CZ 858

Vše o kulovnicích a malorážkách
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: CZ 858

Příspěvek od dalas »

Nemá cenu to rozebírat. Více, či méně to má doma každý ženáč. Jen mě pobavilo, že spousta věcí, které provádíme pro klidné přežívání a víceméně pod nějakým nátlakem nemá oporu v legislativě.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: CZ 858

Příspěvek od Reno »

Hehe, poslední příspěvky této debaty mi přípomměly jeden starý vtip... :D Trochu ho "pomyslivečtím":

Povídá v hospodě jeden myslivec druhému:
"Včera jsme se s manželkou strašně pohádali. Ale nakonec za mnou, kamaráde, přilezla po kolenou!"
"Hmm, tak to je vidět, kdo je u vás doma šéf. Škemrala hodně, co říkala?"
"No... říkala vylez z pod toho gauče, srabe..."


Jinak se omlouvám za OT... :oops:
palkopal
Zkušený diskutér
Příspěvky: 538
Registrován: pát 29.3.2013, 14:59

Re: CZ 858

Příspěvek od palkopal »

Vážení, všem, kdož jste mě do pátku vysvětlovali, že jsem pitomec, bych se chtěl omluvit. Pitomec skutečně jsem.

Samozřejmě platí, že na zbrojní průkaz skupiny C lze držet a nosit zbraň sportovní i loveckou, stejně tak na zbroják skupiny B držet a nosit zbraň sportovní i loveckou. Na zbroják C na střelnici a v místě dovoleném podle jiných právních předpisů, na zbroják B pouze na střelnici.

A vysvětlení :
Četl ze stažené a přepsané verze ZoZ. Text originál, bohužel jiné písmo a odstavce jinak formátované, takže při letmém čtení jsem neustále četl § 28 odst. 2 písm. a) "..zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo zbraň kategorie C..", namísto správného "..sportovní nebo loveckou zbraň kategorie B, na kterou mu bylo vydáno povolení, nebo sportovní nebo loveckou zbraň kategorie C..".
Až když jsem si přečetl od dalase páteční odkaz http://www.mujglock.com/skupiny-zbrojniho-prukazu.html, tak jsem to najednou uviděl. Prostě jakási slepota, jakmile jsem něco blbě napoprve načetl, tak jsem to blbě četl pořád, až jiné formátování mě trklo do očí.

Ještě jednou omluva, do Plzně by se mi nechtělo.

Ale že kosa CZ 858 není lovecká, za tím bych si stál. Něco na tom podle mne bude, protože podle ZoM je za použití nelovecké zbraně pokuta, a to dost mastná - takže když to tam dávali, asi tím něco mysleli.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: CZ 858

Příspěvek od Petr1970 »

kefalín, co je to lovecká zbraŇ? :-)

starochové by tě vyhodili s puškohledem protože "nemyslivecké"
mladší by tě vyhodili s automatem (libovolným) protože "nemyslivecké" (automat myšleno jako že to samo nabíjí)
nejmladší by tě vyhodili s předsádkama, infra, nočním viděním a čímkoli co je na flintě "nemyslivecké"


"kosa" je prostě samonabíjecí kulovnice - nic víc, nic mín... náboj-ráže pro část myslivosti naprosto v pohodě..
a když tu zbraň zbavíš bakelitu, není v ní žádný rozdíl proti takovejm těm jatko-strojům typu "samonabíjecí kulovnice"..

tohle je úplně stejně myslivecký jako kosa.. jen to prostě "předeklovali" do "echt-vzhledu"
http://www.arms-cz.cz/katalog/01/?artic ... yrobce=116

akorát soudruzi neodebírají plyn ale spoléhají na "zpětnou štouchavou energii do závěru" :-)

a jak to tu už bylo - nebejt tam "sniper" pažba a nějakej kolimátor, Luxusní flinta i pro pravýho lidovýho myslivce:-)
http://www.gunexpert.cz/images/20000325 ... 022744.JPG
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: CZ 858

Příspěvek od Toma »

Já si myslím že u toho Sauera kanálek na odběr plynů pro pístek vracení závěru je.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: CZ 858

Příspěvek od Reno »

palkopal píše:...Ale že kosa CZ 858 není lovecká, za tím bych si stál. Něco na tom podle mne bude, protože podle ZoM je za použití nelovecké zbraně pokuta, a to dost mastná - takže když to tam dávali, asi tím něco mysleli.
Ty jsi prostě nepoučitelný... :roll: O něco výše jsme si vysvětlili, že loveckou zbraní je každá, která splňuje zákonem stanovená kritéria. A ty ona zde omílaná CZ 858 splňuje, takže je možné s ní lovit a také si ji zakoupit (na nákupní povolení) a registrovat na skupinu zbrojního průkazu C - k loveckým účelům. To, jak lovecká zbraň vypadá, zákon absolutně neřeší :!: Přestupku podle zákona o myslivosti by ses dopustil, kdybys zvěř střílel například krátkou kulovou zbraní (pistole, revolver) nebo třeba lukem, které v legislativních podmínkách České republiky kritéria loveckých zbraní nesplňují a tudíž jsou přesně těmi "neloveckými zbraněmi", za které pořád mylně považuješ CZ 858.

Howgh.
Jan Slavětínský
Zkušený diskutér
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27.6.2013, 9:34

Re: CZ 858

Příspěvek od Jan Slavětínský »

Určitě bych si Sa 58 pořídil dokud jsou a za dobrou cenu bez ohledu na skupinu C. Brzy přijdou časy, že je lidi budou shánět a budou uzkoprofilovým zbožím. :lol:
ludaZ1000
Nový návštěvník
Příspěvky: 41
Registrován: pon 28.11.2011, 23:43

Re: CZ 858

Příspěvek od ludaZ1000 »

Jak praví Jan Slavětínský :wink: ps: zítra ji mám doma!!! Juchacha... :lol:
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: CZ 858

Příspěvek od rimar77 »

Tak jsem si byl dneska dát žádost o nákupku a na C mi to nebylo umožněno musím ji pořídit na E koukám že si tady u nás zase zákon vykládaj po svém ale hádat se s nima nebudu nemá to cenu stejně ji chci na střelnici :lol: ale čistě teoreticky pokud je to zbraň koupená na Ečko nebo Béčko a seknu tam pak dvojranej zásobník tak pokud mám Cčko s ní přece lovit mohu ne?? nějak pak ztrácím smysl podobné buzerace :shock:
jdodo
Častý návštěvník
Příspěvky: 74
Registrován: pát 12.11.2010, 12:04
Bydliště: Jeseníky

Re: CZ 858

Příspěvek od jdodo »

Kosa má v průkazu zbraně napsáno kulovnice samonabíjecí povolení ti vydat měli mě s SKS nedělali problémy.Jen říkal že do schránky si mám dát vložku.Ke kose jde běžně koupit zásobník na 2 náboje.Takový BAR s desetiraným zásobníkem je to samé jenom to líp vypadá.
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: CZ 858

Příspěvek od rimar77 »

jdodo však já to vím už mám doma samonabící kulovnici HK takže princip chápu ale na PČR zjevně ne :-)) právě o těch dvouraných zásobnících vím tak nechápu proč dělaj potíže ale jak říkám koupím to na Ečko takže žádnej problém a to chci tu verzi 2P s prodlouženou hlavní
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: CZ 858

Příspěvek od Zbrojovák »

všechny tyhle karabiny mají hlaveň nad 300mm - tedy jsou zbraně douhé, samonabíjecí, s odnímatelným zásobovacím ústrojím - zbraň kat.B - pak už nezáleží na zásobníku. teoreticky s ní můžu střílet i bez něj, jako s jednorannou kulovnicí, ale kat. zbraně se nemění - furt "B".
Z hlediska zákona o myslivosti je povolený způsob lovu pouze a jen: "dlouhou kulovou nebo brokovou nebo kombinovanou zbraní palnou" - pro některé druhy zvěře s min. předepsanou Ek střely ve 100m (jak víme v ČR je to 1000J srnčí, 1500J ostatní spárkatá) - to platí i o lovu ve sklopcích, lapácích a odchytových zařízeních :?
Lovit tedy lez jen dlouhou palnou zbraní kat.B nebo C. U semiauto je lov povolen jen se zásobníkem či schránkou na 2náboje (tedy kapacita max. 2+1). howk
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: CZ 858

Příspěvek od rimar77 »

Zbrojovák no však já jsem to jako B zbraň chtěl a počítal s tím ale myslel jsem že ji normálně pořídím na skupinu C i jsem kvůli tomu aby neměli keci pořídil dvouraný zásobník a ne E ale prý to už nejde mi bylo řečeno - příkaz zhora takže jsem hold musel přepsat žádost a dát tam osobní ochranu :D
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: CZ 858

Příspěvek od Zbrojovák »

je to tím pádem na příkaz který nerespektuje zákon, jinak si to neumím vysvětlit. když budu chtít, můžu si to koupit i na jako pouhou ZP skupinu B
na to asi chtráci nepomysleli - střelba např. IPSC apod.
a´t mi nikdo netvrdí, že podle současné legislativy to na ZP sk.B nebo C nenakoupím
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Uživatelský avatar
roman0874
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 106
Registrován: ned 07.3.2010, 15:55

Re: CZ 858

Příspěvek od roman0874 »

musim rict,ze cz858 je treba pri dohledavce ci krmeni uzasna...mala neznicitelna vec ktera nikde neprekazi....jen by to chtelo za rozumny peniz udelat naky esteticky upravy a rozrusit typicky vzhled...slabsi povahy to nedavaj :oops:
Malorazka zkm451-Puskohled zeiss 6x32
Brokova dvojka Iz27-12x70
brokovnice samonabijeci cz 241 20x65
Kulovnice opakovaci Cz557lux-308W,Puskohled Meopta meostar r1r 3-12x56rgd
Revolver Ruger Sp101,357magnum
Odpovědět