Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Cokoliv se událo ve spojitosti s lovectvím a myslivostí.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Příspěvek od Leon »

CZ 550 american 308win.
Uživatelský avatar
Leon
Moderátor
Příspěvky: 2773
Registrován: sob 23.9.2006, 16:51
Bydliště: kousek od M.B.

Re: Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Příspěvek od Leon »

Tady jednatel OMS ještě okecával postřelení loveckého psa to se předvedl https://ct24.ceskatelevize.cz/regiony/2 ... -se-zabyva
CZ 550 american 308win.
Rogam
Zkušený diskutér
Příspěvky: 519
Registrován: sob 13.8.2011, 20:09

Re: Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Příspěvek od Rogam »

No, to stálo opravdu za to, de.il, pokud to není zjevně toulavý pes, tak se to opravdu vyplatí.....
Uživatelský avatar
fesoj
Zkušený diskutér
Příspěvky: 2265
Registrován: pon 24.1.2011, 12:15
Bydliště: Východní Krkonoše /Žacléřsko/

Re: Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Příspěvek od fesoj »

Ono je to těžké. Počet psů, které jsem za půl století odstřelil, bych asi spočítal na prstech, vždyť jsem sám pejskař. Jenže zákon počítá za loveckého psa jedince kteréhokoliv loveckého plemene, konkrétně nejhorší zkušenosti mám s majiteli labradorů, kteří si často vykládají zákon tak, že jejich pes může pobíhat kdekoliv, štvát cokoliv a nikdo mu nesmí ublížit, i když se jedná o bezpapíráka s absencí jakéhokliv loveckého či neloveckého výcviku a často i základní výchovy. Jenže dojde-li na lámání chleba, zpravidla vyhraje majitel psa. Nejde o pejska, který se zaběhl na procházce, tehdy většinou funguje rozumná dmluva s majtelem. Ale u vyložených pytláků nepomůže nic jiného, než bezohledný odstřel a pokud to o konkréním psovi vím a nepodaří se mi ho přistihnout in flagranti, je nejúčinnější ranní čekání na přístupových cestách k obci po návratu z nočních toulek. Dobré je i využít vábení na zaječí vřeštidlo, případně srnčím nářkem.
Kritériem pravdy je praxe.
dalas
Administrátor
Příspěvky: 3386
Registrován: úte 25.9.2007, 8:08
Bydliště: Brno, honitba Žďársko

Re: Myslivec zastřelil ovčáckého psa

Příspěvek od dalas »

"Na dohled" hodně relativní pojem. Tím to ale nechci nijak hodnotit. Fesoj už to napsal.
Jinak jsem jel ve středu z Craiovy a jen do Caransebes (230 km) jich leželo 6ks různých plemen. A to jsem jich po příkopech asi mnohem více nezaregistroval.
Tikka T3 Varmint 308W, Weatherby Mark V Accumark .300Win. Mag., IZH94 12x76/308W, IZH 27 EM 12x76/12x76, Suhl 150 Standard .22LR
Odpovědět