Nová kulovnice ČZ 557 - rok 2012

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Vše je stranově v ose :) výškově je hřbet cca o 5mm nad osou hlavně.
Kdo se bojí o přechoďák stejně používá vodítko.
557 varmint vytěrák.jpg
557 varmint vytěrák.jpg (124.71 KiB) Zobrazeno 9339 x
Řešil bych podstatné věci a to třeba to že do zásobníku se vejdou i dlouhé přebíjené náboje! 73,5mm
557 varmint_zásobník.jpg
557 varmint_zásobník.jpg (119.37 KiB) Zobrazeno 9339 x
12mm 100m geco target 170gr
557 varmint terč.jpg
557 varmint terč.jpg (108.51 KiB) Zobrazeno 9339 x
557 varmint terč 2.jpg
557 varmint terč 2.jpg (124.67 KiB) Zobrazeno 9339 x
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

Tech 5mm neni tolik, dle fotek mi to prislo tak 2cm. U howy je to akorat a obcas me to trochu vadilo kvuli navleku,mam vyterak a krouzky s buzirky. To uz by asi vadilo. Chtelo by to stelovatelnou licnici jako mela 537 sniper.
Nastrely krasny, kolik ran je ten s tim Gecem?
Na ty naboje 73,5mm pouzivas jaky strely? Hlavne se ptam kvuli usazeni strely.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
josse
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 132
Registrován: sob 22.5.2010, 20:30

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od josse »

Jsou to přebite nejdelší střely co byly, jsou to jen školní náboje. Nějaké Sierra MatchKing... těch 73,5 je hraniční co se ještě vejde... vejde.. kousek větší a už se to sekalo v zásobníku.

Všechny nástřelky jsou 5ran 100m gecem.
Ta lícnice je tak vysoko že většina lidi buď spíš ubirat...
Chassin the Trane
Častý návštěvník
Příspěvky: 52
Registrován: sob 23.5.2015, 20:02

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Chassin the Trane »

Zbrojovák píše:jo funkční to je do té doby než to někde rozmlátíš, anebo ti to třeba v silném mrazu zůstane rozsypané v ruce - tím zároveň netvrdím že se ti nutně stane :wink: ...ale může
Pokud použiješ nějaké adekvátní dřevo, tak proč by se to rozsypalo? Chce to se vyhnout smrku. Puška není krumpáč nebo kladivo a ani tam se násada při úderu nerozsype.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od pufr »

josse píše:Řešil bych podstatné věci a to třeba to že do zásobníku se vejdou i dlouhé přebíjené náboje! 73,5mm
Zásobník pro 10 mábojů je z té pušky pro RCMP ???
Dotaz - měřils u téhle "sportky" délky nábojů kolem kontaktu střely s vývrtem se špičatými střelami (Hornady Amax, Nosler Accubond a pod.), mě vycházejí +- 73 mm jen u Savage 12, kdežto u evropských zbraní - Sauer apod., včetně ČZ550 je kontakt s přech. kuželem až na 74 - 76 mm celkové délky náboje. Zásobník z CZ 550, pokud si dobře pamatuji, má "místo" na náboj kolem 76 mm.

Určitě není nutné dělat všechny náboje na max. COL, ale je to pro optimalizaci v dané zbrani jednodušší, pokud mohu jít ze zásobníku s patronou s volným letem v řádu desetin mm (a ještě to zvětšením prachovéhoprostoru může příjemně zvýšit max. výkon) :)
Pufr
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Chassin the Trane píše:
Zbrojovák píše:jo funkční to je do té doby než to někde rozmlátíš, anebo ti to třeba v silném mrazu zůstane rozsypané v ruce - tím zároveň netvrdím že se ti nutně stane :wink: ...ale může
Pokud použiješ nějaké adekvátní dřevo, tak proč by se to rozsypalo? Chce to se vyhnout smrku. Puška není krumpáč nebo kladivo a ani tam se násada při úderu nerozsype.
Ale nerozsype se ani dřevěná kulička, ani kostěná nebo skleněná, porcelánová nebo drahokamová. Věř tomu čemu chceš věřit a Tvá víra, bude li pevná, ji udrží jistě pohromadě. :) Víš o co jde? Že je třeba prostě v terénu eliminovat množství tzv. kurvítek už u zbraně tzv. z krabice a ne tam přidávat další. Čili jde o to, že železná se ti nerozsype určitě. Pokud bych opravdu nutně vyžadoval dřevo šel bych po dobře vystabilizované severské bříze co se používá na rukojeti nožů - dělal jsem s ní a je na úrovni velmi tvrdého houževnatého plastu (tlakově impregnovaná synt.pryskyřicí) ale i tak jsou to další zbytečné spoje, šrouby atd.
...tím jsem ke kuličkám howk

K zásobníkům a schránkám vs. OAL náboje (obecně všechny zbraně) - nevím, jít nějak na hranu 1-2mm vůle je minimum pod které bych nešel - nepoužívám li zbraň vyloženě na střelnici. V terénu je dobré mít rezervu na repete třeba ve smrčině atd. atd.
viz "eliminace kurvítek".
Navíc si pamatuji, že u kulovnic CZUB se zásobníky byl vždy nějaký problém s vypadáváním, takže dobře zajistit, odzkoušet, prověřit je nezbytnost.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

pufr píše:
josse píše:Řešil bych podstatné věci a to třeba to že do zásobníku se vejdou i dlouhé přebíjené náboje! 73,5mm
Zásobník pro 10 mábojů je z té pušky pro RCMP ???
Dotaz - měřils u téhle "sportky" délky nábojů kolem kontaktu střely s vývrtem se špičatými střelami (Hornady Amax, Nosler Accubond a pod.), mě vycházejí +- 73 mm jen u Savage 12, kdežto u evropských zbraní - Sauer apod., včetně ČZ550 je kontakt s přech. kuželem až na 74 - 76 mm celkové délky náboje. Zásobník z CZ 550, pokud si dobře pamatuji, má "místo" na náboj kolem 76 mm.
U Howy jestli si dobře pamatuji mi to vychazi 72,95 :), ale problem je, ze strela 168gr Sierra BTHP je pak usazena asi cca 4,5mm. I tovarni SaB mi dle prepoctu vychazeji, ze sedi take mene nez raze, snad okolo 6,5mm. To ale u sportovnich neni az tak dulezite jako u loveckych, ktere se casto vyndavaji a prenaseji. No usazovat budu jako tovarni SaB, ten volny let cca 2mm bude urcite vadit mene nez moje nesikovne ruce pri strelbe :lol:
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

No podle mě se ten problém s volným letem trochu přeceňuje. Jsou flinty i výběr ze sériovek, které prostě sekají na 100m trojlístky i obyč spce. Je to třeba v CZUB jedna flinta na 500-1000 vyrobených, měl jsem pár v ruce.
např. jedna CZ550 stand. 30-06, střelivo 9,7g SPCE (nevýběrová série)- střílela standardně pod 1/2 MOA jak na 50 tak i 100m - třeba 10ran zasebou bez ohledu na zahřívání hlavně. Prostě podařilo se náhodou udělat oběma firmám pořádnou flintu a pořádnou patronu, které si navíc navzájem sedly.
Jinak chci říct, že když se flinta udělá jak má a z dobrého matroše (anebo se náhodou vůle potkají a podaří se várka materiálu sériově v pecích a i výroba samotného kusu a střeliva) - vůle volného chodu (v rámci mezí CIP), volná hlaveň ve dřevě, povrch komory a přechodového kužele apod. jsou v podstatě co do výsledného rozptylu v nástřelkách druhořadé.
Ono v podstatě cestou výběru ze sériovek šel jak Ka98k tak Mosin pro své odstřelovačské verze, a je známo že dané kousky stříleli i s tehdejším střelivem a optikou do tehdy běžných 500ti metrů co do rozptylů famózně - 500m se zásahem hlavy, čili do 1MOA. Mohli tak střílet na jednotlivce s úspěchem do 1000m, limit byl optika (i pozorovatele) a opravy, bez laserového dálkoměru a anemometru to jaksi už moc nejde.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od petjan »

Tak už ji začali dělat v celopažbě, ale kalibr 9 stále nic. :roll:
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od zispo »

Tak kolegovi praskl zàvěk a to nad klikoua to 557 Varmint. Vystřeleno 45 ran. Nemilá záležitost kdiž je zbraň nabytá. Prasklo to tam jak je kolík nad klikou jen nemohu vložit fotku. Zbrojovka do týdne zbraň opravila, teda dala novej závěr. Prej to je už 3 kus co se to stalo.
Jiri S.
Nový návštěvník
Příspěvky: 21
Registrován: pát 04.11.2011, 19:37

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Jiri S. »

Cena celopažby v podnikové prodejně v Praze je 23990,- i když teď CZUB předělává ceník,tak uvidíme jak to "vylepší".Jsem zvědavý jak pojali tu celopažbu u 557,jestl oproti luxu dojde ke změnám v celé pažbě,nebo půjde jen o "prodloužení " dřeva u luxu.Bohužel obchodní politika zbrojovky nemá obdob,takže o existenci 557FS je na stránkách CZUB zmínka v jedné větě(stejně jak o 557 v zásobníkové verzi) .Na popis nebo dokonce foto je asi ještě čas :?: .Když by jste měl někdo náhodou cestu kolem podnik. prodejny,zaskočte tu celopažbu osahat a poreferujte zde.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Rogam »

zispo píše:Tak kolegovi praskl zàvěk a to nad klikoua to 557 Varmint. Vystřeleno 45 ran. Nemilá záležitost kdiž je zbraň nabytá. Prasklo to tam jak je kolík nad klikou jen nemohu vložit fotku. Zbrojovka do týdne zbraň opravila, teda dala novej závěr. Prej to je už 3 kus co se to stalo.
to je tedy dobrý aušus.... :?
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1406
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Choochoo007 »

To je deleny zaver a ne vykovek z jednoho kusu. Videl jsem i fotky Tikky, kdy take zaver v klicce praskl. Proste 550 je puska poctivejsi. Kdyz jsem tuhle nastreloval kamaradovi, tak puska pekna, libila se mi. Kdyz jsem ale prohlidl cerneni, tak je videt, ze 550 je na tom lepe, ma vetsi a hlubsi lesk a s korozi nema problem. To same plati o zaveru, na 550 ma mnohem mensi drsnost povrchu, je brouseny, coz se o 557 rici neda. Chod zaveru OK a spoustak docela slusny. Na ten byla slyset chvala. Jenze nakonec jsem zjistil, ze 550 dokazu poladit uplne stejne, takze ve spoustaku zadny rozdil nevidim. 557 ma ale hezci pazbu, skvele padne do ruky. Osobne bych volil 550, pred 557, prijd mi takova poctivejsi.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Jiri S. píše:Cena celopažby v podnikové prodejně v Praze je 23990,- i když teď CZUB předělává ceník,tak uvidíme jak to "vylepší".Jsem zvědavý jak pojali tu celopažbu u 557,jestl oproti luxu dojde ke změnám v celé pažbě,nebo půjde jen o "prodloužení " dřeva u luxu.Bohužel obchodní politika zbrojovky nemá obdob,takže o existenci 557FS je na stránkách CZUB zmínka v jedné větě(stejně jak o 557 v zásobníkové verzi) .Na popis nebo dokonce foto je asi ještě čas :?: .Když by jste měl někdo náhodou cestu kolem podnik. prodejny,zaskočte tu celopažbu osahat a poreferujte zde.
A k čemu bude to provedení, krom čistě dizajnového hlediska, dobré?
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Nová kulovnice ČZ - 2012

Příspěvek od Zbrojovák »

Marně jsem si dřív lámal hlavu, proč koncepčně nezkusit postavit větší ségru (do detailu) na systému CZ 527. Osvědčená konstrukce, zásobník, pojistka - pozitivní směr odjištění se pokud vím řešil (nevím jak projekt už dopadl).
jen zvětšit, upravit některé kóty, 527 nemá ve světě moc konkurence, oblíbená je, tak proč nejít tím směrem?
Nejjednodušší cesta. 527 je zmáklá si myslím konstrukčně dobře. např. i ten závěr je dělený :wink:
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Odpovědět