kulova kozlice ZH

Vše o kulovnicích a malorážkách
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

kulova kozlice ZH

Příspěvek od hunterplus »

Mám tuto zbran v ráži 8-57JRS a natom puškohled hawke s násuvnou montáží pravidelne si tak každé 2 měsíce skušebně vystřelím.A skoro pokaždé zbran střílí kousek jinam,zbran mam rok a na začatku byl soustřel na 70m tak 3cm a ted je to tak okolo 9cm a někdy to litá víc nahoru a někdy dolu tak před 2 měsíci litala tak 2,5cm nahoru a tedkon o 20cm dolu a obě rany vždycky sou na stejném mistě takže to rukama asi tak moc nebude.Myslíte že nato můžou mít vliv ty štelovací hlavně že by se mohli sami rozladovat nebo je to puškohledem.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Lesomil »

Nazdar :)
Samozřejmě, že bez bližší znalosti jsou naše názory "na dálku" jen odhadem :) Já osobně bych to podle Tvého popisu spíše přisuzoval montáži a to jako výškový posun... Tedy vůle :wink: Samozřejmě nevím jakou montáž máš... Ale jsem toho názoru, že pokud by to bylo hlavněmi, pak by zásah necestoval nahoru a dolu ve stejných vzdálenostech.... Tedy za předpokladu, žes pevnost hlavňové objímky překontroloval.
hunterplus
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: úte 30.11.2010, 17:19

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od hunterplus »

Montáž mam tuto http://www.promys.cz/nasuvna-montaz-na-zh a štelování sem překontroloval to bylo dobré šroubky se nepovolili.
Lesomil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 455
Registrován: úte 04.1.2011, 19:29

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Lesomil »

Tyhle násuvné montáže bývají spolehlivé a po dotažení se už nehnou.... takže v tom už bych to neviděl. Jestli máš stále pevné seřízení soustřelu hlavňovou objímkou a vylučuješ vzájemný pohyb hlavní, pak bych asi zkusil několikrát jednu z hlavní (tu přesnější) Pokud bude i u té jedné hlavně zásah na "pohybu" :) , pak bych to typoval na ten puškohled. Nevím jak je na tom upevněna záměrná osnova..... už se zde psalo u "utržených křížích", ale nevím, zda je u tohoto puškohledu taková možnost :oops:
Špalda
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: stř 18.7.2012, 22:07

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Špalda »

Posouvání zásahu nahoru dolu mě dělal na kulovnici utržený křiž. Projevovalo se to tak, že po nastřelení a vystřelení pár ran se zásah posunul nahoru, když jsem to opravil na střed a vystřelil zase pár ran tak se to posunulo dolu a pořad dokola. Ale bez stranové uchylky
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Zdenek41 »

Mám malý dotaz.Kamarád si chce ke kulobroku 7/57R nechat udělat kulovou kozu v té samé ráži.Vymluvit si to asi nenechá.Vím,že se dělaly v 7/65R a v 57 asi ne.Tak nevím jak to je a jestli by někdo nevěděl,kde pohledat na netu,kdo tyto svazky vyrábí.Nic jsem nenašel.
michalos
Zkušený diskutér
Příspěvky: 589
Registrován: pon 17.11.2008, 8:26
Bydliště: Blanensko

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od michalos »

Zdenek41 píše:Mám malý dotaz.Kamarád si chce ke kulobroku 7/57R nechat udělat kulovou kozu v té samé ráži.Vymluvit si to asi nenechá.Vím,že se dělaly v 7/65R a v 57 asi ne.Tak nevím jak to je a jestli by někdo nevěděl,kde pohledat na netu,kdo tyto svazky vyrábí.Nic jsem nenašel.
Puškař Hanák dělá svazky jak v 7x65R, tak 8x57JRS a určitě by to udělal i v jiných rážích odkaz na svazky a kontakt zde: http://zbranehanak.cz/foto-index.php?galid=5&skip=25
Francis.Mukaveshi
Nový návštěvník
Příspěvky: 29
Registrován: stř 29.8.2012, 17:16

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Francis.Mukaveshi »

Zdenek41 píše:Mám malý dotaz.Kamarád si chce ke kulobroku 7/57R nechat udělat kulovou kozu v té samé ráži.Vymluvit si to asi nenechá.Vím,že se dělaly v 7/65R a v 57 asi ne.Tak nevím jak to je a jestli by někdo nevěděl,kde pohledat na netu,kdo tyto svazky vyrábí.Nic jsem nenašel.
Brněnská ZH čka v rážích 7x65R a 8x57JRS se vyráběla až úplně nakonec , před zánikem Zbrojovky Brno, s jinou baskulí, z jiného materiálu a trošku jiného provedení než předchozí . Jejich baskule byla s loveckým leptaným motivem a od jistého výrobního čísla / snad to ví pozůstalí dnes ve Zbrojovce Holice, třeba Ing. Kožina které to bylo výr.číslo/ . Předchozí ZH čka by neměla být osazená hlavněmi ráží 7x65R nebo 8x57JRS. Vzhledem k jejich odsuvnému závěru, který by to nemusel delší dobu vydržet. Pokud si kamarád vybral ráži 7x57 R, neměly by být žádné technické problémy.
Josef Pejchar
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 10.9.2008, 13:50
Bydliště: Brno

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Josef Pejchar »

svazky 7x57R/7x57R se vyrabeli, meli oznaceni ZH 344
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Zdenek41 »

Moc všem děkuji.Já se snažil aby si vybral raději 7/65.On má kulobrok ZH v ráži 7/57 a nechce mít doma dvě jiné ráže.Ted jen,kde ty hlavně 7/57 sehnat.O panu Hanákovi vím,jen ten svazek je za cenu celé zbraně na bazarech,ale 65.
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Zbrojovák »

když dělá 65 udělá i 57, bez problému, jen domluvit.
ZH poslední řady byly dělány i v kulových svazcích do 8x57JRS a ZH mělo vždy stejný závěr s odsuvnou závorou. Když je to dobře slícované, bez problému.

K tomu problému plovoucích zásahů, není nic jednoduššího než si střelit na 30m přes mířidla a pokud soustřel sedí, je jisté že se svazek nepohnul. Pak je třeba hledat problém v montáži nebo optice, výměnou jednoho či druhého - pokusně.

PS: to téma má být v kulových zbraních
Naposledy upravil(a) Zbrojovák dne pon 04.3.2013, 14:06, celkem upraveno 1 x.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Zdenek41 »

No já to sem nedal.Ted jsem to hledal v kobinovaných a taky sem se divil.Vše je vyřešeno,má to jako zakázkovou práci za 20 i s lištou.Když je to ochoten dát jen za hlavně jeho věc.Ale i tak děkuji.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od vasil »

znalci.., čistě hypoteticky. Nudím se a vymýšlím blbosti, Kdyby se čistě hypoteticky řešil kulový svazek pro ZH, řekněme v ráži 45-70/45-70 bude puškař pravděpodobně vycházet z existující hlavňové objímky a bude řešit, krom hlavní od barrelmakera výrobu a spasování lišt a nosiče miřidel. Na kolik by v současnosti taková realizace vyšla?
zvire
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 107
Registrován: úte 31.12.2013, 3:05
Bydliště: Středočech

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od zvire »

Zdravím! Nevím, jak by to šlo ve Vámi zamyšlené ráži, já si nechal postavit kulovou kozu od p. Hanáka v 7x57R (abych nemusel kupovat jiné náboje) a vyšla mě na 20tisíc! A to má Hanák asi určitě komponenty ze zbrojovky?!
Zase musím říct, že to stavěl komplet od základu!! Nejjednodušší by bylo, mu zavolat a zeptat se?!
Přílohy
ZH Kulová kozlice.jpg
ZH Kulová kozlice.jpg (37.07 KiB) Zobrazeno 5497 x
"Z"tka 7x57, SB 2,5-10X56 - CZ550FS 243w, Sw Z6 2,5-15x56 - 452ZKM 22wmr - ZH 304 7x57R/12 + 12/12 + 16/16 + 7x57R/7x57R
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: kulova kozlice ZH

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Pokud bych na ZH stavěl, tak bych šel do 9,3x72R. Není to zde oblíbené, ale loni jsem ji na pár naháňkách viděl a bez problémů. Byly na ZP.
Odpovědět