Přepadení prodejny zbraní

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
vlady
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 119
Registrován: čtv 22.9.2016, 17:44
Bydliště: Luhačovice

Re: Přepadení prodejny zbraní

Příspěvek od vlady »

Majitelka, která bránila svůj obchod a zastřelila lupiče, dostane od Prahy ocenění

Náměstkyně pražské primátorky Eva Kislingerová předá na Staroměstské radnici ocenění Šárce Pavlíkové Oppltové, která při přepadení obchodu v Opletalově ulici zachránila život prodavači.

http://www.lidovky.cz/majitelka-ktera-b ... _domov_pev
Karel61
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 310
Registrován: sob 06.2.2010, 20:53
Bydliště: Česká Kanada

Re: Přepadení prodejny zbraní

Příspěvek od Karel61 »

Zbrojovák píše:..pokud někdo bude stát proti mě s basebolkou a hrozit mi, já ho s pistolí budu varovat, on neposlechne bude hrozit dál i např, verbálně že mi rozmastí hlavu a pak i mé rodině a já ho zastřelím - jak se to bude posuzovat???
co myslíte..
Nejsem jasnovidec, co se soudcům vylíhne v jejich hlavách. Česká justice je IMHO nejhůře fungující součástí státní správy. Na to, že to jsou absolventi univerzit, je to strašné zjištění. Ale z mé strany jedna, a myslím že hlavní, poučka: Lépe pár let v base, než navždy v hrobě. Jinak v base můžeš skončit i bez důkazů nebo na základě "důkazů" záměrně zmanipulovaných. Kdo tomu nevěří, nechť si prostuduje kauzu Leopold Hilsner, Jiří Kájínek apod.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Přepadení prodejny zbraní

Příspěvek od dalas »

Jediné, co by mohlo být v neprospěch paní Oppltové je prokázání, že naopak prodavač zaútočil a dotyčný návštěvník se bránil. Kdyby to útočník přežil, mohl tvrdit, že zatímco si prohlížel nůž, tak se mu zdálo, že prodavač sáhl po zbrani s úmyslem zaútočit a že vlastně jednal v nutné obraně. To by mohlo paní Oppltové zkomplikovat situaci. Načtěstí na těchto nesmyslech nemá nikdo zájem a nemůže to tvrdit. Takto je to nutná obrana jak vyšitá (odvrácení útoku na integritu jiné osoby je pořád nutná obrana). Je fakt, že pro slušného člověka je určitě trauma zastřelit jiného, i když to byl kriminálník a potenciální lupič a vrah. Držím jí palce a obdivuji její rozhodnost.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Gico
Nový návštěvník
Příspěvky: 2
Registrován: ned 07.2.2021, 11:41

Re: Přepadení prodejny zbraní

Příspěvek od Gico »

U nás na Slovensku by to mala dotyčná dáma ,ako bežná občianka, spočítané. Nutná- nenutná obrana, zostala by na 100% bez zbrojného preukazu, nech by sa dokazovanie skončilo akokoľvek a o poťahovačkách s justíciou ani nehovorím. Odsúdená by bola určite. Kauzy a precedensy, nech si každý vyhľadá sám. Ani jeden sa neskončil pre bežného občana pozitívne, hoci boli podľa výpovedí ,,presvedčení, že sú v bezprostrednom ohrození života a útok stále trval,,. Prominentov, politikov a známych hercov (ktorý prekvapia a postrelia zlodeja v dome) samozrejme vynímajúc.
poli
Pravidelný diskutér
Příspěvky: 324
Registrován: pon 04.6.2012, 8:55

Re: Přepadení prodejny zbraní

Příspěvek od poli »

A co Kňažko? Vykradnút ho ťažko.
Odpovědět