Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Vše o kulovnicích a malorážkách
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od Lubba »

zdravím všechny, chi si koupit novou kulovnice, ráži jsem si vybral 8x57 a nevím jakou značku, jde mi hlavně o přesnost a kvalitu, ale také cenu. Myslel jsem, že koupím českou klasiku, ale po přečtení fora mě udivují negativní zkušenosti. Mám ZKK 7x57 a nemůžu si stěžovat. Mohli by jste mi prosím poradit něco okolo ceny 30 tis Kč.
a jaké jsou zkušenosti s http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... pina=01006
celkem mě zaujala. děkuji za názory.
nimrod nimrod
Zkušený diskutér
Příspěvky: 951
Registrován: pon 08.1.2007, 22:54
Bydliště: Morava

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od nimrod nimrod »

No v ruce jsem ji zatím neměl, ale podle fotky nevypadá špatně co do dyzajnu i když něco vylepšení by snesla- hlavně klika závěru. U těhle flint je nutné aby bylo pouzdro závěru a závěr ze stejného nebo podobného materiálu, jinak to může v mrazu dělat problémy. Další věc je řešení vypouštění zásobníku, tak aby nevypadával. Chtělo by to ji mít v ruce a zhodnotit, doufám že letos v Lysé bude k vidění ať se to dá osahat.
Jinak celkem solidní práci v dané cenové kategorii (co se týče nových zbraní) odvádí rakouská zbrojovka Voere v modelu 2165. sytém M98, kde je německý napínáček, otevírací schránka, lepší pažba a hřbetní šoupátková pojistka.
http://www.dianacb.cz/eshop/dlouhe-zbra ... -2043.html

(v tom popisu je chyba, dělá se do 9,3x62 a hlaveň je pevná, bez možnosti uživatelské výměny)
- pak je k mání model 2155 což je v podstatě mauser 98 bez větších úprav.
ZG47- 458 Win.
M.Sch. M1910- 9,5x57
ČZ 584- 7x57R/12-70
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od Hirc »

Měl jsem možnost mít tuhle opakovačku v ruce na IWA2010 a pro mne to bylo jednoznačné zklamání - závěr šel hrozně stuha, přebití vyžadovalo kompletně odlícit, klika měla divný tvar. Do ruky mi taky dvakrát nešla. Více jsem se tomu nevěnoval. Těžko říct, jestli to byl kousek z první série, ale zase si říkám, že na takovouto výstavu by nevzali žádný Bčkový kus.

Když to srovnám s Rosslerem, Tikkou a Browningem X-Bolt tak Haenel hodně ztrácel. Paradoxně mě tam nejvíce překvapil Marlin, ten co se u nás prodává v plastu za 11,500 - závěr šel naprosto hladce, tvar pažby rovněž super (za tu cenu).
Srstek1
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 07.8.2011, 15:41

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od Srstek1 »

Přátelé nadá mě to a musím reagovat na téma Haenel.Na rozdíl od kolegy mne ta flinta oslovila na první pohled i omak. Výborně sedí v ruce, zpracování je myslím na tuto cenovou kategorii velmi dobré....no zkrátím to, v dubnu jsem si ji pořídil v ráži 9,3x62. Nadšení mne ovšem rychle opustilo když jsme zjistili, že je v ní jiný zásobník a je tedy pouze jednoranná, vyřízení reklamace trvalo 30 dní. Dva měsíce používání a cca 30 ran bylo vše absolutně bez problému, spokojenost jak s ráží tak se zbraní, zvěř buďto zůstala v ohni nebo za výborného barvení odcházela max.do třiceti metrů /Lapua,18,5 g/. Minulý týden jsem ovšem v pažbě objevil drobnou prasklinku která se při zatížení rozevírala. Prasklina byla v rukojeti a po létech dřeva. Zbraň zakoupenou v dubnu jsem tedy minulý týden opět reklamoval a po zkušenostech s poslední reklamací trnu co bude dál. Mám li shrnout svou zkušenost s Haenelkou - moc sympatická zbraň, výborná ráže, ovšem mou důvěru bude zpět získávat jen velmi těžko.
motolada
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1290
Registrován: úte 18.1.2011, 14:34
Bydliště: Jižní Morava

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od motolada »

Mě se dostala na výstavě do ruky také,pěkná zbraň a cena také dobrá.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od kojot »

V ruce jsem ji sice neměl, ale kdybych si vybíral zbraň podle obrázku (povrchový design) určitě bych ji nebral, poněvadž mě absolutně neoslovila. Nezapomínejme, že každá liška svůj ohon chválí! Nicméně kulový automat jsem v ruce měl a ten vypadal velice slušně (za ten peníz), ale zase - nevím jak střílí................
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Srstek1
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: ned 07.8.2011, 15:41

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od Srstek1 »

Reaguji na předchozí debatu, Haenelku mám /viz.dole/ třetím rokem a po vychytání počátečních neduhů na ni nedám dopustit. Je výborně zpracovaná, sedí v ruce a i ten níže kritizovaný závěr funguje bezvadně. Mohu doporučit.
Lisiak74
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 13.9.2012, 17:13

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od Lisiak74 »

Mám ju v v kalibry 308 win.A taktiež spokojnost!
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od myslifec »

Máte někdo nějaké nové zkušenosti a poznatky s Haenelkou??
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od myslifec »

Dívám se po nové kulovnici a celekm mě zaujala Haenel Jaeger 10. Pánové,vlastníte ji někdo nově od posledních příspěvků?? Měl jste někdo možnost ji důkladně prohlédnou,vystřelit si?? Jak ji hodnotíte?? Závěř,pažbu,zásobník,celkové zpracování?? Budu vděčný za každý váš postřeh,názor.
myslifec
Nový návštěvník
Příspěvky: 9
Registrován: sob 02.5.2015, 12:42

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od myslifec »

Opravdu nikdo nic??? :? Byl bych rád za každý Váš poznatek , zkušenost.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od zispo »

Mám tu možnost je nastřelovat a to kompletní sortiment od Hanelu. Počínaje kulovnicema a konče kulovou kozou. Na zbraních hodnotím kladně váhu zbraně, chod a zdvich kliky, chod spoště. Kulovnice jsou přesné tak jak jim to dovolíte a co dáte za náboje. Soustřelově se dostávám kolem 2 cm. Jinak zatím vím jen o jednoum problému a to u kulobroku. Kde se oprava odstranila do 7 dní novím dílem.
Uživatelský avatar
suhl
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 206
Registrován: stř 29.5.2013, 11:21

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od suhl »

Zispo a je ještě na těch kulovnicích vidět "housenka" svaru u kliky/závěru? U těch prvních to tak bylo a působilo to strašně, teď v katalogu lze vidět, že mají přes ten svar takovou čepičku.

PS: mohl bys mi ozřejmit, z čeho (jakého) materiálu je pouzdro závěru? A zda mají hlavňovinu stejnou s Merklem, např. KR1, jak jsem někde zachytil? Díky.
Přílohy
haenel-xx-jager10_b--resizecrop-c100xt100.jpg
haenel-xx-jager10_b--resizecrop-c100xt100.jpg (7.09 KiB) Zobrazeno 18990 x
Steyr Mannlicher mod. M 8x57 JS
Steyr Mannlicher mod M 7x64
Mannlicher Schoenauer 8,2x56 MS
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od zispo »

Návar jsem tam nikde nenašel. Materiál se pokusím zjistit, čekám na komplení rozkres. Jinak nově už jde druhá řada. Vzadu není ten výstražník, ale matice popojede celá do zadu a nahoře je červený terč, značí zbraň napnutou. Dále nově dělají korunkové ústí. Další rozdíl jsem nenašel.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Haenel Jaeger 10 - r.8x57 IS

Příspěvek od petjan »

Návar na klice již není, na novějších kusech byl přes svár kryt, nyní tam není ani ten kryt a klika je z jednoho kusu, dá se ze závěru vyjmout a tím dojde k rozebrání závěru. Ještě jsem zjistil, že v provedení standart ( nevím jak u ostatních verzí ) má plastovou kuličku na klice, tělo miřidel hledí a celou mušku. Chod závěru je hladký, povrchovka - klasické černění. Spoušť je bodová, napínáček ani není potřeba, přesto je velice jemný. Celkově spokojenost se zpracováním. Ještě jsem z ní nestřílel. Pokud se nic nezdrží, tak v pátek namontuju sklo a o víkend nastřelím. Montáž tam bude dvojdílná Innogun weaver lišta + QRW kroužky Leupold.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Odpovědět