Vlčí rodinka - Kokořínsko

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

XAXAP píše:člověk neschopný dobrého úsudku nemá mít povolení držet terminální nástroj, tedy zbraň, a nemá mít povolení využívat jakékoliv nadstandardní zákonné úpravy.
Otázkou je, kdo posoudí a zejména jak posoudí co je to ten "dobrý úsudek" člověka, bezesporu věc pohledu. Zcela na okraj se ani myslím není třeba zmiňovat, že naše současná zákonná úprava týkající se zákona o zbraních, kupodivu ani zákon o myslivosti nezná pojem "dobrý úsudek" člověka, resp. ani při opakovaném hledání to tam nemohu nalézt :)

pokud se jedná však o tu "zbraň", tak v tom případě předpokládám, že mnoho Tvých radikálních kolegů by nemělo vůbec vlastnit řidičský průkaz, jelikož auto je za jistých okolností také zbraň, zvláště když do něj leze "zhulený" jedinec
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od BwanaHunter »

Xaxap> clovece, ty ses, mam ten dojem, prave odstrelil vlastni zbrani, myslim tou o tom, kdo neni schopen schroustat psanou informaci o rozsahu jednoho souveti. Ja prece nikde netvrdil, ze neni mozne, aby neco takoveho udelal myslivec. Ja jen psal o konkretnich a potvrzenych pripadech, kde je pachatel znam, kde doslo k zastrelum zvere a nebyly za tim myslivci, ackoliv v nekterych pripadech to taky byla prvni uvaha. Nic vic nic min. A rekl jsem, ze se od toho distancuji a rad kdekoliv verejne prohlasim, ze takovy clovek porusil zakon a nema co delat mezi myslivci - pokud bude prokazano, ze se toho dopustil. A zase nic vic, nic min.

Ale taky s tebou budu v jedne veci souhlasit - vyznamnemu procentu ceskych myslivcu schazi odborne znalosti. To co obcas slysim se divim, kde vzali listek. Nekdy i tady na foru a to je jeste ten lepsi vzorek.

No a kde vyzyvas k trestne cinnosti a podporujes bojuvky? Ce treba "Jak dlouho ještě necháme ty myslivecké zmrdy páchat tohle??? Je třeba jim vyhlásit boj!!! Posedy, krmelce, auta, fotopasti ... jsou zranitelní!!!"
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Georg.H
Zkušený diskutér
Příspěvky: 861
Registrován: ned 23.12.2007, 23:43
Bydliště: Slezsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Georg.H »

XAXAP píše:Bwana: ty jsi taky trdlo :-)
Napiš mi jasně a korektně, kde jsem ve svém příspěvku psal, že SCHVALUJI nebo PODPORUJI bojůvky? .
Nenapsal jsi to zde, ale napsal jsi to. Někdy mi připadá že jsi jak malé dítě které si myslí že za klávesnicí je anonymní. Obrázek
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

Zvláště ty krmelce jsou od "ochránce" dobrý :lol:

Jinak tímto příspěvkem by se pan "ochránce" rovněž mohl pohybovat v § trestního zákona, a to jako návodce, viz § 24 tr. zákona

(1) Účastníkem na dokonaném trestném činu nebo jeho pokusu je, kdo úmyslně
a) spáchání trestného činu zosnoval nebo řídil (organizátor),
b) vzbudil v jiném rozhodnutí spáchat trestný čin (návodce), nebo


a to podle některých předchozích příspěvků, působil docela inteligentně, že se s ním dá věcně podebatovat. :(
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od rimar77 »

Rogam bohužel s ekofašistama se diskutovat nedá viz skupinky co nám do honiteb vypouští norky z chovů (ač se jedná o nepůvodního živočicha) a podobně. Je to škoda jelikož tím kazí pověst skupiny ochranářů, která je normálně uvažující a normálně se chovající. To samé v trochu jiné podobě je samozřejmě i mezi myslivci, rybáři, včelaři a řidiči atd. prostě jak se vytvoří určitá skupina lidí samozřejmě se v ní musí vyskytovat určitá podskupina blbounů to je prostě normální. Jen se to liší velikostí, formou a intenzitou projevů té podskupiny ::-)))
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

To XAXAP - to, co jsi napsal /konkrétně o zástřelech vlků v Krkonoších/ svědčí o tom, že Ty a Tobě podobní jste buď bohapustí lháři nebo naprosto neschopní srabové. Píšeš, že "SE" ví, kdo ty vlky postřílel a že to byl myslivec. Tak proč ten podivný pan "SE" drží hubu a nepodá na toho "myslivce" trestní oznámení ? A s těmi rysy je to podobné. Kecy, kecy, kecy, ale konkrétní údaje veškeré žádné. Nikdy a nikde jsem se nedočetl, že vlka nebo rysa střelil konkrétní člověk, který byl z tohoto nelegálního lovu také obviněn. A není už tak podstatné, zda to obvinění bylo dotaženo do konce a skončilo trestem dle zákona, nebo zda nakonec pro nedostatek důkazů bylo odloženo. Důležité je, že NIKDO z těch ekologistů, kteří mají ochrany přírody plnou hubu, nic konkrétního v tomto směru neudělal. Neadresně nadávat na zlé myslivce, to vám jde dobře, ale skutek utek. Neříkej mi, že za několik desetiletí, během kterých podle vás dochází k ilegálnímu lovu velkých šelem v počtu minimálně desítek a snad i stovek kusů, by nebylo možné zadokumentovat a dovést k žádoucímu konci aspoň jeden jediný případ. Nepochybuji o tom, že nějaký ten rys zřejmě ilegálně zastřelen byl. Rozhodně s tím nesouhlasím a byl bych pro exemplární potrestání pachatele - ale když SE ví, kdo to byl, tak proč SE pro to nikdy nic neudělalo ? A vychází mi logicky to, že těch případů asi nebylo ani zdaleka tolik, jak vy uvádíte, nebo jste v těch "ochranářských" snahách přes veškerou mediální a finanční podporu totálně vedle.
Kritériem pravdy je praxe.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

fesoj: Jsi ultimativní případ zakrývání mysliveckých sraček. Nakopni se o topení a přečti si něco o tom, jak vypadá proces podle trestního řádu a další legislativy. Obvinění není sranda a musí tam být sakra součinnost spousty složek od podání trestního oznámení. Nestačí, že "se ví". Dál nic vypouštět nehodlám, protože toho myslivce z Krkonoš jsme ještě neztratili z hledáčku. A už jsem psal jednou, že dokud to nebude vyšetřovat aspoň kraj nebo ideálně centrální vyšetřovatel, ti místní to často ulejou. A můžeš si stěžovat u státního zástupce jak na lampárně. Maximálně někoho pokáraj. Mezi tím zmizne ze zdi kůže, zmizne zastřelenj orel apod.
Takže fesoji, když napíšeš (cituji):"Důležité je, že NIKDO z těch ekologistů, kteří mají ochrany přírody plnou hubu, nic konkrétního v tomto směru neudělal. Neadresně nadávat na zlé myslivce, to vám jde dobře, ale skutek utek.", akorát si třepíš hubu, protože o tom nic nevíš. Přesto docela aktivně zkoušíš zakrýt myslivecké svinstvo. Proč?
A rysí lebky s daty odstřelu poskytnutými dobrovolně, respektive odstřelení telemetricky sledovaní rysové jsou taky výmysly, že jo? Vzbuď se. Tohle je přesně ta situace, kdy nemám problém nazvat myslivce označením nesebereflektivní psychopat.

Bwana: Že jsem si ulevil na svém soukromém profilu považuji za soukromou věc. Tak aspoň víte, jak to dělám :-) Jistě to nebylo poprvé, ani naposled. Taky to hezky odhalilo úroveň vzdělanosti a schopnosti vyhodnocovat situaci (docela nutné k provozování myslivosti, myslím) mezi vámi. Někteří pitomci maj pocit, že když použijí v souvislosti s ochranou slovo fašismus, terorismus nebo název nějakého děsivého sdružení, že se někomu pomstí nebo vysmějí. Vysmívá se tak akorát obětem těch lumpů. Úroveň level mínus sto. Co ty na to? Reprezentantí úrovně české myslivosti?
rimar77
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1361
Registrován: ned 29.3.2009, 14:49
Bydliště: jižní čechy

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od rimar77 »

xaxap tak ekofašista jsem použil já nikoliv bwanah. a toto označení použil v jedné knize můj oblíbený spisovatel Jiří Kulhánek (který rozhodně není myslivec) a myslím si že na chování určité skupiny lidí je to velmi příhodný název (a zajímavé je že tento názor sdílí poměrně dost nemyslivců v mém okolí ) , nevím co je za projev vzdělanosti a odbornosti vnikat opakovaně na soukromý pozemek a vypouštět z klecí do volné přírody norka ale věřím že mi to ty ve svém odborném přehledu zajisté vysvětlíš, abych nebyl ten hloupý a zabedněný myslivec jak tady píšeš. Zvláště pokud jak sám se teď tady chlubíš a projevuješ se chováš stejně. Je smutné jak hlupáci jako ty kazí jméno slušným ekologům, které taktéž znám a kteří to na rozdíl od vás s tou ochranou myslí vážně a provozují ji na základě odborných znalostí.
Za druhé co se toho oznámení pytláctví týče tak tady už plácáš absolutní nesmysl osobně se znám se státním zástupcem a vím že pokud mu dodáš důkaz o spáchání trestného činu což upytlačení rysa či orla bezpochyby je tak nic nezahodí a začne to řešit a daný případ předá policii. A ta rozhodně nic nezahodí a nezakryje to jsou nesmysli co tady tvrdíš. Zajímavé je že na zahájení vyšetřování jiného myslivce stačila fotografie z fotopasti jak líčí železa a dostal pak zasloužený trest a vy ikdyž máte jak píšeš důkazy o pytláctví jste ničeho nedosáhli. Možná jestli ten váš hledáček jak píšeš není jen neodůvodněné šikanování obyčejného člověka??
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od fesoj »

XAXAP - ... lebky s daty odstřelu poskytnuté dobrovolně... tomu už vůbec nerozumím. Komu a kým ? Kamarádem kamarádovi za přislíbení nějaké "imunity" ? Mám před sebou knihu Encyklopedie myslivosti od Jaroslava Červeného a kol. z roku 2003, kde se píše o rozmáhajícím se pytláctví, co se týče velkých šelem. Na str. 434 je fotografie "myslivce" /zezadu/, který nese na levém rameni kulobrok, na pravém uloveného rysa. Text pod obrázkem říká : "Ilegální lov rysů v jihozápadních Čechách má za následek současný pokles početnosti populace asi o 30 %." Připusťme, že je to pravda - ale potom se musím zeptat na původ oné fotografie, zda se skutečně jednalo o pytláka s úlovkem nebo o naaranžovaný snímek. A pokud by šlo o pytláka, tak to jen potvrzuje to, co jsem napsal v předchozím příspěvku - neochota a neschopnost dotáhnout věci do konce.
Já jsem myslivec, lov mne baví a ulovení vlka nebo rysa bych považoval za vrcholný myslivecký zážitek - ale v současné době na našem území by to byla nejméně stejná prasečina, jako ubití vysokobřezí laně, notabene s daleko horšími důsledky. Naproti tomu legální regulovaný odlov některých dnes chráněných živočichů /kormorán, krkavec, moták pochop, vydra, bobr a další/ by naší přírodě jen prospěl.
Kritériem pravdy je praxe.
MartinP
Nový návštěvník
Příspěvky: 47
Registrován: stř 02.3.2011, 22:58

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od MartinP »

Já se divím, že na Martina Tomáše vůbec reagujete. Když projdete internet, tak zjistíte, že se jedná o konfliktního člověka, který v různých internetových diskuzích hlásá svojí jedinou pravdu. Když je zahnát argumenty do kouta, tak kolem sebe začne kopat, prskat, urážet a nadávat. Napadlo vás, za koho vůbec mluví? Pořád se ohání "my", ale kdo to je? Nejlepší je ho ignorovat. Ve všech diskuzích se od něho lidi odvrátili, udělejte to i tady. Má svojí pravdu, kterou mu nikdo nevyvrátí. Smysluplná diskuze s ním nemá cenu, je to jen ztráta času. Za rok dva z něho přestane být největší ochránce šelem ve vesmíru a posune se na jiné diskuzní fórum.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Rogam »

přesně tak, když už není schopen věcné argumentace, ignorovat
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Leon »

MartinP to už jsem radil některým členům fóra několikrát protože debata s někým kdo má jenom svou pravdu a není schopen diskuze nemá cenu i když má občas dobrý názor :wink: P.S. Čechy jsou strašně malý a nemusí se ani použít google aby jsi se dozvěděl co potřebuješ
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od kojot »

Po přečtení Xaxapových příspěvků a jeho výlevů na Facebooku (mimochodem docela zklamání) se divím, že jsme jako myslivci hojně nezahájili vypalování svazáckých kluboven. :lol:

V tom totiž bude mezi námi ten zásadní rozdíl - že za svou pravdu na nikoho nikdy neútočíme, už vůbec ne na cizí majetek. Za naši práci hovoří činy a výsledky, nikoliv načtené kecy, smyšlené domněnky a antikampaně na webu. Řada z nás jsou erudovaní odbornící na danou problematiku, ne děti se středním odborným vzděláním švadlena, či obráběč. Děláme svoji práci se zaujetím, s nasazením a veškerou možnou invencí bez vidiny jakéhokoli zisku, na rozdíl od čeledi Xaxapoidae. :!:
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
XAXAP
Častý návštěvník
Příspěvky: 82
Registrován: stř 02.1.2013, 12:11

Re: Vlčí rodinka - Kokořínsko

Příspěvek od XAXAP »

Neutíkám z boje, jen mám občas práci, zkusím zareagovat a odpovědět na všechny i přesto, že se dost plošně zkoušíte kroutit a napadat.

rimar:
Osobní znalost s jedním státním zástupcem jaro nedělá. Kdyby jsi nevařil z vody a znal proces od oznámení až po soud, nalezl bys tam sám několik slabých bodů, které když nezvládneš, padá to ze stolu. Jen pro tvou statistickou informaci. Stížnost státnímu zástupci na postup Policie při vyšetřování v rozporu s § 1 odst. 1, zákona č 141/1961Sb. ve znění pozdějších novelizací jsem už několikrát podával. Policajti přidaj pár činností (často na papíře) a odloží se to stejně. GIPS se tímhle nezabývá. Ale už jsem založil sbírku pro nepolicejní protipytlácký hunting. Snad se nám podaří nasbírat dost na to, aby to bylo zajímavé pro privátní vyšetřovatele. Máme velmi zajímavý vzor z Německa. Jen mě mrzí, že místo toho, abych posílal peníze na něco konstruktivního, musím je utrácet za nahánění mysliveckých pytláků, protože ti slušní myslivci, jak se mnozí z vás často titulují, nejsou schopni se jich zbavit. Místo toho se akorát vymezujete. Ani si nevšímáte, že si tím řežete větev. Ono je jen otázkou času, kdy se majitelé pozemků více posnaží o zrušení honiteb. Už se nám to jednou povedlo. Po přesvědčení jednoho majitele jim spadla výměra, okolní na ně byli naštvaní, nedovolili spojení a bylo po spolku.
PS: Že někdo někde vypustí nějaká zvířata nemá s tématem pytlačení myslivců a jejich zakrývání tohohle faktu nic společného. Krom toho nejsem zastáncem těchhle činností.

fesoj:
Ta fotka je jen ilustrační, není na ní reálný pytlák. Mimochodem je na ní zrovna profesor Červený. Jinak, já znám způsob shánění těch lebek a informací o odstřelech jen z vyprávění, nebyl jsem v tom zaangažován fyzicky. J.Červený využil hlavně původní legislativu, kdy to pro poskytovatele a zprostředkovatele nebylo nebezpečné. Dnes už by se mu asi nikdo nepřihlásil, po vstupu do EU už se dopady změnily. Mimochodem, jeden známý investigativní reportér bavorské televize natočil velmi přesný, ale nikoliv pozitivní dokument o pytlačení rysů na českobavorském pomezí. Zkus ho pohledat na webu. Jsou tam nahrávky i skrytou kamerou, jak se kšeftuje s kůžemi, jak se legalizují, jak snadný je si to objednat od českých myslivců.

Apropos, v čem tkví ten vrcholnej zážitek z picnutí rysa nebo vlka nebo jiné velké šelmy? jen tak mimochodem, odprásknutím rysa ho v podstatě vyhubíš na té lokalitě. Odprásknutím vlka téměř jistě zaděláš na problémy lidí s chovy, už jsem vysvětloval proč. Jíst se ani jeden nedá. Já tomu motivu fakt nerozumím.

kojot:
Kdyby platily tvé výlevy o myslivecké práci, nečetli bychom každej měsíc o nějakým průšvihu. Už jsem řekl jednou, že se za své rozhořčení nestydím. Ve stavu, v jakém dnešní mentalita a celá myslivost je, bych byl ochoten i přispět komukoliv, kdo by za mnou přišel a potřeboval finance na profouknutí mysliveckého peří. To mi ale nebrání s vámi komunikovat fyzicky i virtuálně. Na různá negativní pojmenování jsem zvyklej. To je také kolorit dnešní dogmatizované a nevzdělané myslivosti.

MartinP:
To jsi ty, Martine Platile? Že si nedáš pokoj. Na Wild life fotofŕu už jsi byl usvědčen, že lžeš a vymejšlíš si, tak si zdrhnul mezi myslivce? No, je dost dobře možný, že ti budou věřit. Dnešní myslivost v podstatě stojí na informacíc, které se jim hodí, nikoliv reálných :-)

Leon:
Když radíš nereagovat, pak nesmíš sám reagovat :-) To je pak rada pro srandu králíkům. Ale chápu, že to načutnuté ego nevydrží :-)
Odpovědět