Sauer 404

Vše o kulovnicích a malorážkách
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer 404

Příspěvek od tibi1 »

Elegance cez 4000....jasne, kedykolvek, volam sa debil, .....hlavne ak vdaka triede dreva dokazem lepsie trafiť
Zbrojovák
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1627
Registrován: pon 21.3.2011, 7:19
Bydliště: Morava

Re: Sauer 404

Příspěvek od Zbrojovák »

no, tak to asi nejde hodnotit - jsou na trhu jistě zbraně které jsou za zlomek ceny a dosáhnou stejných nebo možná i lepších rozptylů... čili třídou dřeva si jen kupuješ dizajn a originalitu daného kousku, podobně jako u rytí. - nepřídá to užitnou hodnotu jen potěší majitele nebo často i snoba - je li takto zaměřen.
https://www.youtube.com/watch?v=S56gzC_2sNw
zde další promo systému
mi se to líbí - je to uživatelsky a lovecky dotažený projekt, ale... prostě podle mě je tam spousta složitostí, nebo prvků uchycených jedním jištěním- páčkou , šroubkem, vše snímatelné... nevím bude to opravdu někde v drsnějších podmínkách vše spolehlivé? Třeba i po 20ti letech? Pokud by ano, byla by to vynikající flinta. Pokud ne...
To že to tam vysekávají z ledu - dobře, na efekt - stačilo by uvést, že má systém za sebou zkoušky za ztížených podmínek dle Mil.st.či TPVD :wink: možná že má, nevím.
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer 404

Příspěvek od tibi1 »

...no, mal som ju vcera v ruke - i rozobratu: flinticka celkovo na prvy pohlad dobrá, aj ked sa nemozem zbavit pocitu ze pazba je kratsia a "tensia" ako u 202 - ja mam skoro 2m takze pre mna jak detska hracka, spust fakt super - kratka, skutocne nastavitelna ako na videu - jemna na 550Nm. V podstate ako celku jej niet co vytknut ( z technicky inovačného hladiska) - avsak - ta poistka, ta poistka - podla mna krok spět....stredom bežca poistky ala Blaser prechadza količek...tymto sa da bici mechanizmus - jeho stlacenim jednoducho vypustit...napnutie je totozne sa Blaserom...vsak mam domienku ze pre niektoru zenu to bude dooooost tazke a ak ma nalakovane pazury detto, dokonca som mal pocit ze sa napina tazsie ako u R8...a zaroven mam pocit (subjektivny) ze dost pri tom cvakne. Pri predstave tichej noci na posede nic moc aj ked fakt jemne ale ten zvuk tam skratka je a ovplyvnit sa to nedá...co sa tyka montaze, mohla byt robustnejsia. Pod zadnym kruzkom su dost na moju predstavu "subtilne" recoil zubky a to je tak vsetko. Neviem ci tam napr. HTčko od zeissa alebo ina tazka optika okolo 1kg pri noseni na ramene dolu hlavou nebude mat mikropohyby i ked s tym nekde ťuknem.... ale chcem tomu verit ze nie a majú to namakané....teraz uz spokojne viem ze za mna jednoznačne hraje S202 - hlavne vdaka tej poistke

PS: tvrdil mi manik ze hlaven pri opatovnom nasadeni drzi nastrel na 100% vdaka vystredovacej pake pod laufom ...avšak doistuje sa 3 imbusmy ako u S202 a tam to po pritiahnutí musi nastrel zmenit - moj nazor
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer 404

Příspěvek od Durell »

No ak to napínanie ide ťažšie ako u R8 tak to nieje dobrá správa . Ten odpor ma najviac obťažoval, plus cvaknutie no Zlatá 202.
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
crif
Zkušený diskutér
Příspěvky: 606
Registrován: pát 07.3.2014, 20:12

Re: Sauer 404

Příspěvek od crif »

Budou muset kluci hodně ladit, aby v sériovce 202 dohnali. Tam není pojistce co vytknout.
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer 404

Příspěvek od tibi1 »

...mozno je to prave tým, že je potrebné aj na ten stredový "poistný" kolíček v bežci poistky zároveň tlačiť počas celej dráhy posuvu, pokým to celé v hornej polohe zaskočením nezaistí....ale mne ide aj o to ze poistka na 202 pri odistení nevydáva absolut ziaden zvuk
PS: a appropo, model LH pre nas lavorukych "vraj" termin august-oktober 2015 ...ale ci aj s priplatkom som nedostal odpoved
Balu
Častý návštěvník
Příspěvky: 53
Registrován: čtv 27.3.2008, 12:17
Bydliště: Sumava

Re: Sauer 404

Příspěvek od Balu »

Přidám jednu cizojazyčnou recenzi, dokáže někdo aspoň přibližně říct co tam píšou ?? :lol:
http://www.huntingfishingww.com/en/maga ... 44-45.html
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Sauer 404

Příspěvek od BwanaHunter »

Tak jsem to měl taky v ruce, mě se to docela líbilo. Ačkoliv mám taky 2m, tak mě pažba seděla lépe, než už 202, ta mi zrovna moc nesedí, což byl pro mě vždycky její handicap. Tady v pohodě. Spoušť opravdu super. Pojistka=natahování bicího ústrojí a zpětné vypouštění bylo, aspoň u toho kusu co jsem měl v ruce, pohodlné, hladké, podle mého subjektivního pocitu lehčí než u Blaseru, a tiché. Tak jsem trochu zmatený, jestli je takový rozdíl mezi kusy ve srovnání s tím, co měl v ruce Tibi, nebo jsem blázen. Až doposud jsem nebyl fanouškem hřbetního natahování, ale s tímhle bych dokázal dobře žít. Odolnost stavebnicového lego systému v čase, držení nástřelu atd. nehodnotím, to ukáží zkušenosti, zbytek jsou dojmy vs. marketing.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
OndraH
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 281
Registrován: pon 25.9.2006, 7:17
Bydliště: PARDUBICE
Kontaktovat uživatele:

Re: Sauer 404

Příspěvek od OndraH »

Tak jsem si ji na IWA osahal - a jediné co k tomu mohu říct - těžké zklamání - flinta mi absolutně nesedla do ruky, taková celá flinta je prostě divná, chod závěru děs běs, to snad i naše CZ zbraně jsou na tom líp. Jediné co fungovalo pěkně bylo hřbetní napínáni. A to jsem si ji chtěl koupit - zaplať pánbůh že jsem to neudělal.
Browning Maxus high grade 12*76
Tikka T3X CTR 308, Swarovski Z6i 2,5-15x56
Brno combo12/308W x Swarovski Habitch 3-12*50
CZ 455 22lr/17hmr x čínská kopie leupoldu
pufr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2906
Registrován: ned 10.2.2008, 20:04
Bydliště: Kousek západně od Prahy

Re: Sauer 404

Příspěvek od pufr »

Tak to jsme měli asi každý v ruce nějakou jinou, mi běhala i seděla celkem dobře - jak na Youtube :) (kupovat teda zatím nebudu :) )

Jinak samosebou je to tak, že z 202 na 404 nepasuje nic - ani zásobník :)
Pufr
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer 404

Příspěvek od tibi1 »

nejakou jinou :lol: to by u takovej premiofky mali byt všecky kusy jak naklonovane ne?
Uživatelský avatar
lovec
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2033
Registrován: pon 25.9.2006, 16:07
Bydliště: SK

Re: Sauer 404

Příspěvek od lovec »

Moj dojem - mal som v ruke jeden "zaklad" a potom ten gravirovany kus za 95tis €. Chod zaveru, spust atd., vsetko chodilo hladko a OK ako pri S202. Zial napinanie ee. Prilis strma draha. Na tak dlhej drahe prilis velky odpor. Pocas napinania na dvoch miestach drahy mierne zadrhnutie. Ziadne zdrsnenie ani rybina na napinacom elemente, pomerna lahko z toho moze v nejakej nestandardnej situacii sklznut prst. U pusky za pomaly stotisic eur by som cakal vsetko doladene do posledneho detailu. Ovladanie R8 je zatial daleko popredu...
9,3x62mm, .338 Remington Ultra Magnum, .300 Winchester Magnum, 7mm-08 Remington, .270 Winchester, .260 Remington, 6,5x47mm Lapua, 6mm Norma BR, .44 Magnum, 9mm Luger, 16/70, .22 LR
Every Shot Counts
tibi1
Zkušený diskutér
Příspěvky: 605
Registrován: stř 18.10.2006, 6:52

Re: Sauer 404

Příspěvek od tibi1 »

typol by som ze to ma na svedomi ten stredový poistny količek ktory je potrebne po celu drahu napinania drzat zatlaceny az do hornej polohy kym to tam nezaistí. A ak sa tam po case okolo neho dostane prach a iny bordel????? Podla mna moja stara s nalakovanymi pazurami by to nedotahla.
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Sauer 404

Příspěvek od Hirc »

404ku jsem si na IWA2015 zkoušel a s pojistkou ani závěrem jsem nezaznamenal sebemenší problém; samozřejmě lehké šťouchnutí jako u 202 k odjištění nestačí. Ale v pohodlnosti natahování i zpětného zajišťování se 404ka může směle rovnat Steyeru SM12 nebo jednušce K95. Oproti R8, M03 nebo i Helixu je to posun. Akorát mě trochu zarazil povrzávající kovový zásobník; za ty prachy. (tohle mělo SAKO udělané lépe).

Jsem hodně zvědavý, jak jim budou fungovat ty výměnné hlavně.
Uživatelský avatar
Durell
Zkušený diskutér
Příspěvky: 731
Registrován: stř 25.1.2012, 16:43
Bydliště: PB-SK

Re: Sauer 404

Příspěvek od Durell »

No tolko protichodných názorov, že budem volať Nitru či tam už nejaká vzorka je a pofrčim vyskúšať . No, ele jedno im vyšlo na 100 % - postavili zase najkontroverznejšiu flintu na trhu, ktorá bude mať hlavne zarytých vyznávačov a odporcov. :lol: :lol: :lol: :lol:
SAUER 202- 9,3x62, Swarovski z6i 2-12x50, Blaser R8 PS 6,5x284 Norma , Zeiss VICTORY V8 1.8–14x50, CZ 550 - 6,5x284 Norma Nightforce SHV 5-20x56, Sig-sauer 2022 spc 9mm Luger, zeiss conquest hd 8 x 42,Leica Rangemaster - 1600 B CRF
Odpovědět