Přejít na obsah

Fotopast

Průsery

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.

Re: Průsery

Příspěvekod crif » stř 24.1.2018, 19:39

Osobně dotyčného znám. Potkali jsme se na více loveckých akcích.
Těch průserů měl více a co jsem ho viděl naposledy, tak já býti doktorem, už mu štempl nedám, ale tohle by nebyl jistě důvod k tomu co se stejně stalo. Nemá zrovna dobrý vstup do důchodového věku.
crif
Zkušený diskutér

Příspěvekod xHonza » pon 29.1.2018, 19:03

Vzdycky kdyz ctu takovou udalost, nebo vidim nektere jedince co nejsou diky veku uplne ve forme tak si rikam, ze vzit si nosic s balistickymi panely by nekdy vubec nebylo od veci... A myslim to vazne, vse se vyviji, pred par lety byla reflexni vesta novum, dnes je uz vetsinou povinnost, tak uvidime kam pujde vyvoj i v tehle oblasti. Ono tech pet kilo zateze neni az tak moc... :D
Naposledy upravil xHonza dne úte 06.2.2018, 15:22, celkově upraveno 1
Politická korektnost - zmatená filozofie předstírající, že hovno lze zvednout za čistý konec.

...Jestlipak by v tom desátém přikázání českého mysliveckého desatera nemělo místo sv. Huberta být radši kolegovi svému záviděti nebudeš...
xHonza
Pravidelný diskutér

Příspěvekod crif » pon 29.1.2018, 21:27

Si představ tu situaci: minulý týden jsem byl na společné. Závodčí mě postavil a říká"tady můžeš před sebe nakrátko, za sebe v podstatě kamkoli". Leč velmi dlouhá, cca 3hod. Vedle mě rákosí, naproti cca 120m pruh rákosí za ním louka a za zády kopec-oranice. Po tak hodině a půl koukám a zdá se mi, že za tím pruhem rákosí přede mnou vidím cosi oranžového. Hodím to z ramene, otevřu závěr, kouknu přes kukr a nestačím se divit! Přede mnou za tím rákosím chlap v klobouku a na něm páska zmíněné barvy. Od něj asi dalších 80m v lese vidím přes optiku dalšího.....Nebýt tohoto, tak o těch lidech nevím ani náhodou.
No nic. Přešel jsem to s velkým zapřením zlosti vůči němu. Stejně jsem si v duchu říkal, že do leče nikoli, jen kdyby náhodou, tak to pustím do té oranice za zády.
Po ukončení jsem mu řekl své k jeho organizaci lovu. Nevím kdo to kdy kde viděl, ale mít leč na dvě části, se mi stalo poprvé. Tady selhala komunikace jistě.Stačilo málo......jen dát na jeho slova a byl jsem v pr...

Tak takto asi vypadají některé společné lovy.
Člověk musí raději desetkrát převrátit variantu situace a nebo holt hodit náboj ven z komory.
crif
Zkušený diskutér

Příspěvekod Zbrojovák » čtv 22.2.2018, 13:49

na společné lovy se nejraděj... vys...
v podstatě jsem nazažil společnou akci kde by nebyla nějaká krizovka nebo alespoň náběh na ni, rozhodně jsem se nikdy necítil úplně bezpečně - spousta lidí střílí jak magoři, na vše a často za jakýchkoliv okolností, chování střel naprosto podceňují
když už to bylo moc tak jsem řekl že by nebylo od věci skouknout pár videí jak se chovaj např. stopovky v lese nebo na poli, na střelnici, čuměli nechápali, klepali si na čelo

když vyloženě nemusím, na společný lov nejdu, naštěstí mám dost svého a jiného vyžití
Mauser 98(Tymney/ERA) 9,3x62, Z.Diavari 3-9x42+ Vulcan v5= 720m/s
Zbrojovák
Zkušený diskutér

Předchozí

Zpět na Události