Prasatka...

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

Myslím,že ta holka je nějak nefotogenická :wink: Že by se styděla za to,kdy to dělala?To budou lednáčci.Alespon můj názor.Třeba je to knour. :wink:Taky bych dal past foto,ale žádná pojištovna mi jí nechce pojistit :lol: :lol:
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Tomfi »

Jakože za pár dnů, provedeme pitevní nález :D
Zastava M70 8*57JS Meopta 2100RD 7*50,
Nikon Monarch 8,5*56 DCF
Machač 12/70,12/70
----
i v leči jsou naši kamarádi
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Prasatka...

Příspěvek od Tomáš Karel »

To určitě né ale už sem se tam sní dostal tak daleko že stačí zabouchat na kýbl a co je lepší projet s károu a zavonět čersvou trochou siláže. Zalíst do kazatelny a za 10-20 min. je tam. :D ale jak je někdo se mnou a nezná ten pach tak nevyleze.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Prasatka...

Příspěvek od Nik.308 »

To ti s takouvou důvěrou vyleze i za bílého dne? Tak to je paráda. Foť!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

Tomáši tý si važ.Takhle to začalo u mě s Mášou i Natašou.Těm dvěma vděčím za to co do dnešního dne o černé znám.Od té doby byl tlak na černou tak velký,že to není dávno pravda,kdy se mi třeba i ve 14 hodin po zabušení na sud seběhlo i 50 prasat vedené Mášou.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Prasatka...

Příspěvek od Nik.308 »

Zdeňku myslíš, že ti Máša přivedla jiné divočáky za dne, které jsi ještě neviděl a které byly na tvém krmelišti poprvé? Slyšel jsem od kamaráda z Křivoklátska podobnou zkušenost, říkal, že "bachyně dá tlupě povel a oni se nemusí bát a vyšla s nimi z houštiny na krmeliště". Krásná je ta černá zvěř!!!
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

To by bylo na knížku..Někde tady pár příběhu mám.Máša než jí snědly byla hlavní bachyně to co vodila byla její rodiná tlupa.A máš pravdu v tom,že když dá i vodící bachna povel nebrání se mu žádná jí podřízená skupina i cizí,přiřazená.Pokud by se nepovedlo rozrazit psům při natláčce,nahánce bachnu,vyvede všechny kusy najednou.Máše stačilo neopatrné zavření závěru či hlučněší zacvaknutí dvojky.Po nahánkách vodila i 40 selat,které někde posbirala.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Prasatka...

Příspěvek od Nik.308 »

Bachyně (vedoucí) má spoustu povelů, kolega z VLS mi vyprávěl, jak šel při naháňce lečí a byl svědkem, jak bachyně v tyčovině foukla a selata zadaunovala jak ohař.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

Jsme sice Ot,ale prasata a hlavně bachyně mají dva zvukové projevy a to zvuk pocházející z bachoru a pak ryje.Vydrž někdy nestřílet a uslyšíš takovou muziku basových tounů.To jsou hlavní projevy.Foukání či mlaskání to je až po těchto projevech.
Uživatelský avatar
Nik.308
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 333
Registrován: ned 06.6.2010, 13:53
Bydliště: Křivoklátsko

Re: Prasatka...

Příspěvek od Nik.308 »

Zdenku jelikož se opravdu černé věnuji, tak se snažím každému kusu či rudlu nechat čas, ať se mi ukáže, prostě hledám zkušenosti a trošku ji zkoumám. Až po té lovím. U kukuřic je to něco jiného, vylezou, obeznám sele a lovím, ale černá mne prostě stále fascinuje.
S tím OT se netrap, kdyby se Kasarimu nesoulad s tematem nelíbil, poprosíme ho, ať "nám prasečkářům" založí spešl thread, byl bych rád, aby se i ostatní podělili s taji divočáků.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Prasatka...

Příspěvek od Tomáš Karel »

Jo Zdenku taky jí tam nosím to nejlepší. Mám ohromnou radost když ten pohyb tý zvěře je takovej. Ze včerejška na dnešek sem pořídil dalších asi 300 fotek jak to nahraju na rajče tak to sem dám. Kolikrát se mi zdá že když už příjíždím že snad pozná auto a už přešlapuje a čeká až vypadnu. Doufám že jednou nevyleze až tam stím kýblem budu stát. :lol:
Na tomto krmelišti jsem přestal lovit a jenom krmim.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

Bude to mít asi dost těžký,Vysočina je Sibiř.Kdybys jí sehnal možná dvě koule slámy tak ti tam odmetá.Má to blbý ostatní jí asi s utěžkem v této době nepřijmou.Abys ještě nemusel kojit. :D V jednom revíru venku jsem viděl postavené zemljanky se slámou,bachny tam chodily pravidelně metat.Jde o to jestly byly divoké a nebo z domácích chovů.
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Prasatka...

Příspěvek od Tomáš Karel »

Tak přidávám ty slíbené fotky.
http://karlos3006.rajce.idnes.cz/25.11.2010/
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasatka...

Příspěvek od Zdenek41 »

To je fotek..ale moc početnej ten rudl neni.Je to fajn ta past,ale u nás by jí někdo šlohl.Já dávám pouze hodiny.To ostatní si bohužel musím domyslet nebo vyčíst z stop :wink:
Tomáš Karel
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 394
Registrován: úte 20.2.2007, 11:40
Bydliště: Vysočina

Re: Prasatka...

Příspěvek od Tomáš Karel »

Však se taky o ni bojím mám jí půjčenou od kámoše. No moc jich není ale zvykli si tam a vydrží tam třeba celou noc. Teď sem 2 dny past nekontroloval a ani nekrmil myslím že to tam bude slušně vyluxovaný :D :D Včera na čekaný sem mohl lovit, ale nějak sem vyměkl bachna tak 60 kg a měla s sebou tak 10 kg selata nějak měto nedalo. tak sem je chvíli pozoroval a pak sem šel domů. Ta potvora jak kdyby to tušila a ani je neodvedla když mě slšela šramotit na posedu, jenom se došla podívat jestli opravdu jdu domů. Neuvěřitelné :lol: :lol:
Odpovědět