Savage axis xp

Vše o kulovnicích a malorážkách
Lubba
Častý návštěvník
Příspěvky: 71
Registrován: pát 24.12.2010, 0:21

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Lubba »

máme to doma, koupil jsem to manželce a je to pěknej bazmek. spoušť strašně tvrdá bez možnosti ladění, hlaveň drážky, oproti 550 nic moc, asi moc hlaveň nevydrží. je strašně lehká. Puškař, co mi to nastřeloval na meoptu 7x56 RD tak byl prej z toho zoufalej, lítalo to na všechny strany. musel jsem ještě obědnat z ebay dlouhou lištu, k tomu leupold kroužky a vyšlo to ..., že jsem se na to nevyprdnul. už bych to nekoupil ani kdyby stála 5 tisíc. zlatá jetá 550, která se prodává za solidní peníz.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

ceys syntetický kov do těch otvorů jsem udělal kovový špalíčky abych toho nepotřeboval tolik a zalil tím kovem
http://www.ceys.cz/tmely/tmel5.htm
CZ 550 american 308win.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Savage axis xp

Příspěvek od bon »

2 Leon: Dík, taky uvažuju, že to budu muset něčím vyztužit, ale pokud bych tím vylil celé předpažbí, tak by to jenom na lepidle vyšlo dráž jak speciál od Accuracy International :lol:
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Onďa »

Ad nastřelování - dneska jsme moji Axisku nastřelili na 4 rány (Lapua mega, 200gr). Pak jsem dal 20 do papíru a nástřel to drželo v pohodě. Nepřišlo mi, že by to v 30-06 navzdory malé hmotnosti nějak moc kopalo. To kámošova 9,3x62 v cz550 mi jednu liskla pořádně :D
Naposledy upravil(a) Onďa dne ned 09.2.2014, 22:46, celkem upraveno 1 x.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2024
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Savage axis xp

Příspěvek od lovec »

.....Mega ma vo fabrickom 30-06 hmotnost 185 a 200gr., tazsia sa nevyraba.
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
Uživatelský avatar
Ondra
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 250
Registrován: stř 26.12.2012, 20:42
Bydliště: Ústecký kraj

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Ondra »

Onďa: Jak správně píše lovec: http://www.lapua.com/en/products/hunting/15/21 . Zřejmě překlep.
Mauser M03 Basic /.30-06Sprg./; Zeiss Victory Varipoint 2.5-10x50 T* ASV
ZKM 452 FS /.22LR/; Odeon 4x32
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Onďa »

Jasně, sorry, jsem se upsal. Zeditováno :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Zvědavec »

Mám Axisku 2 roky ve 22-250-tce a nemohu si na nic stěžovat. Nastřelit jde na dvě rány, vše drží jak má, závěr jde lehce, nikde nedrhne, zpracování železa OK, spoušť pravidelná a jemná bez drhnutí. O přesnosti je zbytečné mluvit - na 100 m to jde max do 5-tikoruny z bipodu. Nemyslím, že je čeho se obávat. Já jí doporučuju. Krmím jí Hornadyho zobáním a chutná jí.
sako85
Častý návštěvník
Příspěvky: 62
Registrován: čtv 05.12.2013, 13:16

Re: Savage axis xp

Příspěvek od sako85 »

Zvedavec-to myslíš vážne s tou spúštou?Lebo ešte som nikoho nepočul toto povedat o spúšti na AXIS.SAVAGE HUNTER 10 Má VELMI DOBRú a aj nastavitelnú spúšt k absolutnej spokojnosti,ale u modelu AXIS je to hroza-skúšal som dva kusy na predajni a jeden som nastreloval-pre mna katastrofa u všetkých troch kusov.
Zvědavec
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: stř 01.6.2011, 20:51

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Zvědavec »

Jo jo, myslím to vážně. Pravdou je, že je spoušť přeleštěná a máznutá pastou, ale není to žádný VIP tuning. Nic jsem nebrousil, pružiny jsou původní a spoušť mi vyhovuje. Nedokážu posoudit jestli jsem měl štěstí na kus, protože jsem si jí objednával v r. 22-250 rem. a čekal jsem na ní relativně dlouho, než přeplave oceán a s jinými kusy jsem jí tedy nesrovnával.
jeefy
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.9.2014, 17:45

Re: Savage axis xp

Příspěvek od jeefy »

Nemáte někdo prosím nějaké delší zkušenosti s touto zbraní ? Uvažuji o ni jako o pracovní flintě a zajímá mne hlavně spolehlivost , odolnost vůči povětrnostním vlivům a nějaké ty praksí zjištěné poznatky. Nestřílím toho za rok mnoho je to v řádu max 20-30 ran a nečekám za ty peníze super zbraň. Předem děkuji všem za vaše poznatky a postřehy.
Remington 700LH 270win
ZH 324 7x57R 16
ZH 321 16-16
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Onďa »

Mám ji tři roky (viz výše ve vlákně), vystřeleno asi 200 ran. V dešti i teď v mrazech v pohodě. Střílí přesně (100m z bagu kružnice o průměru 5 cm, ale lepší střelec by s ní dokázal určitě i víc), dál jsem nestřílel, neb lovím v lese. Původní optiku jsem vyměnil za meostar. K užitné stránce nemám co vytknout.
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Lopez
Nový návštěvník
Příspěvky: 5
Registrován: pon 13.9.2010, 17:10

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Lopez »

Ahoj, měl jsem ji v 308 Winch, lehká pracovní flinta, dobrá až nadstandarní povrchová úprava. Spoušť hrůza, upravil bezproblému kámoš-bývalý puškař. Nebo ji vyrábí Timney(100 US) Chválím, že měla tato řada Axis zásobník, přesnost odpovídající, s přebíjenou municí Hornady do cca 5-6cm na 100m. Moc tu přesnost na lov neřeším, raději výkon. Jde i zkrátit pažba, taky v pohodě(pilkou). Jediný nešvar co se mi stával, tak při rychlém přebití se mi zamkl závěr a tím nešlo přebít.. Při pohybu zpět a při nárazu na pouzdro závěru. Jde sice vyndat z pouzdra závěru, ale v zimě v bych měl co dělat, abych ho v rukavicích napnul do odemčeného stavu. Naštěstí se mi to nestalo nikdy v akci-při lovu. Tak musela jít....
Ale mám počíháno na Axis XP II Hardwood v 6,5 Creedmoor, to je novinka a měla by příjít do Proarms na jaře(asi), oni jsou zřejmě jediní dovozci v ČR a dýlují to do všech koutů.
cobaj
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 332
Registrován: pon 02.5.2011, 18:51

Re: Savage axis xp

Příspěvek od cobaj »

Axis II XP (308) jsem si pořídil z druhé ruky na vykrytí času pro upgrade dosavadní lovecké pušky. Je to zpracováním prostě velmi levná kulovnice. Spoušť lze ale 100% z trochou zručnosti vyladit velmi dobře. Lištu jsme použili upravenou ocelovou. I když to byla puška koupená jen na pár týdnů vyrazil jsem s ní na 300m střelnici pokusit se chytnout nějakou laboraci pro případnou ranku na větší vzdálenost. K mému překvapení jsem velmi rychle našel laboraci s opakovaným 3 ranným soustřelem pod 0,5MOA. Zásobník je slabinou systému - rád v zimě praská záchyt. Možná to už mají dnes vyřešené. Průměr hlavně nemá s životností nic společného, je sice daleko rychleji ohřátá, ale také nebyla vyrobena za účelem vykalení 30 ran za 10min :lol: Pro lovecké použití tedy nic podstatného.
Chod pojistky na mém kusu byl nepříliš výrazný, vždy jsem ,,projel polohy,, abych si byl jistý stavem zbraně.
Pažba bída, ale funkční to je a mnoho dražších pušek má pažbu v podstatě taktéž zralou na výměnu.
Co se mi nelíbilo byla klika, nikdy žádný problém, ale zkrátka mi ten materiál vadil.
Dnes je již puška pryč, ale účelu posloužila a žádná vyloženě negativní zkušenost se nekonala.

V podstatě všechny lovecké pušky jež se mi dostali za ty roky do rukou a měli ,, vystřílené ,, hlavně rozhodně neumřely na tisíce vystřílených nábojů. Kompletně všechny byli zničeny jejich majiteli, láskyplnou údržbou držícími se hesla: Zbraň se čistí dalším výstřelem a nebo 1x za rok. Poslední kousek ZKK v 243. Po vyčištění, zřejmě prvním v historii této pušky je s toho 6mm brokovnička neboť pole jsem jaksi odstranil vytěrákem.....
jeefy
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: pon 29.9.2014, 17:45

Re: Savage axis xp

Příspěvek od jeefy »

Děkuji všem za Vaše poznatky a postřehy. Jsem vám vděčný za zkušenosti zdílené přímo majitely zbraní. Tak ji asi zkusím a uvidím jak bude šlapat :-). Ještě jednou děkuji a vám všem.
Remington 700LH 270win
ZH 324 7x57R 16
ZH 321 16-16
Odpovědět