Srnčí tatarák

Kulinářské rady a recepty
Odpovědět
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Já jsem se naučil od Poláků dělat srnčí tatarák: maso z jedné poloviny srnčího hřbetu tj.asi 40-50dkg. dobře odblanit a očistit,semlet na jemno nebo naškrabat,jednu střední ciduli nadrobno nakrájet,rozmáčknout dva strou?ky česneku(nemusí být,stačí potřít topinku) dále polevkovou l?íci sojové omáčky klasik ne sladkou,páru kapek worčestrové omáčky,l?ičku hořčice,trochu kečupu,ne moc at to není sladké no a sůl ,pepř podle chuti ,jednu l?íci olivového oleje a 2-3 ?loutky.Vyjde z toho asi 4. porce.každému to zatím moc chutnalo. Samozřejmě dobře vymíchat a namazat na nemoc vysma?enou topinku Dobrou chut..
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Zřejmě tenhle recept Standy bude další obměna v mém zvěřinovém jídelníčku. Tatarák jako takový zbo?ňuju.
Jsem zvědav na Vhoola, ten zase nadělá tatarák z celého jeleního hřbetu. Tentokrát ale bude to plato vajec opravdu potřebovat. Jenom mám obavu, aby po takové dávce syrového masa nebyl už moc divoký.
nohavica stanislav
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: pon 25.9.2006, 16:25

Příspěvek od nohavica stanislav »

Františku doporučuji ,zatím kdo skusil ,každý se chtěl za tím zabít. PS. s tou hřčicí opatrně at nepřerazí chut. Standa
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Hned dávám domů befel, až manželka vytáhne půlku hřbetu z mrazáku. Snad toho pro mě nebude moc a nebudu potřebovat Balouna. Udělám si fajn?mekrovskou verzi. Mám ještě i hřbet ze srnčete, to má maso jak dort samo o sobě.
Jsem ale i docela zvědav, jestli zítra přibude nový thread "jak dopadl tatarák u vhoola". To by jeho rodince taky mohlo chutnat, oni jsou takoví nefal?ovaní "vegetariáni".
vhool

Příspěvek od vhool »

:lol: :lol: :lol: panove dekuji za vasi pozornost :lol: :lol: :lol: dekuji.zitra se to konat asi nebude,nemam srnci (sezrano :cry: ) ale ten kousicek jelena bych nasel (tak ke trem kilum hrbetu urcite) kdyz to riznu jeste tak deseti panenkama z divocaku tak by to fakt mohlo bejt akorat :lol: :lol: :lol:
František Fořt
Věčnej rejpal ;-)
Příspěvky: 662
Registrován: pon 09.10.2006, 11:25

Příspěvek od František Fořt »

Tak jsem o víkendu dělal tatarák ze srnčího hřbetu. Ač s tím nemám kdovíjaké zkušenosti, bylo to super. Akorát toho opět bylo na mě samotného hodně. Nakonec jsem to půl kilo syrového masa natlačil. Vřele doporučuji, ani nebylo poznat, že je to ze zvěřiny. Rozhodně zajímavé zpestření.
lovecloncaku
Nový návštěvník
Příspěvky: 12
Registrován: pon 17.9.2012, 16:09

Re: Srnčí tatarák

Příspěvek od lovecloncaku »

Mno, dám si brzo a rád...
Odpovědět