Výměna spouště u ZKK

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
Eddie
Nový návštěvník
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 10.2.2011, 9:54

Výměna spouště u ZKK

Příspěvek od Eddie »

Chlapi vlastním kulovnici ZKK 601 v ráži 243.win.Moc mi tam nevyhovuje původní spoušť a rád bych ji nechal vyměnit za spoušť s klasickým jazýčkem,kterou mají kulovnice CZ550 apod.Viděl jsem to na pár fotkách u různých inzerátů,dokonce to má i jeden známý na stejné flintě,ale nebyl schopný mi říct,co ta výměna obnášela za zásah,ani na kolik to vyšlo.Nenechal si to někdo z Vás udělat?Pokud ano,mohli by jste mi prosím popsat jak velký zásah se musí provézt do spoušťového mechanismu,a na kolik by taková úprava asi přišla?Předem děkuji za případnou odpověď.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Výměna spouště u ZKK

Příspěvek od Zbrojovák »

Byly standardně baleny k ZKK náhradní spouště bez napínáčku, běžného tvaru. Později zbrojovka vyvinula spoušť klasického tvaru s napínáčkem. Je to, pokud vím, prostá výměna bez nutných úprav.
Chce si to dát inzerát, nebo se ptát puškařů.
Mi osobně by nejvíce vyhovovala, mít ZKK, vyladěná spoušť bez napínáčku.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Výměna spouště u ZKK

Příspěvek od kojot »

Je to velice jednoduché, seženeš ji na inzerát za pár korun. S výměnou ti poradím třeba po telefonu, mám to už za sebou. Vyndáš z toho obě podpůrné pružiny napínáčku a spoušť. Vše je na čepech, čili k tomu není třeba žádné složité nářadí. Klasická spoušť žádné pružiny nepotřebuje. Spoušťák je součástí báze lučíku a do bicího mechanizmu na pouzdru závěru se zasouvá až při smontování zbraně. Nemusíš mít proto strach, že tím něco rozhasíš. Je to otázka přibližně pěti minut.Jediné co je třeba pořešit je odpor spouště a její krok, to raději přenech odborníkovi. Tento fakt máš jistě ověřený již ze spouště s napínáčkem. Nová spoušť bude chodit stejně. Já mám odpor spouště 0,5 kg a krok 1 mm.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: Výměna spouště u ZKK

Příspěvek od losthorizon »

Zde diskutovanou bleskovou spoušť na ZKK jsem v nedávné době zakoupil od pána, který je prodává. Dle informací od prodejce se má jednat o originální výrobek ze Zbrojovky s novou povrchovou úpravou - buď černěná úprava nebo leštěná s povrchovou úpravou nitridem titanu. Spoušť po výměně (a případném vylazení) funguje naprosto excelentně, což je ale známá věc. Ergonomie zbraně se po výměně spouští neskutečně změní - k lepšímu :-) Obchod s prodejcem spouští proběhl rychle a naprosto bez problémů. Osobně pána neznám, ale když jsem se dotazoval na dostupnost spouští, tak tvrdil, že jich má dost. Pokud to někomu pomůže, pak přidávám kontakt na prodejce: 776 810 668
Odpovědět