Dančí

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět
Jantes
Nový návštěvník
Příspěvky: 49
Registrován: stř 19.3.2008, 10:46
Bydliště: České Budějovice

Dančí

Příspěvek od Jantes »

UB 7x57R12/70 meostar 7x56RD
Jirka83
Zkušený diskutér
Příspěvky: 566
Registrován: sob 16.6.2007, 19:15
Bydliště: Jičín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jirka83 »

ještě pár fotek z rána :wink:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kozlice Zabala Hermanos 12/76 XL 90
kozlice Rizzini 20/76
kulobrok Merkel 8x57JR/16 + hlavně 16/70
ZKM 451 .22 LR
ZKK 601 W243
BO 98 LW 8,5x63REB
FN 1907 6,35Browning
Uživatelský avatar
Andy
Administrátor
Příspěvky: 1840
Registrován: úte 01.8.2006, 14:17
Bydliště: Praha

Příspěvek od Andy »

Jirko to je parada... :)
TIKKA T3 Varmint Stainless 308WIN, Leupold VX3 4,5-14x50 long range ill fine duplex
TIKKA T3x TAC 300WM, EAGLE TSV 14:02/75 640
ZKM452 22LR, PARD 008
IZ27M 12x76
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

v patek mi prisel tento zvedavy mladik - bohuzel, jen maloktery spicak je takto dobre zalozen...

Obrázek


Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
hajnej
Nový návštěvník
Příspěvky: 37
Registrován: pát 25.4.2008, 12:54

Příspěvek od hajnej »

Alda: Pěkný, povedlo se Ti. :D
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Dančí

Příspěvek od Alda »

a zbyly nam jen slzy pro plac...

do 90. let se v nasi oblasti kazdy rok lovili danci v medailove hodnote. hlavni honitba v oblasti (7.000 ha) se ale pocatkem 90. let rozsekala na honitby o rozloze 600-1.000 ha. najem je v prumeru kolem 300 tis... vetsina najemcu jsou... nemam bohuzel pro ne slusna slova... pocatkem 90. let jsem kazdy rok travil cele dny po rijistich, kdy jsem se jen tak projizdel, na kazdem kroku slysel danci rochani... jednotliva rijiste nebyla prilis daleko od sebe... na rijistich byli 1-3 hlavni silni danci, nekolik bocnich... behem vrcholu rije danci rochali cely den...

a nyni? o vikendu jsem navstivil 5 hlavnich rijist (bylo jasne a velmi chladne pocasi), na ctyrech nebyl jediny kus. na patem rochal jeden danek... odhad 3.-4. hlava, odstrelovy danek... ani jeden bocni danek... asi 20 ks hole..

moje snahy o znovuvyhlaseni oblasti se nevydarily. diky moji diplomce mam detailni data o lovu v oblasti od 80. let, kdy se lovi v pomeru 1:3 resp. 4. presto: danci vyzmizeli... ta matematika mi nejak nevychazi...

tak nam nakonec zbyly jen oci pro plac (s ohledem na zmenu majitele nasi akciovky a infomraci o pousteni honiteb LCR - konkretne tedy 2 nejvetsi honitby v centru oblasti asi zmeni najemce) - budoucnost snad uz neni ani cerna... proste neni...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Dančí

Příspěvek od Zdenek41 »

Skvělý fotky,vzlášt ta poslední.Ta je do kalendáře jak dělaná.
RuStaff
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 456
Registrován: úte 09.11.2010, 14:07
Kontaktovat uživatele:

Re: Dančí

Příspěvek od RuStaff »

Aldo krásný fotky s atmosférou - to je tedy z této říje?
6,5x55SE☝️❤️ 8)
kopov.c
Zkušený diskutér
Příspěvky: 674
Registrován: stř 18.8.2010, 23:16
Bydliště: Již.Morava okr.Blansko
Kontaktovat uživatele:

Re: Dančí

Příspěvek od kopov.c »

Aldo moc pěkný fotky.A jen tak mimochdem,ta matika nesedí jen u vás,ale bohužel asi všude. Mám trochu možnost nahlížet do pár soukromích honiteb a myslím,že je lepší nic nevidět. :cry:
Žanek
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 272
Registrován: stř 03.3.2010, 10:28
Bydliště: u Brna

Re: Dančí

Příspěvek od Žanek »

je fakt smutný, jestli bude značná část generace nést jeho geny, jestli není k dispozici jiný kus ... i k tomu vede bezhlavé povolování vyjímky odstřelu všem ... pak si každý řekne proč bych se zalamoval v oblasti chovu, když můžu lovit i takto a pak to takhle dopadne
ZKK 601 243 Winchester + Meopta ZD 3-12x56, ZKK 601 308 Winchester + Fomei Beater 1-4x24, dvojka ZP 16\70,16\70
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Re: Dančí

Příspěvek od Alda »

diky, panove... jedinym hmatatalnym uspechem me snahy o znovuvyhlaseni oblasti bylo, ze se zakazal lov spicaku (i kdyz i toto rozhodnuti je napadnutelne). honitby kolem nas, ktere nemaji NKS, lovily desitky kusu spicaku rocne. nektere honitby zase lovily, ale na jarni CHPT jsem zjistil, ze oficialne neulovily jediny kus... dalsim smutnym faktem je, ze honitba, kde se nejvice lovi bez jakehokoliv ohledu na zver (a vnadi se tunami krmeni), ma v najmu jeden cinovnik CMMJ - predseda jednoho nejmenovaneho OMSu. tech smutnych faktu je moc... jeste jedna historka k "dobru" - zapadnuta avie, ktera nemohla vyjet, takze se muselo jit za mistnimi, aby pomohli - nakonec v avii bylo 22 ks danci hole (v dane honitbe se zrovna konala nahanka). jinak to extremni vnadeni ma jeden pozitivni vliv - i kdyz se s tim nikdo z odborniku v praxi nesetkal, byli uloveni danci v presvedceni, ze se jedna o velmi slabe vareckare, ze kterych se pri pohledu na zuby vyklubal vareckar, ktery preskocil spicaka - na prvni hlave.
ale existuji i svetle vyjimky - napriklad kousek od nas v podhuri novohradskych hor je danci oblast, kterou zakladal pan tripes (znamy autor kreseb a knih s mysliveckou tematikou). jedna se pouze o dobrovolne sdruzeni nekolika MS, kde se danci dozivaji III.VT s medailovou trofeji (stribro neni vyjimkou).

to rustaff: ano, rudo, je to foceno ted o vikendu...
Ceska myslivost bude takova, jakou si ji my, cesti myslivci a lovci, udelame
Odpovědět