Smutná událost.

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Leon »

Lotr ale to spousta těch lidových nepochopila :wink:
CZ 550 american 308win.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Rogam »

Přesně tak, doba se změnila, ale lidé mnohde ne...
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Jiří K. »

To Nimrodl: Se vší úctou. Teď Tě už vůbec nechápu. Když dostaneš návrh a máš možnost jít do HS(?), které funguje jinak. Tak prohlásíš, že už máš nového koníčka a myslivost provozovat nemíníš. Za to Tvé předchozí příspěvky jsou plné návrhu jak něco regulovat. To s prominutím není normální. Opravdu si myslíš, že chyba není i u Tebe. Bohužel nežijeme v ideální světě a s blbcem se srazíš na každém kroku.
Ještě doplněk k tomu Komárkovi a tzv.myslivecké etice. Uvědom si, že žil v době kdy se česká myslivost teprve profilovala. Ty naše tradice se teprve vyvíjely a dle mého by se měly vyvíjet i nyní. Jinak z nás bude něco jako skupina historického šermu.
Co se týče jeho vědecké práce taky se v mnohém mýlil, ale to se mýlili v té době i jiní (Farský, Podhajský a další). To je hold vývoj. Jak dlouho byl vědecký názor, že Země je placatá. Komárek pro mne není žádnou modlou, ale oceňuji ho. Ve své době totiž dokázal kritizovat bezmyšlenkovitý lov dravých ptáku, srnčí zvěře a pod.

To Bwana: Dovolím si s tebou nesouhlasit. Já osobně myslivost na hobíky a profi nedělím. A ani bych si to nedovolil. U jedněch i druhých se totiž dá provozovat dobře nebo špatně. Bohužel pokud se dělá špatně u těch profíku je to hodně k zamyšlení. Snad nejlepším příkladem toho je přístup LČR. Jak je možné, že generace předchozích lesáku dovedla skloubit jak péči o les, tak myslivost. Vždyť i ta kritika za přemnožené stavy spárkaté zvěře jde částečně na jejich vrub a způsob pronájmu honiteb.
Na druhé straně znám MS, která ve svých pronajatých honitbách vykonávají myslivost takovým způsobem o kterém se některým profíkům ani nezdá. Dokonce znám MS v podhorské oblasti kde jim HS vrací nájem formou dotace na péči o zvěř. A funguje jim to velmi dobře.
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

jiří,bohužel mám tu vlastnost že všechno dělám na plno nebo vůbec.Nedovedu si představit že bych provozoval myslivost pouze o sobotě a neděli nebo dojíždět x desítek km jen proto abych se mohl projít revírem,třeba i beze zbraně jen tak.Jak říkám,teď se vracím do dob adeptování :D (pozorování zvěře,stávanišť,říje... ale beze zbraně,což nevadí protože dřív sem si stejně moc nestřelil.Spárkatá mne nikdy nelákala a raději sem lovil škodnou.Ulovená liška nebo kuna mě udělala vždy několika násobně větší radost než prase nebo srnec.
Rozhodně to neberu "když ne já tak nikdo".Pouze bych si přál ať zůstanou jen ti co mají tento koníček opravdu rádi a budou ho provozovat- teď plácnu,třeba i beze zbraně a nároku na zvěřinu.Jasné,beze zbraně to nejde,proto ten návrh na složitější přístup ke zbrani.Něco jiného jsou soukromá MS o 2500ha v 10-ti členech.Kde je nutná aktivita ve všech směrech.
Spíše sem myslel sdružení 1000ha a 30-50 členů z kterých to dělá poctivě čtvrtina a makají za ostatní,kteří jsou protekční, neaktivní náplava z měst,bouchalové...
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
Jiří K.
Zkušený diskutér
Příspěvky: 718
Registrován: čtv 17.1.2008, 6:55
Bydliště: Ostrava

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Jiří K. »

Promiň Ty máš dojem, pokud nemáš revír za domem tak to nejde dělat pořádně. Kolega se svými společníky měli revír LČR 50 km od místa bydliště. Pokud jsem k nim přijel tak vždy vše bylo tip ťop.
Já jsem byl v revíru kde jsem to měl přes 120 km, ale chtěl jsem tam být tak jsem jezdil. Nějaké schůzování, 1 až 2 grilovačky kde jsi dostal seznam úkolu na běžící rok a hotovo. Nesplníš = nelovíš. Chceš zvěřinu tak si zaplať. Žádne vodění za ručičku.
A bouchalové, protekční lovci a pod. Pokud Ti někdo přispěje na polovinu nájmu. Tak ho klidně na tu vytopenou kazatelnu zavezu a pak zase odvezu. Selátko vyvrhnu a pentlíčkou ovážu. Tady se nebavíme o nájmech v řádu desítek tisíc.
Pokud sis všiml bydlím v Ostravě. Domovský revír mám cca 20 km od místa bydliště a klidně jsem v ně 2x denně.
Hold, když musíš tak musíš.
Zamysli se a neškatulkuj.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Jiri> to jsi me mozna spatne pochopil. Ja netvrdim, ze profesional = automaticky ze je borec, a hobik = automaticky ze je na nic. Jen je proste rozdil, kdyz se nekdo necim zabyva jako hlavni cinnosti a nebo ve svem volnem case. Nicmene ano, znam mezi hobiky radu skvelych myslivcu a mezi profesionaly radu lidi, s kterymi se v nazorech diametralne rozchazim. Na druhou stranu je pravda, ze s temi profesionaly se obvykle neshodnu proto, ze mame kazdy jiny nazor, malokdy je to o absenci nazoru z duvodu nulovych informaci. Taky mezi profiky najdes malo tech, jejichz odborne znalosti konci u toho, ze prase ma 2 kyty a je dobre se sipkovou. Mezi hobiky jich je vic, nez se mi libi. Ale samozrejme, nejsou to vsichni a rada profesionalu jsou byvali hobici atd...
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nimrodl> ja ti stejne porad nerozumim, co vlastne je to "delat myslivost naplno", co se ti nepozdava a co vycitas tem ostatnim. Ze chodi do lesa jen o vikendu? No a? Ze nic nedelaji a neplni si povinnosti? A chodi lovit? Pokud ne, tak bych se tim netrapil a proste bych s nimi nepocital, jsou myslivci jen na papire. Chodi lovit? Prava jsou podminena povinnostmi, pokud si je neplnis, budes na pravech adekvatne ukracen. Ale proboha, ty povinnosti nemusi byt ucast na pitomych schuzich a brigadach ála akce Z. Seznam povinnosti na obdobi, a at to kazdy dela kdy a jak umi.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
Uživatelský avatar
Reno
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 462
Registrován: pát 20.2.2009, 11:49

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Reno »

nimrodl píše:...Nedovedu si představit že bych provozoval myslivost pouze o sobotě a neděli nebo dojíždět x desítek km jen proto abych se mohl projít revírem...
Tak samotnému se ti nechce nikam dojíždět, ale když jsi sám s myslivostí zhrzeně skončil, tak ať všichni ostatní jezdí sem a tam do nějakého stupidního centrálního skladu zbraní, že? :evil: Moc "pěkné" uvažování, seš fakt charakter... :roll: Jinak znám dost lidí, kteří dojíždí do jiné honitby, než je ta, co mají za barákem. Důvody jsou různé, včetně lidského faktoru. A také znám lidi, co se myslivosti věnují pouze o víkendu, protože v týdnu dojíždí daleko za prací a prostě to nestíhají. A co má být?
nimrodl
Troll
Příspěvky: 141
Registrován: sob 27.10.2012, 13:36

Re: Smutná událost.

Příspěvek od nimrodl »

zrovna teď si myslím na to pořekadlo o perlách.
Co chceš na to napsat když použiješ z textu pouze co se ti hodí ?
Nejsem žádný podnikatel,rentiér ani nemakačenko abych si mohl dovolit jezdit 2x za den do revíru několik desítek km protože chodím do práce+další věci tak by to pořádně nefungovalo nikdy.
Ideální stav by byl pochodit ráno,jít do práce a pak zas do revíru "za barák" na nějakou hodinu a nebo pouze odpoledne.Toto je jediný případ který jsem schopen příjmout.Podobných "taky" myslivců kteří chodí o sobotě nebo v neděli sem poznal hodně,na to abych prohlásil že dva dny v týdnu na zodpovědné provozování tohoto koníčku nestačí.
Jak říkám,znova.Kvéry mám stále doma,střílet chodím do papíru,do přírody chodím stále a ještě se věnuju novému koníčku,takže jsem spokojenější než dříve.Protože členství v těch dvou MS mě nic nepřinášelo co bych mohl označit za nějakou motivaci k pokračování.Desítky hodin práce,snaha,závist,pomluvy,naschvály,debilní kecy-konec.Co je na tom k nepochopení ?
Jo a neznamená že když jdeš ven se projít tak nutně potřebuješ kvér.Pokud jdu za účelem lovu tak není problém si kvér vyzvednou ve skladu když už teda jedeš 40km jen proto aby si se prošel honitbou :wink:
Nissan Patrol GR Y 60 long ,35" , navijak a tuna železa navíc :-)
Lada Niva T3
BwanaHunter
Zkušený diskutér
Příspěvky: 1907
Registrován: úte 13.10.2009, 21:01

Re: Smutná událost.

Příspěvek od BwanaHunter »

Nimrodl> samozrejme ze kdyz se jdu projit po reviru, potrebuju flintu.
Protoze to je jediny model, ktery TY jsi schopny prijmout, ty pan velky s jedinou pravdou, budes ho nutit vsem ostatnim. A ja myslel, ze k ziskani ZP je treba svepravnost...
Tohle nema cenu, sam kritizujes ostatni, ale pritom mi velmi silne pripominas presne ty modely, kvuli kterym ostatni odchazi ze sdruzeni.
S trofejemi je to jako s ženami. Nejlepší je ta příští.
petjan
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 488
Registrován: sob 31.12.2011, 14:08
Bydliště: štětí

Re: Smutná událost.

Příspěvek od petjan »

To nimrodl: nějak jsem stále nepochopil, co by to přineslo, ten centrální slad. Tedy pokud pominu tvůj pocit zadostiučinění. Vysvětli mi co by na tom bylo pozitivního. Jak píšeš, nejsi žádný podnikatel, nemáš peněz nazbyt na cesty, a přezto by jsi chtěl, aby spousta lidí jezdila někam pro flintu. Leckdo nevlastní auto, veřejná hromadná doprava jezdí tak jak jezdí. Takže pro tabe asi - Čím hůř tím líp. Dle mně jsi duševní chudák.
ZP 16x70/16x70
Brno 500 8x57JRS/20x76
Sabatti SKL 98 10,3x60R /270 win
Uživatelský avatar
kojot
Zkušený diskutér
Příspěvky: 860
Registrován: úte 04.9.2007, 7:03
Bydliště: okres Blansko

Re: Smutná událost.

Příspěvek od kojot »

Já bych byl v klidu, po incidentu v muničním skladu ve Vrběticích na Zlínsku určitě nebude veřejný zájem prahnout po dalších centrálních skladech zbraní a munice.
Kdo netermí s námi, termí proti nám
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Leon »

Pánové nechápu že vás to baví na Bohouška pořád ještě reagovat :lol: :lol:
CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Zdenek41
Zkušený diskutér
Příspěvky: 3179
Registrován: ned 24.9.2006, 16:01
Bydliště: Vysočina
Kontaktovat uživatele:

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Zdenek41 »

A že je to on...? :lol:
Tim
Zkušený diskutér
Příspěvky: 692
Registrován: úte 26.11.2013, 14:21
Bydliště: Mar. Lázně

Re: Smutná událost.

Příspěvek od Tim »

Tomu nevěřím... To už by se dávno zmínil o postkomunistických MS, kteří loví na cizích pozemcích, jejichž majitel se proti tomu kvůli zaostalým bolševickým zákonům nemůže bránit...
Tohle bude jeho bratr :mrgreen:
Motivační citát pro tento den:

Vykašli se na motivační citáty, nalej si sklenku Jamesonu a pusť si pořádnej metal!!!
Odpovědět