CZ 527

Vše o kulovnicích a malorážkách
Odpovědět
losthorizon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 121
Registrován: ned 22.11.2009, 20:26

Re: CZ 527

Příspěvek od losthorizon »

Díky za informace o vzniku této kombinace. Doufám, že to v CZUB dostatečně otestovali a ten pekelný samopalák toho plasťáka nerozštípe :D Tu kombinaci Carbiny a plastu vnímám pozitivně a docela hodně o ní uvažuji. Plast mám na zbraních rád stejně jako dřevo. Co ale rád nemám je, když plastové pažby duní nebo vrzají - tam někam směřoval můj dotaz (jestli se to děje, či nikoli, jestli je nutné pažbu vypěňovat, jestli se kroutí, atd.). A jak je to s odolností a trvanlivostí samotného povrchu pažby? Více info klidně do SZ...
Pepa P.
Nový návštěvník
Příspěvky: 15
Registrován: pát 27.8.2010, 19:34

Re: CZ 527

Příspěvek od Pepa P. »

zdravím, má někdo už zkušenost s mtr?
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 527

Příspěvek od pufr »

V tomto týdnu jsem mluvil s jedním majitelem zánovní "nevarmintové" CZ 527 v ráži 6,5 Grendel. Zklamaně popisoval rozptyly zásahů, kterých bych ani nevěřil, že je CZ 527 na dnešní úrovni výroby schopna. Máte někdo podobnou zkušenost??

Na netu se najde kritika k usazení závěru v pažbě: "A good pillar/glass bedding job will do wonders for most of the 527s I have been around. When my gunsmith pulled the action from the stock he just looked at me and said this thing needs a bedding job or it may never be consistent, I agreed with him."
http://www.65grendel.com/forum/showthre ... mpressions
Pufr
Citron
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 284
Registrován: stř 18.4.2007, 21:10
Bydliště: Příhraničí

Re: CZ 527

Příspěvek od Citron »

Když jsme u toho, s verzí American v 7,62x39 někdo zkušenosti náhodou nemá?
CZ 600 223 rem + Delta Stryker 5-50x56. ZKM 456 mod. 2 + Vortex PST II 5-25x50.
Pomalu, hlavně se neukvapit.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

pufře ten grendel je velice slibná ráže, jen se příliš nesetkává s podporou muniček. Myslím, že to je způsobené také samotnými výrobci zbraní, kteří u opakovaček vyrábějí dlouhé a krátké závěry. Krátký závěr pojímá náboje od 222 do 308 včetně např 6,5creedmor a tak maličký grendel ztrácí na významu. Snad jen v případě CZ 527 to opodstatnění má. Mít loveckou kulovničku o hmotnosti 2,7kg (american) a E100 přes 2000J je bomba. Teď už jí Zbrojováci na netu u americana nemají, přesto že v katalogu 2019 je.
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: CZ 527

Příspěvek od Warmint »

Myslím, že k tomuto bych také něco mohl říct. Cca 1 rok zpět při touze přesné střelby jsem se byl podívat na CZ 527MTR 6,5 Grendel jako ideálního adepta. Pravdou je že moc výrobců této munice není, ale sehnat se dají, takže ok. Další pozitivum bylo ověřený systém CZ 527. Když to vezmu kolem a kolem perfektní volba jenže... recenze nikde žádné to ale není divu byla to novinka. Dřívější zkušenost s novinkou od CZ konkrétně 557 lux 308win se schránkou nebyla dobrá (větší nevychytaný vergl jsem ještě neměl a doufám nikdy mít nebudu). Zásadní pro mě bylo se po dřívějších zkušenostech neunáhlit a tak jsem začal intenzivně shánět recenze, obvolávat prodejce a po nějaké době se i zadařilo. Od jednoho ochotného obchodníka jsem se dozvěděl, že tyto zbraně nedosahují takové přesnosti jak se očekávalo a posílaly se zpět do zbrojovky na přezkušování které se pak vyhodnocovalo. Buď si je zbrojovka nechala a nebo poslala s nějakým protokolem že ,,vyhovují,, pro mě jasný signál, že se na trh dostalo zase něco nedodělaného a to si už podruhé od CZ nekoupím. Nedalo mi to a zavolal jsem do podnikovky ,,se zájmem,, o koupi CZ 527 MTR 6,5Grendel a bylo mi řečeno, že na tento model je dán zákaz prodeje a na můj dotaz proč mi bylo sděleno že jsou problémy s přesností. Takže takové já mám zkušenosti s CZ 527 MTR 6,5Grendel (CZ 527 MTR 223 se problém netýkal). Nicméně uplynul cca rok a jak je to teď netuším.
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 527

Příspěvek od pufr »

Zajímavé info. 6,5 Grendel byl sice celkovými rozměry udělaný pro zásobník a nábojiště pušek typu AR15, ale co do přesnosti nijak nezaostává za jinými náboji téhle třídy, možná spíš naopak. Třeba se někdy dozvíme "kde udělali soudruzi chybu" :)
Pufr
Uživatelský avatar
Šumavák
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 336
Registrován: pát 20.6.2014, 20:18

Re: CZ 527

Příspěvek od Šumavák »

Upřímně by mě také zajímalo, kde soudruzi z Agrozetu Uherský Brod udělali chybu... Mám osobní zkušenosti s kulovničkami CZ 527 v rážích 7,62x39 a .223 Remington. V obou případech se přesnost po vystřílení několika krabiček nábojů ustálila na výborné úrovni a to ty zbraně nemají žádný bedding. Kulovničky jsou sympaticky lehké a krátká Carbine i výborně manévrovatelná. Pravda, chod závěru není nijak oslnivý a to oproti většině jiných kulovnic protisměrné odjišťování taky trochu zamrzí, ale jinak OK. Náboj 7,62x39 má solidní stop-efekt a zároveň nerozbíjí, přičemž na vzdálenosti do cca 100 - 120 m v tuzemsku stačí úplně na vše. Ale na nějaké větší dálky prostě není. Náboj .223 sice dosáhne o kus dál, ale výkonem je slabý, takže srnčí a škodná. Proto jsem po CZ 527 ve výkonnější ráži 6,5 Grendel také pokukoval, protože na louky by byla super. Do lesa používám kulovnici větší ráže. No, snad to časem vychytají.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: CZ 527

Příspěvek od fesoj »

Mně osobně by se moc líbila Carbine v r. 243 Win, jen nevím, jestli by ten poměrně výkonný náboj snesla. S touhle ráží se dá už lovit opravdu vše, od lišky až po medvěda /kamarád to má vyzkoušené/.
Kritériem pravdy je praxe.
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2023
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: CZ 527

Příspěvek od lovec »

243W sa nezmestí do systému CZ 527... možno ešte s odretými ušami 6mm BR.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: CZ 527

Příspěvek od pufr »

Tak z těch trochu živějších by to mimo jmenované 6 mm PPC, 6,5 Grendel a 7,62x39 byla ještě třeba 6,8 mm Rem. SPC - snad zatím vyrábí i S&B, 300 BLK atd. (pokud pominem, že Rusové prezentují vlastní 6,5x39 https://bobp.cip-bobp.org/uploads/tdcc/ ... -39-en.pdf - pro kterou by se ale asi i matrice sháněla hůř než pro ty nahoře uvedené), takže z mého pohledu, je z čeho vybrat "alternativní ráži" pro tuhle malou pušku.

Pro "obyčejného myslivce" ale asi zůstává v pušce ČZ527 ten náboj vz. 43 - 7,62x39 nejelegantnějším řešením ... (pokud nechce 223Rem.).
Pufr
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: CZ 527

Příspěvek od Choochoo007 »

Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Warmint
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: sob 20.7.2019, 6:26

Re: CZ 527

Příspěvek od Warmint »

Kde udělali soudruzi opět chybu netuším, podle mého docela ostuda pustit něco takového na trh. Poměrně se divím, že tu není (možná je jen nepíše) nějaký majitel této zbraně. Jak to bylo s problémy dál jsem už nezkoumal místo 6,5Grendel zvítězila 243Win. Je to docela škoda měl jsem o tuto zbraň opravdu velký zájem. 223 rem dobrý, ale ve 100m jsou nejsou joule. 7,62x39 joule o něco lepší ale balistika na nic. 6,5Grendel mohl být takový chybějící mezičlánek.
vasil
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 367
Registrován: čtv 07.12.2017, 18:14

Re: CZ 527

Příspěvek od vasil »

projížděl jsem youtube s reviews na 527 v ráži 6,5grendel a všude jí prezentují jako velice přesnou. Nechápu jak se do oběhu může dostat zbraň o které výše psal Pufr. Každá zbraň přeci prochází testem a z fabriky jde s nástřelným terčem. Zbrojováci nejsou příliš trpěliví při zavádění novinek. Vzpomeňte na 300AAC, která se v katalogu ohřála 1-2sezony. Obávám se že stejné to bude i s jinak slibným Grendelem. Minulý týden jsem volal do Prahy i do Brodu a oba obchody mají na prodejně po jednom kusu Americana v této ráži.
Škoda..
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ 527

Příspěvek od dalas »

Vše je o penězích. CZUB nikdo nedotuje, tak musí porovnávat, kolik vrazí do vývoje a kolik toho mohou prodat. Myslím, že toho v 6,5Grendel moc nebude, i kdyby to byla superzbraň. Když tuhle ráži vyslovím u nás ve spolku, půjdou chlapi do střehu, neb si budou myslet, že je nějak urážím. Když jim vysvětlím, že je to označení ráže, tak si budou klepat na čelo, že kde to budou shánět a že 7x64 a .308 Win. koupí pomalu i v drogerii. Dle mne to funguje tak, že v CZUB vezmou vývrt 6,5, říznou komoru 6,5 Grendel a hodí to na pult. Buď se to chytne, nebo ne. Pokud je to výrazně negativní, tak to stáhnou, aby si nedělali negativní reklamu. U standardní ráže je to jiný, tam si mohou dovolit testovat, protože je předpoklad, že prodeje to vynahradí.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět