Rezignace funkcionářů ČMMJ

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr> Jistě není v pořádku, když se nedodrží stanovená a vyhlášená pravidla a myslivecké odborné vzdělání se v takové funkci taky jistě "hodí" :lol: , čili je základ a bez ní to nejde. Pana Horálka neznám, nevím tedy, nakolik je odborníkem, ale zatím taky nemám pocit, že bych hned zítra měl běžet zpět do náruče matky ČMMJ. Nicméně, jak tak čtu i zdejší příspěvky, očekávat, že jakýkoliv jednatel bude erudovaný myslivecký odborník, biolog, výborný ekonom, brilantní taktik a vyjednavač, mediální kouzelník, vynikající rétor atd. v jedné osobě je poněkud nereálné. Podle mého by měl být především šikovný manager, vyjednavač a protože bez podpory u politiků toho ČMMJ mnoho nezmůže, musí mít odpovídající konexe a jakkoliv je to v současnosti zprofanované slovo, měl by být šikovný lobbista, který se dokáže domluvit s politiky bez ohledu na příslušnost. Na ostatní si podle mého může najmout odborníky a šikuly, jimiž by se měl obklopit. Co na tom, že třeba jako externisty. Jelikož si uvědomuji potřebu silné oborové organizace, držím ČMMJ palce, aby se jí obroda podařila a stala se organizací, které budu chtít být členem a budu jí rád podporovat.

Fesoj> jakého Řeháka myslíš? Libora? Šmarjá to raději ne....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od kojot »

Já bych ještě s kritikou vyčkal, přestože se mi obcházení zadání výběrového řízení taky nelíbí. Podle tohoto schématu by mohl předsedy ČMMJ dělat třeba Ing. Paroubek. Mluvit umí taky dobře a reformu myslivosti v ČR by provedl třeba s marťany.

Nicméně..........četl jsem několik článků Mgr. Horálka v Myslivosti a musím uznat, že má na provoz myslivosti jako zájmové činnosti velice rozumný a racionální náhled. Z jeho článků vyplývá, že se v problematice obstojně orientuje a je z nich poznat, na čí straně stojí. Třeba po přečtení jeho článku v Myslivosti 3/2014 nabudete stejného dojmu jako já.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Lotr »

BwanaHunter - s tím by se dalo souhlasit, ale pak si slavná MR měla dát do podmínek, že hledá schopného jednatele, který něco ví o myslivosti a bude pro ČMMJ přínosným managerem a všechno by bylo v pohodě. To by pochopil i nejposlednější člen ČMMJ, který chápe, že nastal čas obrody. Pak by bylo všechno v naprostém pořádku, ale nemohu si pomoci, takhle dělá ČMMJ ze svých vlastních členů blbce. Třeba se opravdu jak píše kojot p. Horálek ukáže být pro ČMMJ přínosem a nastane čas obrody, můžeme mu držet palce, je nejvyšší čas, aby se ČMMJ stala silnou oborovou organizací prosazující zájmy svých členů v této nelehké době a ne zdrojem peněz pro pár politických kamarádíčků, kteří jsou čirou náhodou také myslivci
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od BwanaHunter »

Lotr> však já s tebou souhlasím. S tím posledním příspěvkem, s názorem na nedodržování pravidel (např. při organizování VŘ podle zákona o zadávání veřejných zakázek je nedodržení pravidel důvodem ke zrušení a opakování soutěže, což jako úředník víš jistě stejně dobře, to je pro ilustraci), i s potřebou mysliveckého vzdělání. Mě třeba připadá zajímavé, jak ani tady na fóru se nemůžeme shodnout, kdo by tím jednatelem měl být.
Kojot> já pana Horálka nekritizoval, psal jsem, že na něj zatím nemám názor....
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od dalas »

Těch kriterií bylo asi více a každé má svou váhu. Pak, když to hoši sečtou vyjde pořadí. Může se klidně stát, že neuspěje Profesor na katedře myslivosti.
Nám tu nastavoval mzdový systém teolog s filosofem. Od té doby nemám k teologům moc důvěry. Ono je v poslední době snad i módou dělat něco jinýho než to, v čem jsem se vzdělal. taky to v tomto státě tak vypadá.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od fesoj »

No, kdyby mi měl nastavovat mzdový systém teolog, to by se mi líbilo - ovšem jen tehdy, kdyby si vzpoměl na Trojici Boží a můj plat znásobil třemi :D :D :D :!:
Kritériem pravdy je praxe.
Petr1970
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1867
Registrován: úte 26.1.2010, 9:46

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Petr1970 »

no..
na jednu stranu se může stát, že ten co dělá jen co vystudoval je zaslepenej vlečenej v dogmatu atd..
takže člověk co studoval něco jinýho a dělá to co ho baví získá přehled, nadhled a rozhled..

takže je to člověk od člověka..

1) když to bude "odborník" - může to být fachidiot a ještě špatnej
2) když bude amatér - budou mu chybět základy


nebo lepší varianta
1) bude to odborníka ku prospěchu
2) bude to nadšenej amatér který jiným studiem-oborem získá rozhled ku prospěchu

tak minimálně teolog studuje historii a různé systémy, takže by mohl mít přehled atd..

možná lepší než když mzdy dělá hardcore-programátor kterj umí jen 1 a 0....
ZKM 456
Fabarm Elos C
Beretta 682 special skeet (bez gold a bez E)
W-Vanguard, .308W, 4-16x50 Vortex PST
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od BwanaHunter »

dalas>Jistě, ano, kritéria měla být nastavena předem a správně, ale ačkoliv mám úctu ke vzdělání a taky nějaká ta písmenka kolem jména, to že profesor na katedře myslivosti nemusí být ideální kandidát si stále myslím. Co mi bude platné, že je špičkovým odborníkem třeba na hybridizaci jelena evropského a siky nebo na populační dynamiku srnčí zvěře v industriálních oblastech, když nedokáže vyjednat podporu pro myslivost mezi zákonodárci, dotace z fondů nebo se dohodnout s ostatními stranami.
Ono to slovo "jednota" není v názvu náhodou. Jednota vznikla v roce 1923 ne jako nová organizace na zelené louce, ale jako zastřešující "jednotná" oborová organizace myslivců, s cílem sjednotit a zastřešit dosavadní myslivecké organizace v ČSR, aby se netříštily síly. Těch zakládajících organizací bylo asi 7, a ti lidé se tenkrát dokázali dohodnout. Pokud my to dnes nedokážeme, budeme si zakládat různé trucorganizace a síly místo spojování drolit, tak si pak nemáme na co a na koho stěžovat, leda sami na sebe. A v tom já osobně spatřuji největší význam a přínos takové organizace, a podle mě jednatel by takový jednotící princip měl ztělesňovat.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Leon »

Bwana u ČMMJ je jeden zásadní problém že to je komunistický moloch kde není možná žádná kontrola a který je dobrý jenom pro těch pár nahoře který se nechají hodně dobře živit.Pro řadové členy dělá kulový a začíná to už na OMS protože tam zůstává nejvíc peněz :wink:
CZ 550 american 308win.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od BwanaHunter »

Leon> Jo. Dokud organizace nezačne fungovat a "něco dělat" pro řadové členy a pro myslivost jako takovou, a členové její přínos neuvidí, není šance na posun k lepšímu.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Toma
Zkušený diskutér
Příspěvky: 622
Registrován: úte 13.11.2007, 10:37

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Toma »

Když sem odtud odcházel tak sem se rozloučil slovy" mějte se dobře nashledanou" odpověď byla nashledanou ,my se dobře mít budeme.
Lovec zabíjí jednou ranou.
Hunter
Častý návštěvník
Příspěvky: 79
Registrován: pon 25.8.2008, 15:18

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Hunter »

Leon to hezky napsal [emoji6]

Reklama na software odstraněna. Karel61.
Naposledy upravil(a) Karel61 dne stř 23.7.2014, 13:13, celkem upraveno 1 x.
Důvod: Odstranění nepovolené reklamy (Sent from my iPad using Tapatalk).
Hirc
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 458
Registrován: pát 07.3.2008, 13:25
Bydliště: Praha / západní Čechy

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Hirc »

Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od kojot »

Kdo by taky taky chtěl těch 12 Alibabových (Palasových) loupežníků.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Lotr
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2115
Registrován: úte 02.9.2008, 7:03
Bydliště: lounsko

Re: Rezignace funkcionářů ČMMJ

Příspěvek od Lotr »

Místo jednatele ČMMj bylo obsazeno ing. Josefem Orlovským:

http://www.cmmj.cz/Aktuality/Aktuality/ ... -CMMJ.aspx
ZG 47 8x57 JS, IŽ27-EM-1C Sporting 12/76, ZP 50 16/70, CZ 858 Tactical, Astra A-100 9 mm, CZUB 584, model 4, 12/7x65R, Remington model ll, r. 20/65, IŽ 18 r. 20/70
Nikon D-3100
Odpovědět