Jak dobre prectete cernou zver?

Co se nám podařilo ulovit bezezbraní
Odpovědět

Co je na fotkach???

Bachyne
22
48%
Knour
24
52%
 
Celkem hlasů: 46
vhool

Příspěvek od vhool »

To zdenek:beru tve argumenty vazne ale ja osobne se temito markantami ktere uvadis zabyvam az jako doplnujicimi.pro mne je urcijici foto 1 a 3.ostatni maji pro mne mensi vypovidajici hodnotu.u c.1 vychazim z tvaru tela jelikoz stoji kolmo a behy ma take kolmo k zemi.ted k tem znakum ktere me presvedcuji o bachyni: rovna zada v jedne linii od temene az po kycel (u lidi kostrc) bez vyraznych osin,relativne delsi valcovite telo a ani naznak strapce.poklesle po cele delce temer rovne bricho znaci plnou bachynku v dobre kondici.plnou bachynku take znaci vystoupla kost na konci patere coz je jev ktery je zpusoben vahou plodu stahujici pri tomto postoji kuzi (skaru)dolu.na c.3 me presvedcila delka a profil lebky vcetne haku.nechci zde vypadat jako samozvany odbornik,to v zadnem pripade nejsem a ani se za nej nechci vydavat,pouze zde uvadim duvody proc jsem si temer jist ze jde o bachyni a navic jeste plnou ve stari 4-5 let v dobre kondici.navic je dost podobna "snehurce"kterou uz pozoruji tretim rokem a kazdy rok meta 2x do roka 7 trpasliku.pri mem prvnim setkani sni jsem mel uz prst na spousti protoze vypadala jako dvoulety knourek a nebyt toho ze v posledni chvili vybehli dva prckove tak jsem si sel nafackovat.od te doby je moji chranenkyni a loni pri krmeni za dne byla ode mne 2 metry a markazini se mi motali mezi nohama.stal jsem jako zarezanej ale do smrti na to nezapomenu :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

V každém případě pravdu těžko zjistíme.Ale co je nejkladnější.Nikdo by z nás na tento kus nevystřelil.A to je to nejhlavnější.Pozorováním černé se přímo bavím.A řeknu,že rozpoznat za šera či noci nemůže na 100% nikdo,jedntlivý kus.At´je to bachna či kňourek v každém případe je to krásné chovné zvíře a vím že u sousedů by bylo zásuvkové a u nás se stim už musí smířit,že bych jim za to asi urval camprdlíka :P .Stále mě tam chybí ty struky a hlavně více osrstěné slechy podle kterých se na jaře řídím.Ty fotky jsou opravdu jak na kvíz. :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

to zdenek:sohlasim s tebou ze je fajn ze je zde skupina lidi kteri nevidi v myslivosti pouze "plneni mrazaku" ale jsou schopni diskutovat v klidu o tom ci onom.jeste mam jednu vecnou poznamku k tomu co jsi zde nastinil ohledne tech struku.moje zkusenost je takova ze kdyz je bachna pred slehnutim tak struky jsou jiz sice nalite ale maji delku cca do 3 cm.v pripade tohoto kusu ktery ma jeste zimni sat a na pupku ma srst pomerne dlouhou by to mohl byt problem to zahlednout.naproti tomu v pripade ze by to byl knour by byl strapec viditelny na c.1.myslim si ze rozlusteni nechame na aldovi az ten kus legitimuje :lol:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

To Vhool to ho musí legitimovat Alda.Jsem zvědav jestli se mu to pvede :P .V každém případě mu přeju Lovu zdar.A tomu prasátku hodně požehnanej věk. :lol:
vhool

Příspěvek od vhool »

kazdopadne je toto tema velmi poucne a jsem rad ze to alda spachal :lol: byl bych pro aby se takoveto tema opakovalo a diskuze probihala dale a mejen kolem cerne zvere ale i na ostatni zver.myslim ze to je prinosem jak pro zkusene tak pro zacinajici. :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Jo s tím souhlasím.Pokaždé v anketě Myslivost jsem upozorňoval na to aby k fotografiím zvěře v časopisu přidávali pohlaví a věk.Je to sice orientační,ale poučné.bohužel nebylo mi vyhověno.Alda je pa?ák.škoda že mám vše na videu a to přidat neumím. :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

diky, panove, ale on ten napad nejde jen za mnou - vyplynulo to z diskuse mezi mnou a vhoolem (tzn. knour vs. bachyne :lol: ), ktery na to prisel: "dej to forum a uvidime :shock: "

jinak pravdepodobne v sobotu jedu opet do obory a budu ho/ji hledat; pokud tedy bude stesti, snad to brzy rozlousknem...

kdyz se dobre podivate na fotku, kde jsem obtahl zbrane, tak je videt, ze ma cunik ve slechach znacky (takova obcanka - sam jsem si toho v detailu nevsiml), tak snad ho/ji dohledam :wink:
vhool

Příspěvek od vhool »

no to je bezva postreh,ja na to koukal ale ze by to byly znacky to me fakt netrklo.pak by to mohlo bejt bez problemu.vytiskni fotku a vezmi to za obornikem.ten by ti mohl rici co a jak :wink:
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Zdenek41 »

Na to jsem sám zvědavej,kdo to číslo či cejch přečte. :shock: Ale Možná jo. :P
vhool

Příspěvek od vhool »

myslel jsem to tak ze cuniku se dvema nausnicema a fyzicky podobnejch tam zas az tolik asi nebude :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

no, panove, uvidime, jak lehke to pujde... pokud to nevyjde, prosim o radnou mysliveckou salvu :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

identifikace cunika se posouva na (snad) pristi vikend :wink:
Alda
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1291
Registrován: ned 07.1.2007, 22:18
Bydliště: Okoli Prahy pres tyden, jizni Cechy o vikendu

Příspěvek od Alda »

tak panove, identifikace cunika se zdarila (jsem cely, ziv a zdrav) - diana a hubert stali pri nas, abychom se mohli presvedcit, o jaky kus cerne zvere se jednalo... a abychom si opetovne (jako vzdy) mohli uvedomit, jak tezke je spravne precist cernou zver:

Obrázek

co vy na to, panove???
Tomfi
Zkušený diskutér
Příspěvky: 647
Registrován: pát 06.10.2006, 5:10
Bydliště: českomoravské pomezí, 575 m.n.m
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomfi »

Je to klučina,frajer, nádherný zvíře, toho mít v revíru tak ho rozmazluju deno denně.
Mosin
Zkušený diskutér
Příspěvky: 633
Registrován: sob 14.10.2006, 10:20
Bydliště: jižní MORAVA

Příspěvek od Mosin »

Jak jste toho čuníka donutili zapózovat???? Snad ne tou novu 9,3 :wink: :lol: Byla by to škoda!! Ta je ale kus. Opravdu dost dost dobrý. Dávám Aldovi 1 za přežití a super nápad.
No tak jsem to jak to tak vypadá netrefil. No Možná kdyby byly původní foto lepší .... :lol: Ale spíš kdybych měl více zkušeností :? No každopádně bych naněj hned tak nestřílel respektive vůbec.

Přece jen taková menší výtka. Máte tam takové neupravené čuníky ve srovnání u nás :lol: :lol: :wink:
CZ 550, 308 Win. / CZ 527 Varmint 223Rem / CZ 550 300WinMag / BO 98 9,3x62
ZG 47 8x57 JS / ZBK 110, 5,6x50 RM + 12x70 / ZP 16x70 / IŽH-27EM-1C 12x70
Odpovědět