Savage axis xp

Vše o kulovnicích a malorážkách
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Savage axis xp

Příspěvek od fivlas »

Myslíte,že je to klump flinta?Hodte nějaký příspěvek.
Uživatelský avatar
tonny
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 402
Registrován: úte 29.11.2011, 10:49
Bydliště: Břeclav

Re: Savage axis xp

Příspěvek od tonny »

Střílel jsem z toho v 30-06 Spr. pár ran na 50m. Šokoval mne jednoduchý závěr, jako by ho vyrobili v Afghánistánu na koleně. Je to lehčí zbraň oproti CZ 550 co jsem měl (2,95kg, kratší hlaveň, polymerová pažba) taktéž v 30-06 Spr. a střílelo se mi s ní dobře. Přesnost hodnotit nemohu, střílel jsem našimi celoplášti na těch 50m do pistoláku s origo optikou a vše bez problémů v desítce. Ze zbraně bylo přede mnou vystřeleno více jak stovka nábojů.
Lovit se s tím určitě dá, každý má jiné nároky a jiné možnosti. Nový komplet s optikou za 11-12 tisíc je cena neskutečná. Střílel jsem dříve i s těmi prvními Remingtony 770, tady mi připadá Savage lépe zpracovaná, hlavně pažba.
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Jiří K. »

Nejvíc informací najdeš na US forech.
Amíci u Savage nejvíce hodnotí přesnost. Bohužel druhým dechem dodávají, že ty hlavně moc nevydrží. Pokud prý někdo nevystřílí více než 1 krabičku ročně tak mu bude i Savage sloužit dost dlouho. Kritizují ještě křehké pažby.
Je to zbraň s té jejich ekonomické třídy.
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Re: Savage axis xp

Příspěvek od fivlas »

Chtěl bych to jako první flintu.Na šoulačky po revíru,na čekanou a ten komplet se dá sehnat za 11k.Do budoucna ,bych chtěl tikku,ale na začátek si myslím,že by to stačilo.Optika,asi nic moc ,ale da se sehnat dobrá použitá za pár tisíc.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

co jsem koukal tak jsou všechny pažby stejný stejný u těhle levných flint železo slušný ale pažba katastrofa remingtona jsem vylil tekutým kovem a zatím drží ale moc tomu nevěřím ten plast je měkký a vymačkává se já bych to doma nechtěl ani zadarmo http://i250.photobucket.com/albums/gg25 ... 0137-1.jpg
http://i250.photobucket.com/albums/gg25 ... 130107.jpg
CZ 550 american 308win.
fivlas
Nový návštěvník
Příspěvky: 32
Registrován: sob 03.8.2013, 14:32

Re: Savage axis xp

Příspěvek od fivlas »

Leone píšeš u Remingtona u Savažky to muže být jinak.
Onďa
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 230
Registrován: pon 01.2.2010, 15:26
Bydliště: Brno

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Onďa »

Axis mám od pátku. Ještě není ani přihlášená :) Moje dojmy: je lehká a obratná. Závěr jde trochu zthuha a při horní poloze kliky občas drcám do optiky (to bude ale možná spíš moje nešikovnost, je to moje první kulovnice). I zásobník jde trošku ztuha zacvaknout. Počítám, že se to musí trošku ochodit. Botka je příjemná. Měřím něco málo přes 180 a flinta mi pěkně sedne - celej víkend jsem sušil po drátech :D . Bushnell nebude asi žádnej zázrak, ale to za ty prachy ani nečekám. Pažba mi měkká nepřijde, ale nevím, možná až toho z ní víc nastřílím , tak změním názor.
Shrnuto: chtěl jsem low cost s možností upgradu (zejména na optice) a podel toho k tomu přistupuju, tzn. očekávám plnou funkčnost a odpovídající loveckou přesnost (což by snad tahle sorta US flint měla splňovat), nemám v plánu střílet dálky a s ohledem na cenu samozřejmě počítám s menším uživatelským komfortem (vzhledem k tomu, že jsem nikdy žádnou kulovnici neměl, tak ale nejsu rozmazlenej :D )
Až ji nastřelím atd., rád se zase podělím :wink:
ZP 47 16/70 Savage Axis 30-06
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

tak jsem požádal google abych dokázal že to je to to samý :wink: Tak že bych ten bedding udělal hned aby jste nedopadli jako kolega kterej podrbal srnce na hřbetě a pak jsme ho hledali jak trubky zbytečně
http://www.youtube.com/watch?v=Xnjc3rBeGPM
CZ 550 american 308win.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Savage axis xp

Příspěvek od zispo »

Savaška je trochu jinak řešená jak Remoš ohledně bedingu. Dá se říct že jak Savaška tak Remoš v plastu mají ty požby měké. A ještě když dá na tuto pažbu bipod. Pažba pruží a zbraň odskakuje. Pokud nastřelujete tak z bagu a zdraň opřenou až u zásobníku. Díval jsem se na video o úpravě pružinky spouště. Savaška dodává klíček na seřízení odporu. Alespoň u dražších modelů nevím jak tady u toho, ale podle video je princit i pružina stejná. A nebo se dá zakoupit měkčí. Takhle bych to já neřešil. Měl jsem v ruce dost Savašek a žádná nestřílela špatně.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

ale pořád tam je jenom kus páskoviny o který se to opírá a ten se časem do toho plastu zamáčkne a je problém :wink: zajímalo by mě jestli tam je taky jenom jedno pouzdro pro šroub v pažbě,to má ten remington tak že ten druhý šroub utáhnout nemůžeš protože se jinak zamáčkne do plastu a nejde otevřít závěr protože díra je skrz :lol: :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Savage axis xp

Příspěvek od zispo »

Nemám teda Axis. Ale drží pouzdro dva šrouby s vloškama. Třetí šroub drží lučík. Jak jsem psal je to jinak řešené jak Rem. :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

no právě ty ho nemáš :wink:
CZ 550 american 308win.
zispo
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 374
Registrován: pát 15.1.2010, 6:13
Bydliště: jižní morava

Re: Savage axis xp

Příspěvek od zispo »

Leone ale ty taky ne :D :D :D
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Savage axis xp

Příspěvek od Leon »

tak se na to video a fotky podívej protože pořád porovnáváš svého superba kterej stojí třikrát tolik s fobíí :lol: :lol: http://www.shootingtimes.co.uk/guns/535 ... eview.html
CZ 550 american 308win.
bon
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 474
Registrován: úte 04.9.2007, 16:46
Bydliště: Vysočina

Re: Savage axis xp

Příspěvek od bon »

2 Leon: Jaký tekutý kov jsi na ten "bedding" použil?
Odpovědět