádně děkuji a pokud máte ještě někdo zkušenosti s X-Boltem tak pište. Čím víc informací tím lépe přeci jen to není hračka za pár kaček a na týden :wink:
Lisiak74
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.9.2012, 17:13

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Lisiak74 »

Zdravím.Ked som na jesen kupoval novú zbran,tak bol môj najvãčší kandidát práve x-bolt,ked som ho ale mal v ruke v predajni,tak som hned vedel že z toho nič nebude.Nie že by to bola nekvalitná zbran,to rozhodne nie!Celý problém bol v tom,že ja mám male ruky a kratšie prsty.X-bolt má proste hrubšiu a masívnejšiu pištolovú rukovet a to mi nevyhovovalo.Nakoniec som zobral Haenal JAGER 10,a som po každej stranke spokojný....
Uživatelský avatar
Petr1k
Častý návštěvník
Příspěvky: 73
Registrován: ned 31.3.2013, 21:31

Re: Browning X-Bolt White Gold

Příspěvek od Petr1k »

Petr Hošek píše:....Jakou montáž by jste doporučily.......
U X-Bolta je součástí originální dvojdílná weaver lišta. Já mám ty originální 2 kameny weaver + Recknagel kroužky /oddělené/.
Když budeš mít naháňkové mířidla zkontroluj výšku uchycení, 56mm optika se na nízké i střední kroužky nemusí vejít.
Browning X-Bolt Hunter LH .308w R1r 3-12x56RD
Browning BAR New Elite Left 30-06spr Leupold VX-3 1,75-6x32
Beretta SV 10 Perennia I 12/75 12/75
Odpovědět