Kulovnice pro leváky

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
RadekV
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 27.2.2007, 14:24

Kulovnice pro leváky

Příspěvek od RadekV »

Mám na vás dotaz. Kamarád shání kulovnici v levostraném provedení v ceně tak do 30 tisíc. už jsme spolu prohlédly Tikku a Roslera. U té první mu neseděla pažba a ta druhá jej nepřesvědčila.ještě se chystáme na Remington, ale tím asi skončíme protože již nemáme další nápady. Nevíte ještě o nějakém výrobci co by se dal u nás koupit?
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

To Radek:
Krátce používám Remingtona 700 BDL left-handed a jsem maximálně spokojenej. Nikdy jsem nebyl fanda americkejch flint ale Rem. mě přesvědčil je to za docela slušný prachy hóóódně muziky. Je sice docela robustní ale například mě vyhovuje a perfektně sedí, navíc dřevo je to nejmenší - dá se snadno upravit. Překousl jsem i lakovanou pažbu která se zatím projevuje jako velká výhoda (voda, sníh..) Pořídil jsem ho za 29200,- v 308W. a zatím velká spokojenost. Jenom Pozor na dota?enej závěr!!! :twisted: :twisted: :twisted: Remingtony seženež za slušný prachy v na www.proarms.cz - výhradní dovozce - a čekačka tak max. měsíc.
Ulovil jsem s ním lončáka, srnce I.vt a lišku. Je?te se dotazuj u VHOOLA - moderátora zdejčího fóra to je taky vyhlá?enej Remingtoňák...

Ten Roessler na mě dělá divnej dojem ale nemůžu mluvit z vlastní zkušenosti, ale zato ho budeš mít do 14-ti dnů.

Tikka je skvělá ale mě se nechtělo čekat rok protože na LH se prostě holto čeká. O tice ti ale nejvíc poví ANDY-webmaster, platí s touto zbraní za velký postrach všeho co má komoru ( a smí se střílet.....) :lol: :lol: , a jak jsem pochytil tak bez problémů střílí i za hranici 200m.

Dle nepotvrzených zpráv má i ČZUB vyjet s LH ale bůh ví kdy :roll:

LH dále dělá ZASTAVA ale myslím že nemá cenu to ani zkoušet, jsou to skvělý flinty, hlavně jako tyčky k rajčatům....ale zase je to levnex!

Tak š»astnou ruku :wink:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
FOXCLEVER
Častý návštěvník
Příspěvky: 68
Registrován: úte 27.3.2007, 21:38
Bydliště: Moravskoslezský kraj

Re: Kulovnice pro leváky

Příspěvek od FOXCLEVER »

RadekV píše:Mám na vás dotaz. Kamarád shání kulovnici v levostraném provedení v ceně tak do 30 tisíc. už jsme spolu prohlédly Tikku a Roslera. U té první mu neseděla pažba a ta druhá jej nepřesvědčila.ještě se chystáme na Remington, ale tím asi skončíme protože již nemáme další nápady. Nevíte ještě o nějakém výrobci co by se dal u nás koupit?


Možná budu úplně "mimo mísu". Pokud by se nejednalo o vyloženě sportovní zbraň, ale zbraň pro leváka pro běžnou myslivost, ře?il to před rokem jeden náš levoruký kolega pořízením pákové Winchesterovky s trubkovým zásobníkem v ráži 30-30. všichni jsme na to z počátku hleděli jak puci. ovšem skutečná praxe předčila očekávání. dokáže to střílet na 150m do kru?nice 5cm, bez problémů s tím loví i silnou zvěř a na naháňkách se to zdá být obratnější a rychlejší než klasické kulovnice. A pro leváky super. Dnes prohla?uje, že by už jinou nechtěl.
Uživatelský avatar
figi
teoretik fora
Příspěvky: 1931
Registrován: stř 11.10.2006, 7:19
Bydliště: Česká Lípa

Příspěvek od figi »

Levé provedení dělá také A.ZOLI, cena je cca 27 tis, včetně napínáčku.
Uživatelský avatar
Čouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 192
Registrován: pát 08.6.2007, 15:15
Bydliště: Plzeň-sever (sičí ráj)

levoruký Browning Eurobolt

Příspěvek od Čouda »

V současné době čekám na odpověď od f. Walter Trading na poptávku levorukého Euroboltu. V Lysé nad Labem mě totiž jejich prodejce řekl, že již jednu takovou zbraň dodávali. Tak jsem zvědav na cenu.
Za cca. 30 000,- by to pro leváky bylo super, ale jak znám f. Walter Trading, tak se asi na odpověď načekám. :cry:
Mannlicher SM 12 LH 9,3*62 + Meostar R2 2.5-15x56 +Blaser Dual Brake
Blaser R93 Left Hand Semi Weith 8*57 IS + ATN X-Sight 4K
RadekV
Nový návštěvník
Příspěvky: 33
Registrován: úte 27.2.2007, 14:24

Příspěvek od RadekV »

Díky vám všem. Na ten Eurobot se kamarád u Waltra ptal a sdělili mu že nebude. Jinak momentálně se zajímáme o tu Antonio Zoli a remington. Tak uvidíme co z toho vyleze.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

ještě k té Zollině - slyšel jsme na ní docela špatnou krytiku, hlavně na laufy ale je to zprostředkované, prodávám jak jsem koupil.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
cecetkapavel
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 19.1.2007, 20:11
Bydliště: Pardubice

kulovnice LH CZUB

Příspěvek od cecetkapavel »

Posílal jsem dotaz do zbrojovky UB. Odpověď:

1. Zbraně řady CZ 550 bohužel nelze objednat ANI NA ZAKÁZKU v LH konfiguraci, snad jen v úpravě pažby, ale rozhodně ne s levostranným chodem závěru.

2. V současné době neuvažujeme o výrobě kulovnic LH pro ráže střední třídy.

S úctou,

Ceska Zbrojovka a.s.,
Uhersky Brod
klouda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 410
Registrován: úte 13.2.2007, 12:06
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od klouda »

A? si s uctou teda ?kubnou nohou. Hrajou si furt na svetovou firmu, ale tohle pro většinu takovyhle firem neni problem, a je už uplně normální že si zákazník může vybrat levo nebo pravostrane provedení....
.22, .243., 7x57, 8x57IS, 9mm, 16/70, 12/76
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

k politice CZUB no comments......

Ale po zkušenostech se sháněním LH flinty musím říct že ani na mezinárodní scéně to není úplně jednoduchý:

- Tikka a Sako - dlouhá čekací lhůta (a? rok), příplatek ze levostrané provedení 3500,-

-Blaser - když pominu slabiny přímotahu u R93, příplatek 10.000 za levou kliku závorníku, za pažbu je také příplatek, čekačka 6měsíců.

-Sauer - dlouhá čekací lhůta (a? rok), jinak tato zbrojovka vychází vstříc maximu požadavků zákazníka bez nějakých nesmyslných poplatků, problém je ovšem v dovozci.....

-Roessler - tvrdí že dokáží přivést flintu do 14-ti dnů, zde je ovšem otázka kvality. už jsem se osobně setkal i s ne?tastným majitelem.

-Remington - bez příplatků do 1měsíce v republice.

-Winchester - bez příplatků do měsíce.
Naposledy upravil(a) jakub203 dne čtv 06.9.2007, 12:28, celkem upraveno 1 x.
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
carcus
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 27.3.2007, 21:18

Příspěvek od carcus »

Zdravim,

pomoze mi niekto ohladom nasledovnej veci? V niektorom minulomesacnom casopise /myslivost, Strelecka revue...atd/ som cital , ze CZ Uhersky Brod bude vyrabat gulovnice od buduceho roka aj v lavackom prevedeni. Teraz za svet si neviem spomenut v ktorom casopise to bolo. Necital to z Vas niekto tiez? V tom clanku este bolo aj to, ze S&B bude vyrabat sportove tercove strelivo s 55 gr. strelou HPBT tiez ako novinka. Dakujem
carcus
Častý návštěvník
Příspěvky: 64
Registrován: úte 27.3.2007, 21:18

Příspěvek od carcus »

Zdravim,

pomoze mi niekto ohladom nasledovnej veci? V niektorom minulomesacnom casopise /myslivost, Strelecka revue...atd/ som cital , ze CZ Uhersky Brod bude vyrabat gulovnice od buduceho roka aj v lavackom prevedeni. Teraz za svet si neviem spomenut v ktorom casopise to bolo. Necital to z Vas niekto tiez? V tom clanku este bolo aj to, ze S&B bude vyrabat sportove tercove strelivo s 55 gr. strelou HPBT tiez ako novinka. Dakujem
Pepe
Častý návštěvník
Příspěvky: 85
Registrován: stř 12.9.2007, 13:53

Příspěvek od Pepe »

Zdarec,
panove poradite mi co do kvality mezi Remington 700 CDL LH a Tikka T3 Hunter?(samozrejme levoruke)
Tikka je o cca 6 litru levnejsi....Jde mi o srovnani kvalit.
Budu ji mit predpokladam po cely zivot tak to bude zivotni vyber pritelkyne:-)

Dekuji budu vdecen za jakoukoli radu.
vhool

Příspěvek od vhool »

za sebe doporucuji Remingtonku ( mam je rad :lol: ) a je to casem provereny model.tikka t3 je relativne mlady model tak pro to.
Uživatelský avatar
jakub203
Zkušený diskutér
Příspěvky: 507
Registrován: sob 06.1.2007, 1:14
Bydliště: Forest....
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jakub203 »

souhlasím s vhoolem. Mimo to používám LH remingtonku necelý rok a jsem nadmíru spokojený, jak jsem již dříve psal měl jsem vždycky trochu odstup od US flint ale co lovím se 7-mistovkou jsem "cool&happy" :twisted: 8) :twisted:
Blaser R93 Profesional 9.3x62, Schmidt&Bender Zenith 2,5-10x56
KB Retter Gaildorf 7x57R/16 Zeiss Diavary 1,5-6x36
Merkel 40E 12/70

"ALEA IACTA EST..."
Odpovědět