odpor spouště u kulovnice

Vše o kulovnicích a malorážkách
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od fesoj »

U Marlina XS7 je "glocková" spoušť. Jaké s ní máte zkušenosti ? A používají ji i jiní výrobci loveckých zbraní ?
Kritériem pravdy je praxe.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od zispo »

Podobnou spoušť má i Savaška. U Savašky je plně stavitelná jak propad tak odpor. Někdo si dokonce zkracuje i tu bespečnostní pružinku. Já ji mám originál a odpor je jemně znatelnej, ale nevadí my.
Belson
Častý návštěvník
Příspěvky: 66
Registrován: ned 19.12.2010, 22:19
Bydliště: Tatry

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od Belson »

Zdenek41: Jednalo sa o 537. Ale pisal som o umyselnom (nie nahodnom) odpaleni pri nedovretom zavere.

zispo: Savazka ma jednu z tych lepsich spusti. Ked som ju kupoval, obaval som sa, ze ako si zvyknem na strelbu bez napinacika. Teraz je moj Weather Warrior mojou najoblubenejsou zo zbrani, ktore vlastnim.
sided
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 163
Registrován: ned 28.2.2010, 15:57

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od sided »

fesoj: spoušť u XS má s Glockem podobný jen ten jazýček :) a ještě zabírá jinde. Spoušť (podobně jako celou flintu) bych hodnotil jako překvapivě dobrou, navzdory použitým materiálům a zpracování.
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od fesoj »

Naprosto souhlasím, za málo peněz dobrá muzika - snad jedině krk pažby by kvůli lepšímu uchopení mohl svírat s hlavní o poznání větší úhel. Ale to je spíš o zvyk.
Kritériem pravdy je praxe.
Bory
Častý návštěvník
Příspěvky: 95
Registrován: pát 04.6.2010, 13:15
Bydliště: Jižní Čechy

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od Bory »

Kolegové zrovna jsem doladil vybrání pažby smirkovým papírem u cz 550 American (dotýkal se mi nos pažby hlavně-teď uz ok-budu impregnovat), ale zjistil jsem že mám volný ten šroubek s pružinkou na ladění odporu spouště (vrchní šroubek zajištěn matkou). Tak jsem vyzkoušel zde popsanou pytlíkovou metodu, navážil na váze cukr a při 400g nic při 450g spustilo :| takže ta pružina neplnila celou dobu co ji mam svou činnost :roll: (6let).
Šteluju podle Choochoo007 jen není těch čtvrt otáčky po zpuštění zpět málo? Měl jsem tam teď cca 1otačku a čtvrt do spuštění- to bylo dost. Když tam dám čtvrt tak to je dost velký rozdíl ..myslím ty ozuby to už je na chlup. Ale chci ještě lepší bleskovou spoušť tak to udělám podle tebe :wink: . Pak ten odpor těch 800g to bude rozdí oproti cca 425g :lol: .
Blaser r8 ps .308win 47 cm + ZD 6-24x56 MIL-DOT 2 a 6,5CM 52 cm + S-B Exos 3-21x50 + A-TEC Optima 45; Lanber Hunter, r.12/12x76; IŽ-43EM-M-1C, r.20x76
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od bon »

U CZ 550FS, 9,3x62, rok výroby 2012 se nedostanu s nastavením odporu spouště pod 1,5 kg. Přitom u o 10 let starší 8x57 to šlo bez problému. Je to nějaká "inovace" nebo je něco špatně?
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od ridgeback »

Chtěl bych si objednat na kulovnici spoušť Timney. Na jejich stránkách píšou, že zasílají pouze do USA. Jakým způsobem lze spoušť získat. Díky
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od poli »

Koupit jí u prodejce v Čechách nebo v Evropě.
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od Lotr »

Napiš Jardovi Hlavatovi, jarda@zbranenaobjednavku.cz
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Uživatelský avatar
xHonza
Zkušený diskutér
Příspěvky: 532
Registrován: stř 30.5.2007, 12:23
Bydliště: Uz jen les

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od xHonza »

Na spouste rozhodne mrknout na Brownells CZ. Pokud nemaji na strankach, objednaji a dovezou (tusim ze do konce roku zdarma doprava pro objednavky nad 3000).
Nejlepší ráže je dobrá střela a nejlepší střela je ta dobře umístěná!

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
Uživatelský avatar
Choochoo007
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1403
Registrován: úte 28.11.2006, 20:34
Bydliště: Jižní čechy

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od Choochoo007 »

Jestli by nestalo je nechat odborne poladit, polestit s vymenou pruziny. Ono když se clovek podiva na ty spouste, tak zrovna na CZ550 jsou konstrukcne stejne jako je origonal CZ.
Kdyby to bylo na nejaky zazracny kver a bylo to zazracnejsi kontrukce nereknu pul slova, ale na tu CiZu za ty peníze a s tou konstrukci si nejsem jist tou invetsici. je ale fakt, ze v nabídce mají pro ruzne velke odpory spouste, ze by to tedy mělo fungovat.
Myslivost se scvrkává na sezení u hromady žrádla a natláčky, kdy se bezhlavě pálí po všem[figi]
Uživatelský avatar
ridgeback
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 185
Registrován: pon 14.4.2008, 16:20
Bydliště: pardubice

Re: odpor spouště u kulovnice

Příspěvek od ridgeback »

Mám to na Ruger M77 Mark II. LEFT HAND. Na stránkách výrobce se dá vybrat mezi pravou a levou, ale zdá se, že spoušť je jedna a ta samá. Dle doporučení jsem napsal Jardovi Hlavatovi a spoušť byla do 14 dnů doma. (což nechápu), ale jsem rád.
Ruger M77 LH 30-06 Meostar R2 2-12x50, dvojka 16/70, hnědý Labrador, Forester
Odpovědět