Browning BAR

Vše o kulovnicích a malorážkách
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning BAR

Příspěvek od martinh »

Když natáhnu ručně normálně to náboj zasune v pohodě do komory. Přimáčklý mám namysli, že to vyhodí náboj a zavěr sklouzne po náboji v zásobníku,který jak se tlačí nahoru se jakoby vspříčí, tzn. musím ručně dát závěr do zadní polohy a pustit. Chci zkusit Geco plus. To si lidé v Baru hodně pochvalují, ale čekal jsem,že bude baštit vše.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Browning BAR

Příspěvek od pufr »

Chtělo by to vyzkoušet jinými náboji a nejlépe i s jiným zásobníkem - to bývá základní příčina "FTF" (failure to feed) - nenápadně zdeformovaná vývodka zásobníku po pádu na zem apod. Nejlíp tohle diagnostikuje zkušený puškař, ale pokud se ta závada stává pravidelně, tak zadokumentovat - fotka zpříčeného náboje mobilem a tvůj popis závad by měl stačit (možná se při střelbě i mezi závadami u nábojů nabitých v automatickém cyklu vždy podívat na špičky střel, jak vypadají - jestli nejsou zdeformované, poškozené kontaktem s něčím v nábojišti) a šupky hupky k prodejci - odladěná puška, jako BAR je musí mít závady na úrovni promile nebo zlomků promile, tak ať si láme hlavu i někdo jiný :? (i ty náboje má obchodník za výrazně lepší cenu).
Pokud by sis Ty ještě kupoval nějaké náboje na zkoušku, můžeš vzít i nějaké "zcivilněné" vojenské AMA nebo ruské s celopláštěm, jen abys věděl, že to např. ani s nimi nefunguje spolehlivě ...
Pufr
Uživatelský avatar
roman200
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 267
Registrován: čtv 19.11.2015, 12:49
Bydliště: Plzeňsko

Re: Browning BAR

Příspěvek od roman200 »

Pufr již napsal vše potřebné, vidím to na zásobník + bych vyloučil střelivo vyzkoušením jiného druhu.
Pokud není jiný zásobník, dal bych zbraň prodejci, ať si to zkusí on.
Mé původní uživatelské jméno je roman300...
CZ 550 9,3x62; ZG47 8x57JS; CZ550 300WM; BAR II 270W;;12/70;12/76;45ACP;.38Spl
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning BAR

Příspěvek od martinh »

Zkusím geco plus,které si vBaru všichni chválí a zkusím i jiný zásobník. Pak jak už zde bylo řeceno, ať si hlavu láme jiný. Nová zbraň musí makat přeci na 100% :)
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
martinh
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 422
Registrován: čtv 16.4.2009, 14:56
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning BAR

Příspěvek od martinh »

Tak jsem včera vyrazil na střelnici vyzkoušet jiný zásobník i nové střelivo. Prvně jsem zkusil stare geco TM a buď to nepodalo nový náboj, nebo se nový náboj sekl. Proto jsembyl skeptický i k Pluskám, protože mají podobné tabulkové hodnoty. Vybouchal jsem celou krabičku a nebyl sebemenší problém, vše přebíjelo jakmělo, nic sesekalo, přesnost byla taková,že se pokaždé pět výstřelů dalo překrýt dvackou. Zamě tedy velká spokojenost, ikdyž jsem k tomu byl tedy velmi skeptický.
Sauer 202 + Zeiss Victory HT 3-12x56, Sauer 404 8x57 IS, CZ 550 Lux 308W...
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

Nějaké nové praktické zkušenosti s flintou?Pokukuji po ní,chtěl bych něco nového na společné akce, když koukám kolik co stojí má Browning zajímavou cenu, zajímalo by mě jestli se projevili nějaké závady, jestli je střelivo které jí vyloženě nechutná a co v mrazu chodí spolehlivě ,co jehličí které umí zapadnout všude atd.praxe lovem a lečí prověřená😉
Myslivec Milda
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 295
Registrován: pon 11.4.2011, 21:32
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning BAR

Příspěvek od Myslivec Milda »

kosstik píše: sob 28.11.2020, 18:40 Nějaké nové praktické zkušenosti s flintou?Pokukuji po ní, chtěl bych něco nového na společné akce, zajímalo by mě jestli se projevil --i-- nějaké závady, jestli je střelivo které jí vyloženě nechutná a co v mrazu chodí spolehlivě ,co jehličí které umí zapadnout všude atd.praxe lovem a lečí prověřená😉
1) - Zoufalý pravopis, za to by se styděl i žák páté třídy.
2) - Zoufalý dotaz. Browning BAR je na světě od r.1918 a ptát se na jeho spolehlivost po sto letech úspěšného používání je chucpe. Tahle puška je vynikající zejména ve verzi LongTrac ( 30-06 ) pro kterou ji pan J.M. Browning zkonstruoval. Puška nemá moc ráda střely s olověnou špičkou. Ta špička se při náběhu ze zásobníku do komory (ostrá hrana) vždycky trochu "ořízne". Střely typu Norma Vulkan/ Geco Plus / etc.etc. etc. jsou bez problémů. Je to ideální puška pro tzv. kropiče, ( její kadence je : ta - ta - ta- ta, a někdy i rychleji )
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

Myslivec Milda píše: sob 28.11.2020, 22:24
kosstik píše: sob 28.11.2020, 18:40 Nějaké nové praktické zkušenosti s flintou?Pokukuji po ní, chtěl bych něco nového na společné akce, zajímalo by mě jestli se projevil --i-- nějaké závady, jestli je střelivo které jí vyloženě nechutná a co v mrazu chodí spolehlivě ,co jehličí které umí zapadnout všude atd.praxe lovem a lečí prověřená😉
1) - Zoufalý pravopis, za to by se styděl i žák páté třídy.
2) - Zoufalý dotaz. Browning BAR je na světě od r.1918 a ptát se na jeho spolehlivost po sto letech úspěšného používání je chucpe. Tahle puška je vynikající zejména ve verzi LongTrac ( 30-06 ) pro kterou ji pan J.M. Browning zkonstruoval. Puška nemá moc ráda střely s olověnou špičkou. Ta špička se při náběhu ze zásobníku do komory (ostrá hrana) vždycky trochu "ořízne". Střely typu Norma Vulkan/ Geco Plus / etc.etc. etc. jsou bez problémů. Je to ideální puška pro tzv. kropiče, ( její kadence je : ta - ta - ta- ta, a někdy i rychleji )
Už sis zvedl dostatečně ego? Ptám se na to co mě zajímá, zamrzají flinty i ještě věhlasnějších výrobců a třeba kamošovi nestřílel Blaser R8 ,nešel dovřít závěr, doma našel nalepenou jednu jehličku z jehličí v závěru. Jinak ano, pátou třídu si trefil přesně, tvůj humor tomu odpovídá .
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Browning BAR

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Myslím, že Milda charakteristiku Baru vystihl poměrně přesně. Co se týká zmiňované páté třídy, tak to spíš bylo konstatování.
Ale v rámci nestrannosti!

Milda
Tahle puška je vynikající zejména ve verzi LongTrac ( 30-06 ) pro kterou ji pan J.M. Browning zkonstruoval.

No a já bych to udělal asi takhle. Závorky mě moc nepasují, patří spíše do matematiky, ale budiž.

Tahle puška je vynikající zejména ve verzi LongTrac ( 30-06 ), pro kterou ji pan J.M. Browning zkonstruoval.

Jinak myslím, že jste si nezůstali nic dlužni. Hned jsi kontroval jehličím v Miláškovi!


Asi je to off.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

Sociální sítě jsou plné chytráku kterým když dojdou argumenty začnou se zabývat gramatikou, nečekal jsem něco podobného tady.Všechny nás zde spojuje láska k myslivosti a zbraním. Nestojím o to se tu s někým dohadovat ,ale ani dělat někomu hromosvod když ho doma nasere třeba stará (o tom něco taky vím 😁 ) snažím se vybrat zbraň se kterou budu spokojený jde cca o 60tisic a chci vybrat dobře. Chodím jak na představenou tak do leče, potrebuji něco co bude fungovat i když to protáhnu smrčinou a jiným bordelem a bude to spolehlivé i ve velkém mrazu. Sám vím, že když na vás zaútočí prase tak kulovnici podruhé už nepřebijete. Proto buď automat nebo kulovou kozlici či dvoják, alespoň za mě a to co jsem zažil a viděl.
Naposledy upravil(a) kosstik dne ned 29.11.2020, 16:11, celkem upraveno 1 x.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

O
Josef Kuřitka
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1061
Registrován: stř 27.9.2006, 17:15
Bydliště: Brno

Re: Browning BAR

Příspěvek od Josef Kuřitka »

Tak zrovna pro tento účel, tj. práce uvnitř leče, v bordelu, tak semi auto zrovna není ideální. Né, že by to většině případů nedalo, semi Kalach zcela jistě, ale tu kuli do leče nebrat. U černé to v 90% procentech pokryješ krátkou brokovnicí s jednotnou střelou.
kosstik
Častý návštěvník
Příspěvky: 55
Registrován: sob 13.8.2011, 21:58
Bydliště: Severní Čechy

Re: Browning BAR

Příspěvek od kosstik »

Ano vím ,že samonabijeci do leče není úplně top ,ale u nás je hodně vysoké a muflonu ,střílí se holá, brokovnice je tak mimo. Ideál by byl dvoják nebo kulová kozlice ,ale zase je to o jiných penězích. Ten Browning mi padl prostě do oka i když si u nás vyslechnu řeči tipů ta ta ta a ještě větší 🙂Sháním recenze,pokud mi někdo z praxe potvrdí, že je vše O.K a není v něčem zakopaný pes,vemu jí. Teď chodím s Galaškou což je super zbraň a srdcovka , ale chci jí mít jen na posed.
miso243
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 168
Registrován: úte 12.1.2010, 18:10

Re: Browning BAR

Příspěvek od miso243 »

Kozlice Brno expres alebo Verney Carron čo som pozeral ceny stoja cca rovnako ako Bar.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Browning BAR

Příspěvek od Georg.H »

No co jsem četl různé recenze majitelů tak bych to nekoupil.
Více kritiky jak chvály.

Co kus to originál .
Špatné zkušenosti s reklamaci.

Nejlíp vycházeli první modely.
Odpovědět