Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Příspěvek od pete64 »

Má prý být podle stránek ČZ ve 2. polovině roku a dobře střílející a ne drahá. Předpokládám obyč ráže (chci 308W). Údajně je chválena od testovacích střelců a lovců. Jsem levák, rád bych něco šikovnějšího mezi celopažbou a dlouhou trochu neohrabanou polopažbou s delší hlavní. Pravá klika by nevadila (nosím nalevo), aspoň neutrální pažba pro rychlé zamíření leváka. Neslyšeli jste o ní od známého někdo něco bližšího, firma zatím mlčí. Chtěl bych ČZ, ale firma zatím nebyla pro leváky nakloněná. Jinak semi 550 s novou pažbou líbí líp než K98 i zahraniční.

Zdar Petr
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bonecrusherx55 »

ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
pete64
Nový návštěvník
Příspěvky: 18
Registrován: pon 05.12.2011, 14:38

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pete64 »

Dík za zajímavou info. Fakt nevím, či by to mohla být ona, možná částečně. Vypadá to spíš na americký klon 555 pro střelnice, tahle má zřejmě dost těžkou hlaveň (váha 3,5kg při hlavni 52cm). Jako základ pro šikovnou kulovnici víc evropského typu by to mohla být ona, přece jen raději bych tam měl dobrá mech. mířidla pro rychlou střelbu nakrátko a možná kousek delší hlaveň. Jako levnější varianta kvalitní kulovnice, o které se prý mluví (slyšel jsem od prodejce) to vypadá dobře (líp jak třeba 550 standard), americká pažba vzhledem k cca 99% střelby přes puškohled může být dobrá. Myslel jsem ale, či to někdo neviděl či neslyšel z dobrého zdroje. Já jsem si např. na naháňce mohl podívat na předsériovou Meoptu 3-12*56 se zeleným bodem, co dostal kolega na vyzkoušení.
Zdar Petr
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

Jen z doslechu - bude těch novinek na "nové" lovecké kulovnici ČZ letos výrazně víc než v posledních letech - nový spošťový mechanizmus (jednodušší a lepší), nový materiál pouzdra závěru (prý bez tepelného zpracování po obrobení), nové provedení spodní "desky" s lučíkem (Zn slitina - Hitlermetal ale prý celkem pěkný) a snad i nějaký "bedding" systému, který by mohl eliminovat nedostatky řídkého dřeva pažeb ČZ posledních let.
Nechme se překvapit.
Pufr
navip
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 117
Registrován: úte 26.10.2010, 12:49
Bydliště: okr.ČK

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od navip »

To jsou všechno novinky, že pokud bych uvažoval o nové pušce z UB tak si honem koupím 550 dokud ještě jsou :lol:
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od lovec »

The CZ 557 delivers the quality and accuracy expected from a CZ rifle at a significant cost savings over the CZ 550 line
...hm, to moc dovery nevzbudzuje....
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od hop »

CZ 557 je v CZ-USA katalogu 2011. http://www.cz-usa.com/assets/files/CZ-U ... atalog.pdf Taky jsem na netu našel něco málo o CZ 560.Má to být samonabíjecí kulovnice a CZ 570.Ta by mela mět vyměnné hlavne.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiří K. »

O nové kulovnici CZ se píše už od roku 2010 a dle těchto článků nás měla překvapit již v polovině roku 2011. Jinak na stránkách CZUB jsou již katalogy pro 2012 a CZ 557 v nich není. Asi se něco nedaří.
Dle článku tuším v SR 4/2011 se má jednat o rozšíření sortimentu. Zřejmě má jít o konkurenci levnějším modelům jiných zbrojovek.
Byl bych radši kdyby dotáhli nedostatky u svých stávajicích zbraní, než vymyšleli levnou novinku.
Pokud se pletu a nová, levná a dobře střílející kulovnice CZ se objeví na trhu, tak mně velmi zajímá co si pod tímto pojmem v UB představují. Viděl jsem totiž i nástřelný list CZ 550 lux ( 8x57 JS) přes 5 cm opsané kružnice. A to ve zbrojovce nastřelují na 50 m. Někomu to asi stačí.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Jestli to bude ve stylu ZKM 455, kdy akorát šlo pod záštitou velké novinky o zlevnění výrobních programů, tak se asi nemám na co těšit. 455 má zjednodušené uzamykání závěru (místo dvou ozubů jeden), horší spoušť a závěr už nechodí tak pěkně, jako u svých předchůdců. Výměnné hlavně mě svým uchycením taky moc nepřesvědčily. Potvrzení této domněnky je zvýšená poptávka po ZKM 452, která pro mě představuje na České poměry kvalitní malorážku. Kolega ji sháněl na podzim přímo v Brodu, kde mu řekli, že mají poslední dvě a ty jsou připraveny na export do USA. Tak koupil 455 varmint a zbytek je popsán výše. Mám takové tušení, že horká novinka CZ 557 bude na podobném principu, přičemž vizuální změna veškerá žádná. No, nechám se překvapit.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
hop
Nový návštěvník
Příspěvky: 14
Registrován: úte 27.12.2011, 22:41

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od hop »

Ta CZ 560 ma podle obrázku v katalogu jiný zavěr.Je tam psané taky o spoušti ale angličtinou moc nevládnu, tak snad si to každý prečte sám :) . O CZ 560 jsem našel zmínku z roku 2006 a ted tento obrázek-návrh http://www.aveng.cz/galerie/awards-2007 ... robku.aspx
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Aááááá, tady se někdo jen "lehce" inspiroval u Benelli. Takový po uherskobrodsku zmršený Argo. Věřím, že kdyby CZUB vyráběla sériovou zbraň s hlavní renomované značky, kvalitním spoušťákem, lehce chodícím kroužkovaným závěrem , líbivým tvarem pažby a dřevem (např. Ebony), který zvládá mnoho našich pažbářů, jednalo by se perspektivní produkt. Bohužel je na USA trhu nesčetněkrát vyšší kupní síla, než li u nás a proto se nelze divit, že se sortiment orientuje dle požadavků a trendů západu. Je škoda, že opravdu kvalitní lovecké nástroje vyrábí převážně jen potomci germánský mluvících kmenů.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
bonecrusherx55
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 407
Registrován: sob 27.11.2010, 12:33

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od bonecrusherx55 »

tak tu novu CZ-tku liznul beneli argo. Pokial su lovci ochotni vyhodit peniaze za blasera, sauera a ine drahsie zbrane, tak neviem pochopit, preco zbrojovka nevypluje z vyroby nejaky kvalitny kus s kvalitnym materialom a trochu inou pazbou, ale robia stale tie iste zbrane a nepodarky kupujeme my. nech nakupia hlavne od waltra, kvalitny material na puzdro zaveru, upravit chod zaveru, lepsiu pazbu, spustaci mechanizmus bez vykyvov do stran a hotovo. pokial je niekto ochotny kupit tikku, remington, benelli, browning a ine zbrane, tak by kupil povedzme obrazne za tych 1200-1500 eur aj kvalitnu CZ-tu.
ZKM 456 22 lr, weatherby mark V 6,5 creedmoor, cz 550 magnum 375H&H, cz 550 custom 338-lapua-magnum, cz 550 custom 300 win mag, cz 527 lux 22 hornet
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

Takhle vypadala CZ560 na IWA 2008.
Obrázek
Od té doby na ní myslím nikdo nepracoval a stejnětak o přípravě k výrobě není zatím nic slyšet :?

CZ 570 je snad koncept kulovnice s výměnnými hlavněmi konstruktéra Vítězslava Guryči - ale asi opravdu jen "koncept".
Pufr
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Lubba »

Jiří K. : 550 lux 8x57 mám, a takový nástřel co, ty popisuješ ... nevím, nevím, co jsi viděl. jinak bych řekl, že ten soustřel pro výběr zbraně rozhodně není směrodatný....
samozřejmě si člověk musí uvědomit na co tu zbraň chce, k čemu mi bude já nevim např. sako trg když vím, že nad 250 m střílet stejně nebudu, a též nemám příjem, abych dal minimálně 200 k jen tak do výbavy. mně se líbí jak všichni chtějí mega přesné zbraně a když čtu účinky kulových střel, tak 90% střílí do 50 m na hromadách :D
jinak dát poslední prachy za supr kulovnici a pak nemít prachy na adekvátní puškohled a další výbavu na long range mi přijde taky nesmyslný.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od kojot »

Lubba píše:. jinak bych řekl, že ten soustřel pro výběr zbraně rozhodně není směrodatný....
Nevím jak pro tebe, ale pro mě rozhodně směrodatný je!

Myslím, že CZUB umí udělat opravdu dobrou a přesnou zbraň, což v minulosti mnohokráte prokázala. Chce to ale očividně známost, aby se "ta zbraň" vybrala, protože jak vidno, zbrojovka preferuje různé standardy kvality.

Ten koncept semiauto asi moc perspektivní nebude. Armáda jej chtít pravděpodobně nebude, v zámoří to taky moc neletí a tento segment trhu je u nás již obsazen. Zajímalo by mě akorát, kolik nových CZ 550 se tu ročně prodá.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Odpovědět